Sabahın Duası

+ Yorum Gönder
İslami Konular ve Dua Bölümünden Sabahın Duası ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  |YaBaNCı|
  Özel Üye
  Reklam

  Sabahın Duası

  Reklam  Sabahın Duası

  Forum Alev
  Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla
  Hoş geldin, sefa geldin, ey sabah ve ey yeni gün!
  Merhaba ey mutlu vakit ve saat! Merhaba ey Allah’ın katip ve şahid meleği!
  Şu söylediklerimizi bizim için yaz. Allah’a iman etmiş, Ona kavuşmaya inanmış ve delillerini itiraf ve kabul etmiş, ilah olma noktasında Onun dışındakileri inkar etmiş ve Allah’a tevekkül etmiş olarak sabahladık. Allah’ı, meleklerini, kitaplarını, peygamberlerini, arşını taşıyan melekleri şahid tutarak, kendisinden başka hiçbir ilah bulunmayan, tek olup, ortağı olmayan Allah olduğuna şahidlikte bulunuyoruz.
  Allah’ım hiç şüphesiz biz nefsimize zulmettik. Sen bizim büyük ve küçük günahlarımızı bağışla, çünkü onları Senden başkası bağışlayamaz. Bizi huyların en güzellerine götür, çünkü onlara Senden başka götürecek kimse yoktur.
  Allah’ım, yüzlerimizi Senden gelen bir haya duygusuyla, kalblerimizi Senden gelen bir sevinçle doldur.
  Allah’ım, bizi çömert ve karşılıksız veren eyle; cimri, yerinde sayıp ilerlemeyen, söz götürüp getiren, kendini beğenen ve arayı bozan eyleme.
  Allah’ım, oburluktan, kıtlıktan, haddini aşmaktan, geçim sıkıntısından, kötü zandan, sarhoş edici içkilerden, bolluk içinde oyalanmaktan, şerirlikten, zan ile hükmetmekten, karanlık fitnelerden ve geçim darlığından Sana sığınırım.
  Allah’ım, bugünümüzün başını hayır ve iyilik, ortasını kurtuluş, sonunu ise başarı eyle! Onu bizim için saadet, şehadet, tevbe, bağışlanma ve iman ile neticelendir.
  Allah’ım bugünün başlangıcını rahmet, ortasını fani ve günahlı şeylerden uzaklık, sonunu ise lütuf ve ikram eyle.
  Allah’ım, bize geçimin en genişini, ömrün en mutlusunu, rızkın en bol olanını ihsan et.
  Allah’ım, affınla bizi bağışla, fazl ve kereminle bize karşı yumuşaklıkla muamele et.
  Allah’ım, bize nimet olarak verdiklerinin şükrünü yapmamazı nasip eyle!
  Allah’ım, ağlamayan gözden, ürpermeyen kalpten, huşu duymayan gönülden, kabul edilmeyen duadan, fayda vermeyen ilimden, dinlenilmeyen sözden, doymayan nefisten, küçük bir yardımı insanlardan esirgemeyi hoş karşılamaktan Sana sığınırım.
  Allah bize yeter. O ne güzel Vekildir. Ne güzel dost ve ne güzel yardımcıdır. Bizi bağışlamanı diliyoruz, ey Rabbimiz, dönüş yalnız Sanadır.
  Ey hayat veren Allah’ım, dünya ve ahirette sıhhat ve afiyetle bizi hoş ve temiz bir hayatla yaşat. Şüphesiz Senin herşeye gücün yeter.
  Allah’ım! Ey Rabbimiz, bu duayı bizden kabul eyle!
  Şüphesiz Sen herşeyi hakkıyla işiten, herşeyi hakkıyla bilensin.
  EVRAD-I KUDSİYE'DEN

  (((AMiN)))


 2. 2
  AYKIZ
  Bayan Üye

  Cevap: Sabahın Duası

  Reklam  Sabahın Duası; sabahları namaza kalkan insan ne kadar az oysa uykundan feragat edip allah için ibadet edip sonrasında dua etmek ne kadar güzel bir şeydir+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi