Resim Galerisi Kutsal Mekan Ve Dini Resimler

+ Yorum Gönder
İslami Resimler ve Dini Resimler Bölümünden Resim Galerisi Kutsal Mekan Ve Dini Resimler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  medahms
  Üye
  Reklam

  Resim Galerisi Kutsal Mekan Ve Dini Resimler

  Reklam
 2. 2
  medahms
  Üye

  --->: RESİM GALERİSİ KUTSAL MEKAN ve DİNİ RESİMLER

  Reklam  KABE'DE SEL-1970'lerin sonlarına kadar, Kabe'de sık sık sel baskınları yaşandı. Kabe'ninbulunduğualan çevresine göre çukur olduğu için yağmur yağdığındaetrafındakidağlardan gelen sel suları bu alanı dolduruyordu.

  HACER-ÜLESVEDBİLE KIRILDI-1974 yılında Kabe-i Şerif yağmur sebebiyle Hecer-ülEsvedtaşına kadar sular altında kaldı.En güçlü sel 1941 yılındayaşandı.Bubaskında Hacer-ül Esved taşından bir parçanın koptuğusöylenir.

  YÜZEN BİR YAPI GİBİ-1941 ve 1974 yıllarındaki sel baskınlarında Kabe havuzun içinde yüzen bir yapı gibi göründü.

  ENTATLIİBADET-Sel baskınlarında Kabe'nin içi kadar çevresinde desubirikintileri oluştu. İbadet etmeye gelen Müslümanlar zoranlaryaşadıysa da zorluklara rağmen ibadet etmenin tadını çıkardı...

  ARABALARBİLEYÜZDÜ!-1941'deki sel baskını o kadar güçlüydü ki arabalar bilesuüzerinde yüzdü. Yağmurun hemen ardından çekilmiş bufotoğraf,insanların şaşkın bakışlarını yansıtıyor...

  ENESKİMABED- İnsanlığın en eski mabetlerinden, Müslümanların kıblesiKabe,tarih boyunca hem insanların hem de doğa olaylarının tehdinekarşı hepkorunarak bu günlere kadar ayakta kaldı.

  YÜZEREKTAVAF-Safave Merve arasında say yapanlar görünüyor. Bu koridor boyunca7 kezyürümek gerekiyor ve toplam katedilen mesafe yaklaşık 3.5 km.Normalkoşullarda en az 1 saat sürüyor. Su içinde ise oldukça zor.

  YÜZMEVEİBADET MOLASI-Sel baskınında yüzerek tavaf yapmaya çalışan veibadeteara verip Kabe'nin duvarlarında dinlenen Müslümanlar...

  MOLAVAKTİ-Engüçlü selin yaşandığı 1941 yılı... Bir çarşamba günü yağanyağmur Kabeyi sular içinde bıraktı. Kaber17;nin önünde tavaf yaparkenmola verenlergözüküyor.
 3. 3
  medahms
  Üye
 4. 4
  medahms
  Üye
 5. 5
  medahms
  Üye


 6. 6
  ahmed027
  Yeni Üye
  çok guzel olmuş ellerine sağlık

 7. 7
  fe_mer
  Üye
  emeğinize yüreğinize sağlık arkadaşlar çok tşkler

+ Yorum Gönder
dini resimler,  KABE,  kabenin içi,  allah ve muhammed yazılışları
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 4 kişi