Canon Yeni Kamerası HV30 ile ‘Yılın Kamerası’nı Tahtından Ediyor

+ Yorum Gönder
Elektronik ve Dijital Video Kameralar Bölümünden Canon Yeni Kamerası HV30 ile ‘Yılın Kamerası’nı Tahtından Ediyor ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Mattet
  Usta Üye
  Reklam

  Canon Yeni Kamerası HV30 ile ‘Yılın Kamerası’nı Tahtından Ediyor

  Reklam  Canon Yeni Kamerası HV30 ile ‘Yılın Kamerası’nı Tahtından Ediyor

  Forum Alev

  Canon’un 2007’de ‘Yılın kamerası’ ilan edilen ve büyük rağbet gören HV20’den sonra geliştirdiği Canon HV30, Avrupa Görüntüleme ve Ses Derneği (EISA) tarafından 2007-2008’de Avrupa’nın En İyi Kamerası seçildi. Avrupa’nın en büyük multimedya basın örgütü olan derneğin bu ödülü, Canon’un video kameralar konusundaki başarısını bir kez daha kanıtladı.
  Ustalarına taş çıkartan HV30, gerçek ‘high-definition’ kalitesiyle mükemmel renkler ve netlikte görüntüler sunarken, üstün kullanım özellikleri sayesinde mükemmel bir çekim için benzersiz ortam yaratıyor.
  Selefini şimdiden geride bırakan Canon HV30, Avrupa Görüntüleme ve Ses Derneği (European Image & Sound Association – EISA) tarafından 2008-2009’un En İyi Kamerası seçildi. Avrupa’nın En Yenilikçi Kamerası seçilen Canon HV30 video kamerası, Canon severlerin aşık olduğu Canon HV20’inin beklentilere cevap veren tüm özelliklerinin yanı sıra arttırdığı performansıyla dikkatleri üzerine çekiyor.
  Canon görüntülemedeki başarısını bir kez daha kanıtlarken EISA jürisi, Canon HV30’un çekim kalitesinin yanı sıra geniş kapsamlı görüntüleme ve kontrol seçeneklerini överek “film tutkunları için mükemmel bir örnek” olarak tanımladı.
  Övgüyle söz edilen Canon HV30 video kamerası
  HDV1080i görüntüsünü doğrudan MiniDV’ye kaydediyor; göz hizasının altında veya üstünde fotoğraflar çekerken görüntünün net biçimde görülmesini sağlayan 135 derece görüntü açısıyla Çok Açılı Berrak LCD ekrana sahip bulunuyor.
  HV30’larda çekim sırasında kumanda tuşlarını seçmek çok kolay; bir joystick, mikrofon seviyesi, pozlama telafisi gibi genel fonksiyonlara ve gelişmiş görüntü seçeneklerine tek dokunuşla erişim kolaylığı sağlanmış. Aktüel kameraya özel odaklama mod seçicisi ve manuel kumanda kadranı, tüm odaklama kontrolü kullanıcı için kolaylaştırılmış.
  HV30 25 p (progresif) çekimini CINE görüntü moduyla birleştiren 25p Sinema Modu, çekim yapmayı sevenlere gerçek sinema görüntüsü ve hissi veriyor. Metrajın geleneksel sinema tadında görüntülenmesini sağlayan 25p (progresif), akşam ve kapalı mekânlardaki gerçek atmosfer koşullarını yakalayarak performansını büyük ölçüde artırıyor.
  Canon’un profesyonel XH serisi aktüel kameralarında kullandığı ayarlarla aynı olan CINE görüntü modu ise cine gama, cine matris ve diğer görüntü seçenekleri selüloit film görüntüsü ve hissi sağlamak üzere geliştirilmiş. Böylece 50i ve standart DV PAL çekimleri için CINE mod da seçilebiliyor.
  Canon HV30’lara, film tutkunları için ‘olmazsa olmaz’ sayılan mikrofon, video ışıkları ve benzeri aksesuarlar da eklenebiliyor. Canon’un en yeni katlanır ekranına sahip olan HV30’lar, 2.7 inç Çok Açılı Berrak LCD ekranda filmleri yerinde paylaşma imkanı sağlıyor. HDMI ve parça çıkış portları, kullanıcıların aktüel kamerayı direkt olarak bir HD televizyona bağlayarak izlemeleri için düşünülmüş. DV girişi ve çıkışı (Firewire) ise fotoğrafları bilgisayara aktararak düzenlemede veya aktüel kameradaki banta geri aktarımda kolaylık sunuyor.
  Canon Görüntüleme Ürünleri Başkanı Mogens Jensen, HV30 hakkında şu değerlendirmede bulundu: “Geçen yılın HV20, amatör film çekiminde yeni standartlar belirledi. Gitgide daha çok kişi High Definition (Yüksek Tanımlı) özelliğinin sıra dışı gücünü keşfediyor. HV30’un, en az geçmiş modelleri kadar başarılı olacağından hiç kuşkumuz yok.”
  Renkler gerçek, görüntü mükemmel: İşte sizin filminiz!
  HV30, televizyon yayınları için dünyanın en büyük HD video objektif üreticilerinden biri olan Canon’un uzmanlığından faydalanıyor. HD çözünürlükleri için özel olarak tasarlanan 10 x optik zoom objektifleri, renk dağılımlarıyla mücadele etmek için küresel olmayan iki objektif kullanırken, özel kaplaması da gölgelenme ve ışık titremelerinin oluşumunu azaltıyor. Dereceli ND (Doğal Yoğunluk) filtresi, diyaframın aşırı parlak ortamlarda tamamen açılmasını sağlıyor.
  Canon’un Süper Seri Optik Görüntü Sabitleyicisi iki tür titreşim algılama teknolojisini birleştirerek, HV30’un diğer IS sistemlerinin yakalayamadığı nefes alıp vermeyle oluşan ufak gövde hareketleri gibi titreşimleri algılayarak telafi etmesini sağlıyor. Süper Aralıklı Optik Görüntü Sabitleyici hem videolar, hem de hareketsiz görüntülemede aynı etkiyi yaratıyor.
  Dünyanın en gözde D-SLR kamera sistemi Canon EOS’a öncülük eden teknoloji kullanılarak geliştirilen Canon Full HD CMOS video sensöründe, en son model Full HD TV ile aynı seviyedeki 1920x1080 piksel çözünürlükle HD metraj çekimi gerçekleştiriyor. Sensörde renklerin hassas ve canlı biçimde yeniden yaratılmalarını sağlayan kumlanma azaltıcı devre ve bir Bayer Placement RGB Primer Renk Filtresi bulunuyor.
  Kaydedilen renkleri en iyi hallerine getirerek, gerçek hayatta oldukları gibi canlı ve parlak görünmelerini sağlayan DIGIC DV II, HD görüntülemede artan veri oranıyla başa çıkabilmek için tasarlanan bir işletim sistemi.
  Daha da önemlisi, Canon HD Aktüel Kamera HV30’un gelişmiş fotoğrafçılık özelliklerinin arkasındaki güç olan DIGIC DV II; dahili bir flaş, PictBridge bağlantısı ve parlaklık seviyesini izleyen tek-tuş histogram ekranı ile birlikte kullanıcıların video çekerken 2.07 Megapiksel fotoğraflar çekebilmelerini ya da özel ‘foto’ modunda 3.1 Megapiksel fotoğraflar çekmelerini sağlıyor. Kompakt bir MiniSD kartın içine depolanan fotoğraflar da, erişim ve aktarım için büyük kolaylık yaratıyor.
  Mükemmel odaklanma, daha uzun çekim süresi
  Özel olarak tasarlanan gelişmiş otomatik odaklama sistemi olan Instant AF, kullanıcılara çerçeveye odaklanma serbestliği sunmak üzere süper hızlı ve yüksek hassasiyetli otomatik odaklama sağlamak için 2 sensör kullanan benzersiz bir karma sistem sunuyor.
  Parlak siyah bir gövdeye sahip olan Canon HV30, Canon’un yeni yüksek kapasiteli pili BP-2L24H ile tek şarjla dört saat giderek, daha uzun süre çekim yapma imkanı sunuyor.

  Canon HD Aktüel Kamera HV30 Özellikleri
  • Canon HD Kamera Sisteminden yararlanan mükemmel HDV1080i film çekimi
  • Canon Full HD CMOS sensörü
  • 10x optik zoom ile Canon HD video objektifi
  • Süper Aralıklı Optik Görüntü Sabitleyici (OIS)
  • HD tarafından en iyi şekilde kullanılan DIGIC DV II işlemcisi
  • Süper hassas hızlı otomatik odaklama sağlayan yüksek performanslı Instant AF, Focus Assist aracıyla desteklenen manuel odaklama
  • Çekim yapma özgürlüğü – bir film yapımcısının ihtiyacı olan “eklentiler”le (Gelişmiş Aksesuar Kızağı, manuel ses kontrolleri, mikrofon girişi ve kulaklık terminali gibi) birlikte sezgisel kontrol düzeni, yüksek kapasiteli piller sayesinde daha uzun çekim yapma fırsatı
  • 2.7" Çok açılı Berrak LCD ekranda filmlerin ön izlemesi
  • Sinema görüntüsü ve üstün düşük ışık performansı için sinema-stili 25 p progresif çekim ve özel CINE görüntü modu
  • Bir HDMI veya çıktı bileşeni ile televizyona kolay bağlanma; DV giriş ve çıkışı, metrajın bilgisayardan alınmasını veya bilgisayara yüklenmesini sağlıyor

 2. Alev
  Özel Üye

  Canon Yeni Kamerası HV30 ile ‘Yılın Kamerası’nı Tahtından Ediyor Makalesine henüz yorum yazılmamış. ilk yorumu siz yapın


Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi