Beli Zayıflatan ve Kasları Güçlendiren Egzersizler

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Diyet Beslenme Bölümünden Beli Zayıflatan ve Kasları Güçlendiren Egzersizler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Sevinç
  Bayan Üye
  Reklam

  Beli Zayıflatan ve Kasları Güçlendiren Egzersizler

  Reklam  Beli Zayıflatan ve Kasları Güçlendiren Egzersizler

  Forum Alev
  Büyük kalçalarından dert yananlar kadar ince bele sahip olmak isteyen kadınlarda var. Kadınların ince belli olmasını, erkeklerin bel kaslarını güçlendirmesini sağlayan bel ve sırt egzersizleri…
  Beli zayıflatan ve kasları güçlendiren egzersizler
  1. adım
  Sola yatarak uzanın. Sol dirseğinizi yere dayayarak başınızı tutun. (Baş yukarıda yan yatma pozisyonu) Sağ elinizi gergin bir şekilde uzatın. Nefes alarak, sağ bacağınızı yukarı kaldırın. Dizinizi kırmadan uzatın. Sağ elinizle bileğinizi yakalayın. Nefesinizi verin ve yoruluncaya kadar böyle durun.
  2. adım
  Aynı pozisyonda sağ elinizi yere doğru yaslayın. Nefes alın. Dizlerinizi kırmadan, sağ elinizden de destek alarak, her iki bacağınızı yukarı doğru yan olarak kaldırmaya çalışın. Nefesinizi verin ve yoruluncaya kadar durun.
  3. adım
  Sağ elinizden destek almadan bir önceki egzersizi tekrarlayın. Bacaklarınızı yukarı doğru kaldırırken sağ elinizi bacaklarınızdan ve yerden uzak tutun. Yoruluncaya kadar bu şekilde durun.
  4. adım
  Nefes alın. Destek için sağ elinizi yere dayayıp dizlerinizi havada tutarak çenenize doğru çekin. Nefesinizi verin. Bacaklarınızı yere değdirmeden çenenize doğru hareket ettin. Hareketi durmadan bacaklarınız yoruluncaya ve rahatlayıncaya kadar 5 kez tekrarlayın.


  Sırt güçlendiren egzersizler
  Köprü şeklindeki egzersizler, zamanla sırt ve kol kaslarınızı güçlendirir. Zamanla vücudunuzu tekerlek gibi esnek ve yuvarlak hale getirmenizi sağlayan egzersizlerin çıplak ayakla yapılması öneriliyor.
  1. adım
  Yere uzanın. Kollarınızı göğsünüzde birleştirerek dizleriniz dikilmiş bir şekilde sıtınız yere dönük şekilde kavis oluşturun. Nefes alın ve belinizi yerden kaldırabildiğiniz kadar kaldırın.
  2. adım
  Kollarınızı başınızın üzerinde tutarak avucunuzu yere dönük şekilde yaslayın. Tüm vücudunuzu yay gibi sırtınız yere dönük olarak kaldırmaya çalışın. Ayaklarınızı yerden kaldırmayın. Daha sonra yavaş yavaş bırakın.
  3. adım
  Şimdi bedeninizi yerden daha çok yükseltmeye çalışın. Eğer başınız ileri doğru kayıyorsa ellerinizi başınızın yanından biraz daha uzaklaştırın.
  Ayaklarınızı başınıza dorğu yaklaştırarak başsız bir köprü şeklinde yükselebilirsiniz.
  4. adım
  Kollarınız ve bel kemiğiniz zamanla daha güçlü hale geldiğinde daha esnek olacaksınız. Bel kemiğinizi daha güçlendirmek için başınızı yerden kaldırarak sadece kol ve bacaklarınız üzerinde sırtınız yine yere parelel, körü gibi durmaya çalışın. Ayaklarınız ve avuçlarınız yerden kayabilir. Bu pozisyondayken bacak, kol ve bel kemiğinizin gerildiğini hissetmek için bekleyin. Bunu iki kere tekrarlayın
 2. 2
  EFRUMİE
  Bayan Üye

  Cevap: Beli Zayıflatan ve Kasları Güçlendiren Egzersizler

  Reklam  Herkesin fiziği farklıdır. Bu yüzden herkesin fiziğinde şikayet ettiği fazla kilolu gördüğü bir yer olabilir. Kendi şikayetine göre bölgesel çalışmaların yapılması daha iyi olacaktır.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi