Gıybetten tövbe etmek

+ Yorum Gönder
İslami Konular ve Dini Sohbet Bölümünden Gıybetten tövbe etmek ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Gülehasret
  Süper Moderatör
  Reklam

  Gıybetten tövbe etmek

  Reklam  Gıybetten tövbe etmek

  Forum Alev
  Gıybet Etmenin Kefareti - Gıybet Nedir - Gıybetin Affı - Tövbe Etmek - Gıybet Etmek

  Giybet etmenin kefâreti, giybet ettigi kimse için istigfar etmek ve onunla helallasmaktir. Oturdugu yerden kalkmadan, su duâyi üç defa okur: “Allahümmagfir lehü verhamhü ve tecâvez anhü vec’al mâ kulnâ fîhi keffâreten li-zünûbihî ve kurbeten ve zülfâ bi-rahmetike yâ erhamer-râhimin” ya’nî, yâ Rabbi, onu magfiret eyle, ona merhamet eyle, ona merhamet eyle, yaptiklarini bagisla, hakkinda konustuklarimizi günahlarina kefâret, kurbet ve zülfâ eyle. Rahmetinle, ey erhamer-râhimîn, demektir.

  Ayrica, Allahümmagfir lî ve limen igtebtü, okur. Yarabbi beni ve giybetini yaptigimi affet,demektir.

  Insandan bir günah sadir olunca, hadiste belirtildigi gibi temiz bir abdest alip iki rek’at namaz kilmali ve sonra söyle istigfar etmelidir:

  Estagfirullah estagfirullah, estagfirullahe’l-kerîme’llezi lâilâhe illâhu, el-Hayye’l-kayyûme ve etûbu ileyh, tevbete abdin zalimin li nefsihî lâ-yemliku linefsihî mevten velâ hayâten ve lâ nusûra, ve es’eluhu’t-tevbete ve’l-magfirete lenâ innehû huve’t-tevâbu’r-rahîm.
  alıntı
 2. 2
  EFRUMİE
  Bayan Üye

  Cevap: Gıybetten tövbe etmek

  Reklam  Ahiret gününde kabul edilmeyecek tek hata gıybettir. Gıybet eden kişi il gıybeti edilen kişinin arasına Allah girmeyecektir. Onlar kendi aralarında ya hellaleşecek ya da sevapları alınacaktır. Geç olmadan burada helallik almak gerek.+ Yorum Gönder
gıybetten tövbe etmek,  gıybetin affı,  gıybete tövbe,  gıybetten tövbe duası,  gıybet tövbe
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi