Arkadaşlar kilo nasıl alınır?

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Diyet Beslenme Bölümünden Arkadaşlar kilo nasıl alınır? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi
  Reklam

  Arkadaşlar kilo nasıl alınır?

  Reklam  Arkadaşlar kilo nasıl alınır?

  Forum Alev
  arkadaşlar ben kilo almak istiyorum kilom yaşıma göre az yani 5 bilemediniz 10 kilo kadar almak istiyorum ne yapmalıyım bi fikri olan varmı ? 2. 2
  blackjack54
  Üye

  --->: arkadaşlar kilo nasıl alınır?

  Reklam  ablacım bol bol cips ye 2 ayda rahat kilo alırsın 3. 3
  cartalist
  Üye
  yemek ye :D.. 4. 4
  Berrak2
  Emekli
  Alıntı blackjack54 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  ablacım bol bol cips ye 2 ayda rahat kilo alırsın
  evet kesinlikle:D
  ama cipsin içindeki bilmediğimiz baharatlar alerji yapabilir dikkat et;)

 5. 5
  punkrella
  Üye
  ya aslında buarada sana ne kadar solesekte yannıs olur canım bence sen bi doktara git o sana soler hem saglıklı kilo almıs olursun bence :D:D

 6. 6
  wırusluu
  Yeni Üye
  bence burdan diil bi uzmandan yardım almalısın ciddi bi konu cunku bu :S

 7. 7
  MaviAdam
  Özel Üye
  Vücudun, normal ağırlığının 10-15 kilo altında olamsına zayıflık, 15- 20 kilonun altında olmasına ciddi zayıflık deniyor. Örneğin 1.60 cm. Boyundaki bir kişinin ideal kilosu 54 kg. Olarak değerlenriliyor. Bu boydaki kişi 46- 48 kilo arasında bir kiloya sahipse zayıf, 43- 46 kilo arasında hafif zayıf, 42 kilonun altındda ise ciddi zayıf olarak değerlendiriliyor. Beslenme Uzmanı Dr. Feryal Erverdi “ Kişinin normal kilosunun 10 kilo altındaki ağırlığı, eğer bir sağlık problemi yaratmıyorsa biz doktorlarca sakıncalı bulunmuyor” diyor. Zayıflık çocuklarda görülüyorsa gelişim olumsuz yönde etkilenebilir eğer yetişkinlikte görülüyorsa iş verimi düşüyor.
  Genelde zayıflığın kaynakları genetik olarak söylenebilir. Bunun yanında Hormonal düzensizlikte çok önemli.Hayati organların çalışmasını ifade eden bazal metabolizmanın hormonlar sağlıyor. Bu hormonlar tiroid bezinden salgılanan T3 ve T4 hormonları . Zayıf ikşilerin bazal metabolizmalarının daha hızlı çalışmasının en önemli nedeni bu hormonlarınb fazla salgılanması, bu da metabolizmanın hızlanmasına, dolyasıyla besinlerin daha hızlı yakılmasına nedne oluyor. Sonuçta kilo alınamıyor.Vücut bileşenleri de zayıflığın ya da şişmanlığın nedenlerinden. Yani iki kişi aynı yiyeceklere yese bile biri kilo alırken diğeri kilosunu koruyabiliyor ya da zayıf kalabiliyor. Bunda vücut bileşenlerinin etkisi büyük. Kimi kişilerin vücudunda yağlı doku ya da yağ depolayan hücreler fazlayken, kimilerinde az olabiliyor. Buna göre yağ depolayan hücre sayısı fazla olan kişilerin kilo almasaı da o derece kolay diyebiliriz.


  Nasıl Kilo Alınır

  Öncelikle zayıflığın nedenini anlamak gerekiyor. Eğer hormonal nedenlerden dolayı zayıflık meydan agelmişse, hormon tedavisi olmak yeterli oluyor. Parazit gibi asalaklardan dolayı ise ağızdan alınan ialçlarla tedavi yapılıyor. Parazit ya da kurt gibi asalak canlılar ortadan kaldırıldığında kendiliğinden kilo alınabiliyor. Ancak eğer beslenmeden kaynaklanıyorsa beslenme alışkanlıklarının düzenlenmesi gerekiyor. Bir de kilo alınırken bu ister istemez yağ olarak depolanıyor. Yani kilo alınırken yağlanmak kaçınılmaz. Ancak iyi bir beslenme düzeniyle en aza indirmek mümkün . Zayıf kişiler için sofra düzeni yemeğin ısısı, mönü çok önemlidir.
  Kişinin günlük enerjisi saptandıktan sonra + 1000 kalorilik enerji eklenerek bir tedavi uygulanılır. Bu yüzden ilk önce beslenme alışkanlığı saptanır. Öğünler artırılır ve üç ara üç ana öğün olarak düzenlenir. Ara öğünlerin içeriği besin değeri yüksek yiyeceklerden oluşmalıdır.
  Enerji daha çok karbonhidratların çoğaltılmasıyla sağlanmalıdır. Yağlarda yapılan artış bulantıya sebep olmaktadır.
  Diyet proteini 1,5 gr\kg şeklinde ayarlanmalıdır. Proteini daha yüksek vermek mümkün olmakla beraber bazı amino asitlerin serotonini arttırmalarıyla iştahsızlık oluşur. Bu yüzden proteini daha fazla arttırmak olumsuz etki yapar.
  Diyetin vitamin ve mineral içeriği zengin olmalıdır. Özellikle B grubu vitaminler yoğun verilmelidir. Bu gruptaki vitaminler iştah artışı sağlarlar.
  Diyetin en önemli özelliklerinden biriside hacim yönünden az besin kalitesi yönünden zengin besinlerden oluşturulmasıdır.
  Mükemmel Sofra

  “ Bunun için sofranın düzeni, yemeklerin ısısı, seçilen menü yani yemekle ilgili herşey mükemmel olmalı” Akşam yatmadan birkaç saat önce ise mutlaka birşeyler atıştırmakta fayda var. Çünkü gece uykudayken metabolizma yavaşlıyor. Yani yatmadan önce tenilen yemekler kilo olarak geri dönüyor. Bir de yağlı yiyeceklerden çok proteinli yiyeceklere yönelmek gerekiyor. Tabi ki enerji açısından karbonhidratlı yiyeceklerin de menü de olması lazım. Özellikle mısır, pirin., yulaf, buğday, ve bu ürünlerden yapılmış yiyeceklere yönelmke gerekiyor.


 8. 8
  daglarkizi
  Üye
  ton baligi bayaa kilo aldiriyor,yagi özellikle..bi arkadasim öylece kilo aldi sana da tavsiye ederim..ve aksam yatmadan önce de biseyler yesen kilo yapar..ilgine

 9. 9
  sagocu_kız
  Bayan Üye
  Sağlıklı Kilo Alma Yolları


  •Gün içinde fırsat buldukça bir şeyler atıştırın.

  •Genellikle yüksek kalori içeren gıdaları tüketin.

  •Patates püresine ekstra süttozlu süt ve margarin ekleyin.

  •Sıcak tahılları su yerine sütle hazırlayın ve üzerlerine süt tozu, margarin, bal, şurup ya da kuru meyve ekleyin.

  •En çok kalori içeren meyve suları; üzüm, yaban mersini suyu, ananas ve elma suyudur.

  •Kalori ve proteini arttırmak için sütün %1’ine çeyrek fincan süt tozlu süt ekleyin.

  •Fasulye, nohut, bezelye gibi baklagiller, mercimek ve yerfıstığı iyi protein ve lif kaynaklarıdır.

  •Tatlıları akşam yemeklerinden sonra yiyin. Sağlıklı yağlarla ve az yağlı sütlerle yapılmış tatlıları tercih edin.

 10. 10
  *m!Ra*
  Üye
  benimde kiloya ihtiyacım var malesef:S
  ah bi yiyebilsem

 11. 11
  türkiyelife
  Emekli

  --->: arkadaşlar kilo nasıl alınır?

  Reklam  sağlıklı ve düzenlimi beslenmek istiyorsunuz ? fazla kilolarınızdan kurtulmak yada kilo almak mı istiyorsunuz ? yani kısaca ideal kilonuzamı ulaşmak istiyorsunuz..!
  ewetttt istediklerinize kesin cozum.

 12. 12
  as_mu
  Yeni Üye
  arkadaslar bende kilo almak istiyorum ama yemegi fazla yemek ile olmuyor kilo sanırım psikolojik stres ve üzüntüye baglı bazılarımız alırız bazılarımız ise kilo kaybederiz

+ Yorum Gönder
5 günde nasıl kilo alınır
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi