Camilerin Dinimizdeki Yeri Ve Önemi

+ Yorum Gönder
İslami Konular ve Dini Makaleler Bölümünden Camilerin Dinimizdeki Yeri Ve Önemi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Galus
  Özel Üye
  Reklam

  Camilerin Dinimizdeki Yeri Ve Önemi

  Reklam  Camilerin Dinimizdeki Yeri Ve Önemi

  Forum Alev
  Camilerin Dinimizdeki Yeri

  Camiler islam dininin ortaya çıkışından bu yana dinimizin en önde gelen müesseselerden olmuştu.

  Allah cc ye secde edilen yerin ismine mescid denir. mescid bir araya getiren ve toplayan manasını taşımaktadır.
  Kuranda ve hadislerde caminin yerine mescid olarak zikredilmektedir. her ikiside biz müslümanların bir araya geldiği buluştuğu ve ibadet edilen yeri ifade etmektedir.

  camilerimiz kardeşlik duygularımızı pekiştiren ve Allahın birliği çevresinde toplayan duygularımızın olgunlaşmasında byük rol oynar camiler...

  camiler kutsal olarak saydığımız yerlerdir. renk,dil,ve ırk bakmadan hergün milyonlarca kişi tarafından ziyaret edilmektedir. birlikte saf tutar ve namaz kılırlar.

  Birliğin ve beraberliğin merkez yeri camiler olmuşlardır. barış ve huzur getiren ilimin ilerlediği mekteb olmuştur camiler.

  islami konuların verildiği eğitimin yürütüldüğü ahlak konularının ele alındığı ilim kaynağı olmuşlardır.  Allahın mescidlerini ancak ve ancak iaman edenler imar ve gözetim altında tutarlar.Camilerimizi en iyi şekilde imar etmek ocamiyi boş ve cemaatsiz bir şekilde bırakmamakla olur.

  Dinimizde ilk cami Rasulullah sav tarafından inşaa edilmiştir. Rasulullah kubada ilk mescidi yaptırmıştır. ve medinede mescidi nebeviyi yapmışlardır kendiside yardımlarda bulunmuş ve çalışmıştır.


  Rasulullah sav cami yapmak için müslümanları teşvik etmiştir. ve bir hadiste ; "Kim Allahın rızasını gözeterek mescid yaptırırsa ,Allah ta o kişi için cennette bir ev yapar"buhari,müslim buyurmuş ve bizleri müjdelemiştir.
 2. 2
  Ziyaretçi

  Cevap: Camilerin Dinimizdeki Yeri Ve Önemi

  Reklam  Öncelikle İslam dini kardeşliğe önem veren bir dindir. Buradan yola çıkacak olursak kardeşliğimizi pekiştirecek en güzel yol camilerdir sevginin ve huzurun birleşme noktasıdır oralar. Hatta yabancı turistlerin içeriye girdikten sonra kullandıkları söz bu konuyu güzel bir şekilde açıklamaktadır; Ben Caminin içerisine girdiğimde kalbimi bir huzur bir ferahlık sarmaktadır. Aynen Caminin birleştirici gücü en bütün Allah'ın izniyle oluşan güçtür.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi