Ruh Hâlinize Dikkat Edin (popomundo)

+ Yorum Gönder
Online Oyunlar ve Diğer Online Oyunlar Bölümünden Ruh Hâlinize Dikkat Edin (popomundo) ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  InKusTe
  Usta Üye
  Reklam

  Ruh Hâlinize Dikkat Edin (popomundo)

  Reklam  Ruh Hâlinize Dikkat Edin (popomundo)

  Forum Alev
  Ruh haliniz genel yaşamınızı etkilediği gibi büyük ölçüde sahne performansınıza da etkendir. Ruh hali barınız 4 ayrı renkte olabilir: kırmızı, mavi, yeşil ve sarı. Kırmızı: Çok düşük. Karakterinizle ilgilenmeniz gerekiyor.
  Mavi: Orta.. Ne çok iyi ne çok kötü.
  Yeşil: Fena sayılmazsınız, bugün yüzünüz gülüyor : )
  Sarı: Mükemmel! Daha iyi olamazdınız. Tüm oyuncular bu şekilde kalmayı hayal ediyorlar : )

  Ruh halinin yüksek olması ne işe yarar?
  Sizi hastanelerden uzak, konser performansınızı ise yüksek tutar. Bir de bağımlılık yapar : )

  Ruh Halinizi Nasıl Yükseltirsiniz?
  Bunun için bir kaç yöntem bulunuyor, ancak uygulama sırasında dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var...

  Kaliteli yemek yiyerek: Yediğiniz her kaliteli yemek ruh halinize %3 puan ekliyor. Süper öyle değil mi? Üstelik yemeğin kalitesinden midir nedir, sağlığınız hiç düşmüyor. Buraya kadar herşey çok iyi.. Ancak kaliteli yemeğin verdiği puanlar ne yazık ki kalıcı değil : (

  Yemeği yedikten 4 saat sonra ruh haliniz tekrar eski haline döner. Bu yöntem konserlerinizden bir kaç saat önce çok işinize yarayacak. Ruh haliniz mavi renkte ise taşıyabileceğiniz kadar kaliteli yemek alıp ardarda mideye indirin. Yetmedi mi? Bir daha alın : )

  Bilmeniz gerek güzel bir nokta var: Her 5 kaliteli yemek %1 kalıcı ruh hali puanı veriyor.

  Yani şöyle: Diyelim ruh hali barınız %70 dolu. Bunu %100 yapmak için 10 tane yemek yemelisiniz. Aradan 4 saat geçtiğinde ruh haliniz %70'ye değil, %72'ye düşecektir.

  Kalp Şeklinde Çikolata yiyerek: Ah... Çikolatalar... Çikolata yemek gerçek hayatta olduğu gibi Popomundo'da da ruh haline iyi geliyor. Gerçeğe benzeyen diğer yönü ise sağlığı düşürmesi : (

  Çikolata ilen gelen ruh hali puanı kalıcıdır.
  Ancak ilk güncelleme ile ruh halinize eklenen puan kadar sağlığınız düşer.

  Çikolata da yemek gibi maksimum 3 puan verir. Bir yerden verip bir yerden alan bu bol şekerli yiyeceğe katlanmak için önceliğinizi "spor yapmak" olarak ayarlamanızı tavsiye ederim.

  Spor yapma, çikolata yeme rejimi nasıl oluyor?
  Şöyle oluyor, karakteriniz spor salonunda ise ve önceliğiniz "spor yapmak" olarak ayarlandı ise her güncellemede %4 sağlık puanı alırsınız. (Tabi temel yoga yeteneğiniz yoksa.. Buna yeteneklerle ilgili yazılarda değineceğim.) Diyelim bir çikolata yediniz, %3 ruh hali puanı aldınız, dolayısıyla %3 sağlık puanı kaybettiniz fakat spor salonunda bulunup spor yaptığınız için %4 sağlık puanını fazlasıyla geri kazandınız. Şimdi kalıcı olarak +3 ruh hali puanına ve +1 sağlık puanına sahipsiniz.

  Bir kerede ennn fazla 3 çikolata yemenizi tavsiye ederim. Acil pozitif enerjiye ihtiyacınız varsa kaliteli yemeğe başvurun!

  Alışverişe çıkarak: Öncelikler ve Yetenekler kısmında boş zamanlarınızda alışverişe çıkmak seçerseniz karakteriniz siz onunla ilgilenmediğiniz anlarda da oldukça iyi vakit geçirecektir. Cebinizde bunu ödeyecek nakit paranız olduğuna emin olun. Örneğin istenbulda alışverişe çıkmak ile gelen 1 güncelleme ortalama 300 liraya patlar.

  Sabaha kadar eğlenerek: Yine öncelikler ve yetenekler kısmında boş zamanınızı eğlenceye ayırırsanız, bu kez karakteriniz kendisini arkadaşlarıyla bir bara atacak ve sabaha kadar dans edecektir : ) Tabi ki abartıyorum, boş zamanlarda yapılan işler karakterin bulunduğu mekanı değiştirmiyor oyunda. Siz günlükte ve ruh hali barında ne gördüğünüze bakın. Sürekli sabaha kadar eğlenmek sağlınıza ve bütçenize zarar verir. Oyuna kendinizi kaptırdığınızda, yükselme aşamasındaysanız bu yöntemlere pek başvurmazsınız..

  Özel olaylar:

  Cadılar Bayramı: Cadılar bayramında Halloween canavar maskesi takmış olmak gün sonunda ruh halinizi %100 yapar.
  Yeni yıl: Yılbaşında küçük havai fişek kutusu taşıyor olmak gün sonunda ruh halinizi %100 yapar. Sakın yılbaşına uçakta girmeyin. Uçağa binerken havai fişekleriniz görevliler tarafından alındığı yetmiyormuş gibi bu anı bu sıkıcı ortamda geçirmek karakterinize hiç iyi gelmeyecektir. Siz iyisi mi yılbaşında bir yerden bir yere uçmayın. Bulunduğunuz şehrin keyfiniz çıkarın : )
  Müzik bestelemek: Müzik bestelemek ruh halinizi yükseltmez fakat düşmemesini sağlar.
  Dogum gününüz: Dogum gününüzde yani Popomundoya girisinizin 56. ve katlari olan günlerde birinin size dogum günü pastasi vermesi kesin olmamakla birlikte ruh halinizi yükseltir.
  Dogum yapmak: Dogum yaptiginiz zaman ruh haliniz %100 olur.

  Aslında ruh haline iyi gelen başka şeyler de var tabi ki oyunda. Yemek ve çikolata en sık kullanılan yöntemler.. Özel günleri de kaçırmamak gerek!

  Ruh hali neden düşer?
  Yetenek geliştirdiğiniz için: Yetenek geliştirmek ruh halinizi bir kaç puan düşürecektir. Aynı anda boş zamanınızda alışverişe çıkarsanız bu kaybı yaşamazsınız. Ancak ben yine de spor yapmayı seçip yemek veya çikolata takviyesiyle beraber yetenek geliştirme işime devam etmeyi seçiyorum...
  Sokakta çaldığınız için: Oyunda henüz yeniyseniz para kazanmak için sokakta çalabilirsiniz. Fakat bu ruh halinize çok iyi gelmeyecektir. Her güncellemede %10 puan kaybedersiniz.
  İlişkiniz olmadığı için: İnsanlarla ilişkilerinizi iyi tutmak ruh halinizi iyi yönde etkileyecektir. Bir sürü karakterle yalnızca konuşmak bir işe yaramaz. En az 1 tane sağlam dostunuz olmalı : )
  Sinirli patronunuz yüzünden: Bu kötü haberin günlüğünüzde ne zaman yazacağı belli olmaz.
  Provalardan: Ne kadar kaliteli stüdyoda olursanız olun ruh haliniz bir miktar düşecektir.
  Konser vermekten: Eğer performans hırsınız standardın üzerindeyse ruh halinizi miktar düşürebilir, ancak konseriniz iyi geçtiyse bu düşüşü hissetmeyebilirsiniz.
  Yiyeceklerin etkisi geçtiği için: Ruh halinizi yükselten tüm yiyeceklerin (çikolata hariç) verdiği puan geçici.. Bindiğiniz aracın rötar yaptığı için: Aracın bozulması ve gideceğiniz yere geç kalmanız ruh halini düşürüyor..
  Hapishanede olmanız yüzünden: hapisteyken ne kadar iyi hissedebilirsiniz ki?
  Soyulduğunuz için: John/Jane Doe'lar tarafından soyulmak size iyi gelmeyecektir elbette..
  Hırpalandığınız için: John/Jane Doe veya remi kıyafetli biri tarafından hırpalanırsanız ruh haliniz düşecektir.
 2. Alev
  Özel Üye

  Ruh Hâlinize Dikkat Edin (popomundo) Makalesine henüz yorum yazılmamış. ilk yorumu siz yapın


Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder
popmundo kaliteli yemek,  popmundo kalp şeklinde çikolata,  popmundo alışverişe çıkmak
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi