Göbek eriten yoğurt diyeti

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Diyet Beslenme Bölümünden Göbek eriten yoğurt diyeti ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fashion
  Bayan Üye
  Reklam

  Göbek eriten yoğurt diyeti

  Reklam  Göbek eriten yoğurt diyeti

  Forum Alev
  Göbek eriten yoğurt diyeti
  ABD'de yapılan bir araştırmada, düşük kalorili rejimlerine yoğurt seçeneğini ekleyen ve günde üç öğün yağsız yoğurt yiyen aşırı kiloluların, yoğurtsuz bir diyet uygulayanlara oranla yüzde 22 daha fazla kilo verdikleri ve yüzde 61 daha fazla yağ yaktıkları tespit edildi. Yoğurt yiyenlerin ayrıca, karın bölgelerinde yüzde 81 daha fazla yağ yaktıkları ortaya çıktı.

  Tennessee Üniversitesi'ndeki araştırmaya katılanlardan Dr. Michael Zemel, yoğurt yiyenlerin hem ortalama yedi kilo olan zayıflama seviyesinden daha fazla inceldiklerini hem de kaslarını diğerlerinden iki kat fazla koruduklarını belirtti.

  Dr. Zemel, kas kütlesini korumanın diyet yapanlarda önemli bir konu olduğunu belirterek, "Önemli olan yağ yakmak, kas değil. Kaslar kalori yakmaya yardımcı oluyor, ancak kilo verirken kas kütlesi de kaybediliyor. Buna en iyi çözüm, kalsiyum ve protein ağırlıklı bir diyet, yani yoğurt" diye konuştu. Araştırma Uluslararası Obezite Dergisi'nin nisan sayısında yayımlanacak.

  Bu arada Japonya'da yapılan araştırmalar da, yoğurdun nefes kokusunu giderdiğini, diş taşı ve diş eti iltihaplarını doğal yollardan önlediğini ortaya koydu. Altı hafta boyunca günde bir porsiyon yoğurt yiyenlerin yüzde 80'inde, nefes kokusuna yol açan hidrojen sülfit düzeyi azaldı. 2. 2
  VESLiHAN
  Bayan Üye

  Cevap: Göbek eriten yoğurt diyeti

  Reklam  Yoğurt özellikle bayanlar ve gelişme çağındaki çocuklar için çok faydalıdır.Bu nedenle yoğurt hazır değil kendi çaldığımız yoğurt olmalıdır.Doğal yoğurtların faydası fazla olmakla beraber hazır yoğurtların pek faydası olmamaktadır.+ Yorum Gönder
göbek eriten yoğurt diyeti
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi