Ariların yok olusu

+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Diğer Hayvanlar Bölümünden Ariların yok olusu ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  KEM@L
  Emekli
  Reklam

  Ariların yok olusu

  Reklam  Ariların yok olusu

  Forum Alev
  Arıların yok oluşunun nedeni cep telefonu’

  Arıların yok oluşuna cep telefonlarından yayılan radyasyonun yol açtığı öne sürüldü...


  İSTANBUL - Bilim adamları son dönemde görülen arıların ani yok oluşlarının nedenini anlamaya çalışıyor. Konuyla ilgili yeni bir teori daha ortaya atıldı. Pek çok bilim adamının da dikkate değer olarak bulduğu bu teoriye göre, arıların yok oluşunun sebebi cep telefonlarının yaydığı radyasyon.Bilim adamları arıların yok oluşlarının gizemini çözme çabasında.
  Küresel ısınma, kene, tarım ilaçları ve genetiğiyle oynanmış yiyecekler gibi pek çok etkenin arıların yok oluşuyla ilgisi olabileceği ihtimali üzerinde duruldu.
  Ancak Almanya’daki Landau Üniversitesi bilim adamları yeni bir teoriyi ortaya attı.
  Bu ilginç teoriye göre, arıların yok oluşunun nedeni cep telefonlarının yaydığı radyasyon. Bilim adamlar yaptıkları bilimsel çalışmayla cep telefonları yakında olunca arıların kovanlarına dönmeyi reddettikleri ortaya koydu.
  Cep telefonlarından yayılan radyasyonun arıların yön bulma sistemlerini karıştırdığı ve evlerine düşkünlüğüyle bilinen arıların kovanlarının yolunu bulmalarını engellediği belirtiliyor
  Arı kovanlarındaki sakinlerin yok olması ve geriye sadece kraliçeyle yumurtalar ve birkaç olgunlaşmamış çalışanın kalması “kovan sönmesi sendromu” olarak adlandırılıyor.
  Arıların yok olmasının bal üretimini ve dolayısıyla fiyatları olumsuz etkilemesinden endişe ediliyor.
  Arıların ani yok oluşu ilk olarak geçen sonbahar ABD’de görülmüş, ardından kıta Avrupa’sına geçerek Almanya, İsviçre, İngiltere, İspanya, Portekiz, İtalya Yunanistan ve Türkiye’de de rastlanmıştı. 2. 2
  KEM@L
  Emekli

  --->: ariların yok olusu

  Reklam  replerinizi bekliyorum....+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi