Lastchaos hakkında rehber "herşeyi bulabilirsiniz..."

+ Yorum Gönder
Online Oyunlar ve Diğer Online Oyunlar Bölümünden Lastchaos hakkında rehber "herşeyi bulabilirsiniz..." ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  KeşmekeŞ
  Özel Üye
  Reklam

  Lastchaos hakkında rehber "herşeyi bulabilirsiniz..."

  Reklam  Lastchaos hakkında rehber "herşeyi bulabilirsiniz..."

  Forum Alev
  Lastchaos hakkında rehber "herşeyi bulabilirsiniz..."


  Önce level atladığınızda hangi stat nedir ona bakalım :
  genellikle oyuncular karıştırır ingilizce str ve dex i çok iyi bilir ama türkçe karşılııda aşağıdaki gibidir.

  str: güç
  dex: beceri
  int ,mp : zeka
  birde dayanıklılık var onu zaten biliyorsunuzdur.

  OYUNDA PM ATMA VE BAZI SİKİL TANITIMLARI:

  Sınıf / Class Seçimi
  Oyuna yenisiniz ve hangi sınıfa ait karakter yaratmak istediğinizi bilmiyorsanız veya oyunu oynuyor fakat hala karakteriniz için hangi sınıfın en iyisi olduğunu bilmiyorsanız bu rehber size göre.

  Karakter sınıfları nelerdir?
  Last Chaos altı tane karakter sınıfı sunar: Barbar(titan), şovalye, Elfler,
  Büyücü, Düzenbaz ve Şaman. Level 31'de her karakter iki meslekten birini seçebilme hakkını kazanır. Meslekler yeni skill / yetenek setlerinin açılmasını sağlar ve karakterlerin spesifik yeteneklere odaklanabilmesini sağlar. Aşağıdaki tablolar her bir sınıf için meslek seçenekleri ile birlikte ana bilgileri vermektedir.

  TİTAN

  Cins: Erkek
  Hareket: Yavaş
  Saldırı tipi: Fiziksel
  Saldırı menzili: Yakın-menzil
  Silahlar: Sword veya Axe
  Meslek seçenekleri: Warmaster veya Highlander
  Güçlü Yanları: Yüksek HP, yüksek saldırı
  Zayıf Yanları: Düşük MP, düşük defans

  ŞOVALYE

  Cins: Male
  Hareket: Hızlı
  Saldırı tipi: Fiziksel
  Saldırı menzili: Yakın-menzil
  Silahlar: Tek Sword + Kalkan veya Çift Sword
  Meslek seçenekleri: Templar veya Royal
  Güçlü Yanları: Yüksek defans, orta HP, orta saldırı
  Zayıf Yanları: Düşük MP

  ELF

  Cins: Dişi
  Hareket: Hızlı
  Saldırı tipi: Büyü veya Fiziksel
  Saldırı menzili: Uzun-menzil
  Silahlar: Scepter veya Bow
  Meslek seçenekleri: Cleric veya Archer
  Güçlü Yanları: iyileştirme ve parti destek yetenekleri
  Zayıf Yanları: Düşük HP, düşük saldırı, düşük defans

  BÜYÜCÜ

  Cins: Dişi
  Hareket: Çok Yavaş
  Saldırı tipi: Büyü
  Saldırı menzili: Uzun-menzil
  Silahlar: Wand veya Staff
  Meslek seçenekleri: Witch veya Wizard
  Güçlü Yanları: High MP, yüksek saldırı, AoE yetenekleri
  Zayıf Yanları: Düşük HP, düşük defans

  EŞKİYA

  Cins: Dişi
  Hareket: Çok Hızlı
  Saldırı tipi: Fiziksel
  Saldırı menzili: Uzun-menzil veya Yakın-menzil
  Silahlar: Crossbow veya Dagger
  Meslek seçenekleri: Ranger veya Assassin
  Güçlü Yanları: yüksek saldırı, orta defans
  Zayıf Yanları: Düşük HP, Düşük MP

  ŞAMAN

  Cins: Male
  Hareket: Yavaş
  Saldırı tipi: Büyü
  Saldırı menzili: Uzun-menzil & Yakın-menzil
  Silahlar: Fallarm veya Scythe
  Meslek seçenekleri: Elementalist veya Specialist
  Güçlü Yanları: Orta MP, savaşta yardımcı spirit kullanabilme
  Zayıf Yanları: Düşük HP, düşük defans

  Mesleklerin güçlü yanları nelerdir?
  Her bir karakter sınıfı için iki tane olmak üzere 12 farklı meslek var. Her bir meslek karakterin seçtiği yola bağlı olarak kullanılabiliyor, sadece birine odaklanılabilir veya her ikisinde de skill geliştirilebilir. Her bir mesleğin güçlü yanları ve odaklandığı alanlar aşağıdaki tabloda gösteriliyor.
  Not: Bir mesleğin kolonunda işaret olmaması demek o alanda skill'leri olmadığı anlamına gelmiyor, sadece o mesleğin o alana odaklanmadığını belirtir.

  PvP Sistemi

  Pvp için ya şehirde belirtilen alanda yapacaksınız ki ilk şehirde(juno) teleporterin yakınlarında bu alanı bulabilirsiniz yada pvp only serverların birine girdiğinizde leveliniz 16 yada üzeri ise 15 ve üzeri kişileri pk modu açıp saldırabilirsiniz tabi bu şekilde saldırıp kişiyi öldürdüğünüzde Good/Evil puanı olarak eksi puan gelir buda isminizin kırmızı olmasını sağlar isminiz kırmızı olması iyi değildir sizi pvp only serverda şehir dışında iseniz sizin başka bir player tarafından öldürülmeniz büyük bir olasılıktır ve ölünce Good/Evil puanınız eksilir o eksilir ama exp puanınızda eksilir. ismi mavi yapmak ise kendi levelinizden yüksek leveldeki kırmızı isimli kişileri öldürmekle mümkün olur isminiz mavi olunca kırmızı isimli kişilere pk mod açmadanda saldırabilirsiniz.

  Guardian Sistemi(LEVEL SUPPORT SİSTEMİ)
  Oyundaki düşük seviye oyunculara 20 üstü seviyedeki oyuncuların yardım etmesi ve oyunu daha iyi öğrenmeleri için geliştirilmiş bu sistemde level 1-6 arasında bir guardian seçtikten sonra eğer 10 gün içinde levelinizi 20 yaparsanız size klasınıza uygun bir event weapon verilir guardianada 10 reputation puanı verilir. ve sizde 20 lvlden sonra isterseniz guardian sistemine kayıt olabilir ve reputation puanları kazanabilirsiniz kazanılan bu reputation puanlarını isterseniz %100 item upgrade etmenize yarayan extrem stone ile değiştirebilirsiniz ama bunun için çok fazla reputation puanı gereklidir yada belli seviyelerdeki klasınıza uygun armorları alabilirsiniz.

  Party Sistemi

  Partyler solo ve çoklu olabilirler.
  3 tane party tipi var 1-Equal, 2-Combat, 3-Precedence
  Equal ve combat partyde solo olur precedencede olmaz.
  Equal:Eğer party içindekiler solo(tek başlarına partydeyken partyden ayrı kasmaları) kasmıyorlarsa ve level diffrence değilse üyeler exp eşit item auto olarak dağılır.
  Combat:Eğer party içindekiler solo(tek başlarına partydeyken partyden ayrı kasmaları) kasmıyorlarsa ve level diffrence değilse üyeler kendi kestiği kadar exp alır(eğer herkes farklı yaratığı kesiyorsa gelen exp bölünmez aksine partydeki diğer üyelerede 10/1 kadar exp gider) itemda yine auto dağılır.
  Precedence:Bu partyde solo olmaz solo olmaları bu party tipinde fazla exp kazanmalarına değil kaybetmelerine nedendir bu yüzden bu party tipinde solo yapılmaz bu party tipinin özelliği herkesin topladığı malzemenin kendisinin olmasıdır.

  Pet Sistemi

  Ejderha ve At olmak üzere iki pet var petler 1. evrelerini lvl 16 olduklarında tamamlıyorlar ve büyüyorlar 2. evrelerini lvl31 de tamamlıyorlar ve 31 lvl olunca  isteğiniz üzerine mount yaparak hayvanınıza binebiliyor ve değişik özelliklerinden faydalanabiliyorsunuz.
  pet almak için kestiğiniz yaratıklardan düşen yada pazardan aldığınız pan flute(at için) drake egg(ejderha için)& bunlar inventorydeyken görev geliyor ve Lorriane (w basıp şehre tıklayın ve açılan şehir haritasında mouse npclerin üzerine gelince kimin Lorriane olduğunu göreceksin)& gidip görevi alıyorsunuz sonra teleporterden(aynı şekilde w ile teleporteride bulabilirsiniz) dratana ışınlanıp görevdeki arkolojist jajan ile konuşuyosunuz ve size peti veriyor.

  Artık bir yavru ejder yada yavru atınız var petlerin canı azaldığında dışarıda herb toplayarak özelliklede yeşil yaprak topladıkdan sonra canını çoğaltmak için herbin üzerine çift tıklatın. karnını doyurmak içinde madenlerde çalışıp topladığınız quality stone ile karnını doyurabilirsiniz.
  Bunları toplamak için yine kestiğiniz yaratıklardan düşen BOOSTER ,Zerzevatçı Gerez ten alacağınız klasınızla aynı olan(knight olan knight bıçağı yada kazması alacak) bitkiler için bıçak, taşlar için çekiç-kazma aldıkdan sonra yaratıklardan düşen BOOSTER bunların üstüne bırakıyoruz ve bıçağımız yada kazmamız upgrade oluyor ve YEŞİL YAPRAK topluyacaksak onu seçiyoruz inventorye 3-5 saniye sonra 27 tane birden ekleniyor topladığımız bıçak yok oluyor taşlarıda aynı şekilde Weber Taşı seçerek toplayabiliriz.

  hızlı bi şekilde pet lvli kasmak için defansınızı yüksek tutun ve silahınızı elinizden çıkartın sonra yaratığa saldırın ve bu şekilde petinizi en hızlı şekilde kasacaksınız.

  petlerin skillerine gelince ejderha daha çok saldırı amacı için at ise buff amacı için petin skillerini pet trainerdan açtırabilirsiniz. her lvl atlamasında 1 skill point kazanır, bu skill pointlerle skill açtırabilirsiniz.

  DEVAMI ALTTADIR.. 2. 2
  KeşmekeŞ
  Özel Üye

  --->: Lastchaos hakkında rehber "herşeyi bulabilirsiniz..."

  Reklam  PETLERİ SATMAK YADA ARKADAŞINIZA VERMEK İÇİN GEREKENLER:

  Öncelikle sikillerini sıfırlamanız gerekli böylece atınızı yada ejderhanızı satabilir yada Arkadaşınıza verebilirsiniz.sıfırlattıktan hemen sonra verebilirsiniz.

  +Basma

  ARTI Basıcağınız İtemi üstünüze takın ,güç taşı yada gök taşını mausla tutup itemin üstüne koyarak artı basabilirsiniz.

  +basmak için güç taşı , GÖK TAŞI , Extreme Stone(aşırı taşı) yada Lucky Smelt(şans taşı) taşları'na ihtiyaç duyulur.güç taşını, silah yada armoru simyagerden kırdırarak elde edebilirisniz ancak elde ettiğiniz güç taşı ile + basmak istediğiniz itemin lvli en azından aynı olmalı. gök taşı kestiğiniz yaratıklardan yada pazardan elde edebilirisiniz. Extreme stone item maldan yada pazarda satanlardan elde edebilirsiniz. Bu taşlardan birisi varsa + basmak istediğiniz itemin üzerine bırakıp onaylayarak artılama işini yapabilirsiniz. +4 de item beyaz olur +6 da sınıfına göre renk alır +10 da sınıfına göre renk alır ve elinizde silahın olduğu yerde beyaz bir parlaklık olur en yüksek artılama değeri +15 tir ve +10da elde olan beyaz parlaklık +15de silahın tepesinde olur. Artılama işlemleri sırasında silah atack gücü ve yan özellikler gibi özellikler kazanır bunun yanında artısı arttıkça ağırlığıda artar.Tabi bide ek özellikler ekleyebileceğiniz kanlı mühür vardır bunu gerez(zerzevatçıda) bulabilirsiniz uygulayabilmek için itemi bir süre kullanmalısınız(itemda kırmızı şekilde mühürlenebilir yazısını görürseniz uygulayabilirsiniz) sonra silah elinizde takılı iken kanlı mühürü tutarak silahın üstüne bırakın ve mühürlenme işlemi tamamlanmıştır yazısı karşınıza çıktığında silahınızın özelliği arttıını görebilirsiniz.

  Karakterler

  Şovalye

  Şovalye fiziksel atağı yüksek bir char olduğu için level 31 e kadar stat pointleri full str ye vermelisiniz.
  Zaten level 31 de masterinizden gidip meslek seçeceksiniz 2 tür meslek var birincisi çift kılıçla saldıran ikincisi kılıç-kalkanla saldıran. Çift kılıç daha fazla atack, kalkan kılıç daha fazla defans sağlayacak. meslek seçtiğiniz anda stat pointler sıfırlanacak, seçtiğiniz mesleğe göre ileride açmak istediğiniz skiller sizden değişik sınıflara stat pointlerinizi vermiş olmanızı isteyecek sizde buna göre bir dağılım yapmalısınız.Yeni skilleri açmak için stat pointleri str dışında bir sınıfa vermek zorunda kaldığınız için üstünüzdeki takıların ve bloodseal basılmış kıyafet ve silahlarınızın str vermesine dikkat edin.Sizden değişik sınıfda stat point isteyen skilleri açarken parentez içerisinde yazan statpointlerin geçersiz olduğunu da bilmelisiniz.

  Titan

  Titan fiziksel atağı olan bir karekterdir bu yüzden level 31 e kadar full str gitmelidir. 31 de masterinizden gidip meslek seçeceksiniz 2 tür meslek var birincisi axe kullanan ikincisi sword kullanan. Axe daha fazla atack, sword daha çabuk atak sağlayacak. meslek seçtiğiniz anda stat pointler sıfırlanacaktır.

  Büyücü

  büyücü büyü atağı olan bir karekterdir bu yüzden level 31 e kadar full int gitmelidir. 31 de masterinizden gidip meslek seçeceksiniz 2 tür meslek var birincisi staff kullanan ikincisi wand kullanan. staff daha fazla atack, wand daha çabuk atak sağlayacak. meslek seçtiğiniz anda stat pointler sıfırlanacaktır.

  Eşkiya

  Eşkiya critical, deadly ve hızlı atağı olan bir karekterdir bu yüzden level 31 e kadar full dex gitmelidir. 31 de masterinizden gidip meslek seçeceksiniz 2 tür meslek var birincisi bıçak kullanan ikincisi ok kullanan. bıçak daha fazla atack, ok da uzaktan atak sağlayacak. meslek seçtiğiniz anda stat pointler sıfırlanacak burada seçtiğiniz mesleğe göre ileriki levellerde açacağı skillere bakip ona göre stat point dağılımı yapılmalıdır tabi 32 de 3 , 33 de 4 stat yani 31 levelden sonraki çift rakama denk gelen levellerde 3 stat point tek rakama denk gelen levellerde 4 stat point kazanacağınıda hesap etmeyi unutmadan stat point dağılımını düzgün bir şekilde yapılabilir. Eğer yanlış bir dağılım yapılmışsa stat pointleri sıfırlatmak mümkündür junoda ki krean npc sinde sıfırlatırsınız.

  Healler...

  Healer ikiye ayrılır birincisi fiziksel atağı olan;level 31 e kadar full dex gidilir atağı yuksektir solo olarak kasmaya daha elverişlidir , ikincisi magic atağı olan;level 31 e kadar full int gidilir daha çok partylerle kasmaya uygundur. 31 de masterinizden gidip meslek seçeceksiniz 2 tür meslek var birincisi bow kullanan ikincisi scepter kullanan. Bow  fiziksel atak, scepter magic atak sağlayacak. Meslek seçtiğiniz anda stat pointler sıfırlanacak burada seçtiğiniz mesleğe göre ileriki levellerde açacağı skillere bakip ona göre stat point dağılımı yapılmalıdır tabi 32 de 3 , 33 de 4 stat yani 31 levelden sonraki çift rakama denk gelen levellerde 3 stat point tek rakama denk gelen levellerde 4 stat point kazanacağınıda hesap etmeyi unutmadan stat point dağılımını düzgün bir şekilde yapılabilir. Eğer yanlış bir dağılım yapılmışsa stat pointleri sıfırlatmak mümkündür randol daki crean ismindeki npcye giderek istendiği kadar stat pointi,
  stat point başına 20k ödeyerek geri alınabilir.Healer kıyafet ve takılarında seçtiği türe göre int yada dex özelliği olmasına dikkat etmelidir.Sizden değişik sınıfda stat point isteyen skilleri açarken parentez içerisinde yazan statpointlerin geçersiz olduğunu da bilinmelidir.

  ŞAMAN...

  Sorcerer magic atağı olan bir karekterdir bu yüzden level 31 e kadar full int gitmelidir. 31 de masterinizden gidip meslek seçeceksiniz 2 tür meslek var birincisi scythe kullanan ikincisi fallarm kullanan. scythe daha fazla atack, fallarm daha çabuk atak sağlayacak. Meslek seçtiğiniz anda stat pointler sıfırlanacak burada seçtiğiniz mesleğe göre ileriki levellerde açacağı skillere bakip ona göre stat point dağılımı yapılmalıdır tabi 32 de 3 , 33 de 4 stat yani 31 levelden sonraki çift rakama denk gelen levellerde 3 stat point tek rakama denk gelen levellerde 4 stat point kazanacağınıda hesap etmeyi unutmadan stat point dağılımını düzgün bir şekilde yapılabilir. Eğer yanlış bir dağılım yapılmışsa stat pointleri sıfırlatmak mümkündür randol daki crean ismindeki npcye giderek istendiği kadar stat pointi, stat point başına 20k ödeyerek geri alınabilir.Sorcerer de mage gibi kıyafet ve takılarında int özelliği olmasına dikkat etmelidir.Sizden değişik sınıfda stat point isteyen skilleri açarken parentez içerisinde yazan statpointlerin geçersiz olduğunu da bilinmelidir.

  Arayüz

  1:HP, MP, Exp
  2:En son üzerine tıkladığınız Mob, Npc, Player
  3:Mini map
  4:Chat penceresi
  5:Slotlar

  Klavye Kısa Yolları

  E,Tab=inventory
  S=skill penceresi
  G=Party ve Guild penceresi
  W=Harita
  A=Actionlar(exchange, guardian system,oturma,yürüme gibi aksiyonların olduğu pencere)
  Q=Görev penceresi
  F=Arkadaş listesi
  T=Karekter özelliklerini gösterir
  C=Sosyal aksiyonlar (alkış çalma, gülme gibi hareketlerin olduğu pencere)
  Z=System penceresi (Oyunla ilgili ayarları yapabileceğiniz pencere)
  X=Arayüzü saklamanızı sağlayar
  Alt+F1,F2,F3=Slot barı değiştirir.

  Zırh ve Silah
  Öcelikle belirteyimki kendi klasınıza ait yüksek lvl armor ve silahları kullanabilirsiniz ama silahlarda kendi levelinizle kullanacağınız silah leveli arasındaki fark 4 ten fazla olmamalıdır yoksa %50 yada aradaki fark çoğaldıkça daha fazla penaltı yersiniz yani silahın gücü en az %50 azalır.Armorlara gelince  5 level üst deki armoru giyebilirsiniz mesala leveliniz 20, 25 level olan bir armoru giyebilirsiniz tabi daha yüksek leveldeki bir armoru giyince yine en az %50 defansı azalır armorun.tabi bu penaltı olayı kalıcı değildir silahı yada armoru çıkarttınız yada leveliniz yeterli oldu ise penaltı olayı kalkar.
  Oyunda 35-37 arası armor seti dratan ve meracta ki Armor Trader (armor satıcısı)da bulabilirsiniz fakat bundan sonraki armorları ya pazardan bulacaksınız ya kestiğiniz moblardan düşecek yada kendiniz üreteceksiniz. silahlarıda Weapon Trader (silah satıcısı)da bulabilirsiniz fakat belli seviyeden sonra aynı armorlarda olduğu gibi ya pazardan bulacaksınız ya canavarlardan düşüreceksiniz ya da kendiniz üreteceksiniz. üretim olayına gelince ; üretim için yine moblardan düşürebileceğiniz yada pazardan alacağınız eldiven üretici yada silah üretici  ismindeki kitaplardan yapılmaktadır, bunun yanında eğer armor üretecekseniz Armor Ship skillinizin üreteceğiniz item için gerekli seviyede olması gerekir silah içinde Weapon Ship skilli gerekli seviyede olmalıdır tabi bide kitapda belirtilen protection material ismi verilen malzemeleri bulmanız gereklidir tabi bunların hepsi tamam olunca üretimin kesin gerçekleşme olayı yok hata verebilir kitap yok olmaz ama o protection materiallar yok olur yeniden onlardan bulursunuz yeniden yaparsınız aslında bu üretim işi baya uzun iş onun için yeni başlayan arkadaşların uzak durmasını tavsiye ederim zaten skill point kıtlığı çekilen bir oyun olduğu için en azından 38 level skillerinizi fulledikden sonra zaten oyunuda bayağı öğrenmiş olursunuz o zamana kadar ondan sonra isterseniz üretim olayına girebilirsiniz.

  DEVAMI ALTTADIR... 3. 3
  KeşmekeŞ
  Özel Üye
  LONCA SİSTEMİ VE EXP KİTLEMEK

  YP KİTLEME:Loncanı 6 lvl yapınca G'ye bas.guilde(lonca) gel.Loncaya Yönete gir.loncayı yönetgibi bir seçenek olucak.ona tıkla.YP sini kitleyeceğin herhangi bir üyenin ismine tıkla.aşağıda set var ona tıkla.ustteki bosluga yp kitleyeceğin kişinin ismini veya herhangi bir şey yaz.% yerlere 100 yaz,% 50 yaparsan expin yarısı gelir 1000 exp geliyorsa ,500 exp gelir.

  lonca kurabilmeniz için 15 level olmanız şart .
  15 level olduğunuzda lonca yani clan kurabilirsiniz.
  exp kitlemeniz için 6 level olan bir lonca bulmalısınız,
  lonca başkanıyla konuşarak o sizin expinizi kitleyebilir.
  exp kitleterek daha çok sikil puanı (YP) KASABİLİRSİNİZ.düşük levellerde örn:17,21 level lerde sikil puanı çok yüksek gelmektedir.level arttıkça sikil puanı daha az gelmektedir bu sebeble level 17 yada 21 level de exp kitletip sikil puanı kasabilirsiniz.
  sikil puanı ne derseniz, level atladıkça açılan sikilleriniz olur bu sikillerin level leri vardır.
  ilk açılan sikil 1 level ken bunu en yüksek seviyeye getirmeniz gerekir ki yeteneğiniz yükselsin.Örneğin:hızlı koşma sikili açıldı bu sikil 1 leveldir,bunu yükseltmek için sikil puanı(YP) vermeniz gerekmektedir,2 levelde 20 YP ,3 levelde 25 YP 4 levelde 35 YP 5 levelde 60 YPA diye gider.hızlı koşma sikilini her yükselttiğinizde daha fazla yp ister.
  17 levelde 2 canavardan 1 yp gelir ken ,30 levelde 10 canavardan daha az olan 1 yp gelmektedir.
  sikil puanı hesaplama
  canavarı kestiğinizde 300 TECRÜBE puanı ve yanında 3000 SİKİL PUANI GELİR(yp)

  bu sikil puanlarının toplamı 10000(onbin) olduğunda 1 sikil puanı kazanırsınız yani 1 YP kazanırsınız
  en iyi yp zindanlardaki beyaz renkli canavarlardan gelir.+ Yorum Gönder
last chaos rehber,  last chaos kasılma yerleri,  last chaos en güçlü karakter,  last chaos en iyi karakter,  last chaos yp kasma yerleri
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi