Afrodizyak besinler hakkında

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Diyet Beslenme Bölümünden Afrodizyak besinler hakkında ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  RüzgarGülü
  Bayan Üye
  Reklam

  Afrodizyak besinler hakkında

  Reklam  Afrodizyak besinler hakkında

  Forum Alev
  Afrodizyak besinler
  Bu besinler hem hem fiziksel hem de cinsel sağlığınız için bire bir !

  Çilek
  Lezzetli olduğu kadar cinsel yaşamda da etkili olan çilek neredeyse her derde deva olan meyvelerden. Afrodizyak etkisi bulunan çilek aynı zamanda cilde de iyi geliyor.
  Çikolata
  Çikolatada beyin etkinliğini hızlandıran maddeler bulunuyor. Bunlardan biri, erotoninin yapı taşı olan ve rahatlama duygusu yaratan triptofan, öteki ise depresyon geçirenlerin daha mutlu olmasını sağlayan ve amfetamin benzeri bir madde olan feniletilamin. Aşık olanların beyni de feniletilamin salgıladığı için, çikolatanın afrodizyak olduğu düşünülüyor. Belki de bu rahatlatıcı özelliği nedeniyle adet kanamaları öncesinde ya da sırasında hormonların etkisiyle gerginlik yaşayan kadınlar çikolataya yöneliyor. Oysa çikolata, tarihte zaman zaman katı kurallı gruplar tarafından yasaklanmış. Örneğin Aztekler, çikolatanın afrodizyak olduğunu düşünüyordu. Bu yüzden, içinde çikolata olan tüm yiyecekleri, kesin bir biçimde kadınlara yasakladılar.
  Bal
  Mikroplara karşı dayanıklılık sağlayan bal, cinsel gücü artırıyor. Tarihte bal, seks açısından, çok farklı şekillerde kullanıldı. Eski Yunan ve Ayurvedikler balı, erkeklerin spermlerini kuvvetlendirmek için kullandılar. Cinsel sorunları olan erkeklerin yatmadan önce 2 kaşık bal yemesi ise en çok başvurulan yöntemlerden biri.
  Fındık
  E vitamini içeren fındık, cinsel gücü artmasına da yardımcı oluyor. Fındık, içerdiği tüm maddelerle bedensel ve zihinsel yorgunlukları gidermede etkili. Bu nedenle günlük besin ihtiyacınızı karşılarken fındık ya da fındık içeren besinleri tüketmek ilişkinizin gidişatını değiştirecektir.
  İncir
  Erkeklerin cinsel gücünü artıran çok güçlü afrodizyaklardan biri de incir. Uzmanlara göre bir kilogramda iki bin 900 kalori bulunan incir, E ve B vitaminleri açısından çok zengin. Sindirimi kolaylaştıran incir cinsel yaşamınızı renklendirmenize de yardımcı olacak.
  Lahana
  İster yemeğini yapın, ister turşusunu kurun ama şunu da bilin lahana yediğinizde vücudunuz yorulmadan karaciğeriniz çalıştırdığı için enerjinizi kendinize saklıyorsunuz. Ayrıca içindeki bazı enzimler cinsel gücü artırıyor. Araştırmalar lahana yiyen erkeklerin yüzde 90'ının aşırı cinsel istek duyduğunu kanıtlıyor.
  Maydonoz
  Maydanoz tam anlamıyla bir vitamin deposudur. Özellikle içindeki B12 vitamini seks gücünü artırır. Ayrıca stresi azalttığı için psikolojik sorunlardan dolayı cinsel problem yaşayanlara da yardımcı olur.
  Sarımsak
  İçinde glikoz gibi karbonhidratlar ile protein, kalsiyum, fosfor, demir ve A, B, C vitaminleri bulunan sarımsak, cinsel gücü artırır ancak doğru kullanılmadığında da partnerinizi kaçırır. Sarımsağı tercih ederken unutmamanız gereken şey asla çiğ olarak tüketmemenizdir. Pişmiş sarımsak vitamin değerlerini biraz kaybetse de fazla koku yapmaz.

 2. 2
  VESLiHAN
  Bayan Üye

  Cevap: Afrodizyak besinler hakkında

  Reklam  Her besinin kendine göre farklı faydaları bulunmaktadır. Afrodizyak yani insanları enerjik yapan dinç tutan ve cinsel yönden güçlendiren besinlerin doğal ortamda olması insanların bu besinlere karşı olan ilgisini de arttırmaktadır.+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi