Ayetel kürsü okuyun...

+ Yorum Gönder
İslami Konular ve Dua Bölümünden Ayetel kürsü okuyun... ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  !!!!€L!F!!!!
  Üye
  Reklam

  Ayetel kürsü okuyun...

  Reklam  Ayetel kürsü okuyun...

  Forum Alev
  ayetel kürsü
  Peygamber Efendimiz Bir Hadislerinde;

  Günlerin En Hayırlısı Cuma, Kelamın En Hayırlısı Kuran, Kuran'ın En Büyük Suresi Bakara Suresi... Bakara Suresinin En Büyük Ayeti AYETEL KÜRSÜ dür..

  Diye Buyurmuştur...

  Ayet'el-kürsi'nin Fazileti

  Sabahları AYET'EL KÜRSİ 'Yİ okumak :

  Sabahleyin yatağından kalkıp abdest alarak 1 veya 3 kere Ayetel kürsi'yi okuyan kimse o gün akşama kadar şeytan ve ve insan şerrinden emin ve mahfuz olur. Akşam namazından sonra okuyan kimse sabaha kadar Cenab-ı Vacibü'l -Vucud hazretlerinin hıfz-u semedanisinde bulunur.

  AYET'EL-KÜRSİ'Yİ cuma günü okumanın fazileti :

  Cuma günü sabah namazından evvel abdest alıp tenha bir mahalde kıbleye karşı diz üzerine oturup 313 defa Ayet'el- kürsiyi okuduktan sonra "Ya Rabbe'l- Aziym! bu ayet-i kerime hürmetine, 313 ehl-i bedir ve 313 ehsab-ı Talut hürmetine muradımı ihsan buyur" diye dua eden kimsenin maksat ve meramı hasıl olur biiznillahi teala.

  AYET'EL-KÜRSİ'Yİ gece okumanın fazileti :

  Ayet'el-kürsi'nin harfleri 170 tir, gece yarısında tenha bir yerde oturup kıbleye mütevec-cihen 170 defa ayet'el-kürsiyi okuduktan sonra Cenab-ı Allah'dan her hangi bir muradının hasıl olmasını talep ve niyaz eden kimseye Hak Teala ve Tekaddes Hazretleri dilediği, isdediği şeyi o kimseye lutfundan ve kereminden ihsan buyurur.

  AYET'EL-KÜRSİ'Yİ yatarken okumanın fazileti :

  Rüyasında korkunç şeyler gören kimse, yattığı zaman 3 defa (Euzü billahi mineşşeytanir raciym ) deyip 3 kere Ayel'el-kürsi'yi okusun ve ( Ve La yeudühü hıfzuhüma ve hüvel aliyyül azıym ) kavl-i şerifine geldiği zaman bunu 3 defa tekrar etsin, sonra yatsın, artık o gece korkunç ve taciz edici şeyler görmez, rahat ve sakin olarak uyur Biiznillahi Teala 2. 2
  alicanavar
  Özel Üye

  --->: ayetel kürsü okuyun...

  Reklam  AYET-EL KÛRSİ !

  " K u r ' â n - ı K e r i m 'i n E f e n d i s i "
  (Kur'ân-ı Kerim'in Seyyidi ve en büyüğüdür.)


  Tevhid ilmiyle alakalı en büyük Ayet-i Kerimedir.


  besmele.jpg

  ayetel-kursi.gif

  Allahü lâ ilâhe illâ hüvel hayyül kayyûm. Lâ te’huzühû sinetün ve lâ nevm. Lehû mâ fis-semâvâti vemâ fil erd. Menzellezî yeşfeu indehû illâ biiznihi. ya’lemü mâ beyne eydîhim vemâ halfehüm velâ yühîtûne bişey’in min ilmihî illâ bimâ şâe vesia kürsiyyühüssemâvâti vel erd. Velâ yeûdühü hıfzuhumâ ve hüvel aliyyül azîm.

  255. Allah... O'ndan başka İlah yoktur. Diridir, Kaimdir. O'nu uyuklama ve uyku tutmaz. Göklerde ve yerde ne varsa hepsi O'nundur. İzni olmaksızın O'nun Katında şefaatte bulunacak kimdir? O, önlerindekini ve arkalarındakini bilir. (Onlar ise) Dilediği kadarının dışında, O'nun ilminden hiçbir şeyi kavrayıp-kuşatamazlar. O'nun kürsüsü, bütün gökleri ve yeri kaplayıp-kuşatmıştır. Onların korunması O'na güç gelmez. O, pek Yücedir, pek büyüktür. (Bakara Suresi 255. Ayet)
 3. 3
  bilmemkiben
  Emekli
  ezberlemiştim ama neredeyse hiç okumuyordum.şimdi hep okuyacağım sayende 4. 4
  Ziyaretçi
  kim varsa lutfen benim niyyetim icin 1 kere okurmusunuz

+ Yorum Gönder
ayetelkursu,  ayetel kursusu,  ayetelkürsü,  ayetelkürsüsü,  ayetel kursu
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 5 kişi