Çirkin kral mı, etekli Pele mi?// Video

+ Yorum Gönder
Haber Bölümü ve Diğer Spor Dalları Bölümünden Çirkin kral mı, etekli Pele mi?// Video ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  MeSeLeM
  Üye
  Reklam

  Çirkin kral mı, etekli Pele mi?// Video

  Reklam  Çirkin kral mı, etekli Pele mi?// Video

  Forum Alev
  Çirkin kral mı, etekli Pele mi? Video

  cirkin kral mi pele mi.jpg

  Bayanlar Dünya Kupası'nda yıldızlaşan Brezilyalı bayan futbolcu Marta Silva erkek meslektaşlarına hodri meydan dedi. Marta'ya göre rakibi Ronaldinho ve Rivaldo...  ayanlar Dünya Kupası'nda yıldızlaşan Brezilyalı bayan futbolcu Marta Silva, birçok erkek futbolcunun asla erişemeyeceği övgülere 21 yaşında ulaşmayı başardı...

  Geçtiğimiz günlerde sona eren Bayanlar Dünya Kupası'nda futbolseverler, bayanların da saha içindeki futbolunun güzelliğinin farkına varmış ve futbolda erkeklerin bir nevi pabucu dama atılmıştı.

  Turnuva sona ereli 15 gün geçti ama dünyada Ronaldinho'nun tahtını sallayacak, bayan futbolcu Marta Vieira da Silva konuşulmaya devam ediyor.

  Dünya Kupası boyunca herkesin Ronaldinho sandığı Marta, 7 golle, gol kralı olmuş ve izleyenleri mest etmişti.

  Bayanlar Futbolu'nun gelmiş geçmiş en iyi futbolcusu olarak gösterilen Marta henüz 21 yaşında. 1.62 cm'lik boyuyla İsveç Ligi'nde Umeå IK, takımında forma giyen Marta, erkek futbolculardan kendine Ronaldinho ve Rivaldo'yu rakip olarak görüyor.

  Brezilya Milli Takımı'nda 45 maçta 47 gol atma başarısını gösteren Marta, bir çok Brezilyalı futbolcuya nasip olmayacak övgülerle bahsediliyor ve Pele ile kıyaslanıyor.

  'Etekli Pele' diye sıfatlandırılan Marta Silva, İsveç Televizyonları'nda da 'Pele'nin kuzeni' diye çağırılıyor.

  Dünya Kupası'nda sergilediği yetenekleriyle Ronaldinho'nun tahtını sallayacak gibi gözüken Marta bakalım bunu başarabilecek mi? 2. 2
  MeSeLeM
  Üye
  Reklam+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi