Hazret - i Adem Aleyhisselamın Dualarından - Dualar

+ Yorum Gönder
İslami Konular ve Dua Bölümünden Hazret - i Adem Aleyhisselamın Dualarından - Dualar ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  LoveNess
  Bayan Üye
  Reklam

  Hazret - i Adem Aleyhisselamın Dualarından - Dualar

  Reklam  Hazret - i Adem Aleyhisselamın Dualarından - Dualar

  Forum Alev
  HAZRET-İ ÂDEM ALEYHİSSELÂMIN DUÂLARI

  (Allâhümme ecirnâ min'en-nâr ve edhılne'l-Cenne-te mea'l-ebrâr, bi fazlike ve keremike yâ azîzü yâ ğaffar, Allâhümme yâ muhavvil’el-havli ve'l-ahvâl, havvil hâlenâ ilâ ahsen'il-hâl, rabbenâ zalemnâ enfüsenâ ve in lem tağfir lenâ ve terhamnâ le nekûnenne min'el-hâsirîn).

  Manası: "Allahım! Bizi cehennemden koru. Ey bağışlaması bol yüce olan Allahım! Lütuf ve kereminle bizi faziletli kişilerle birlikte cennete koy. Ey güç ve halleri değiştiren Allahım! bizim halimizi en güzel hale çevir. Ey rabbimiz! Biz kendimize yazık ettik. Şayet bizi bağışlamaz, bize merhamet etmezsen mutlaka zarar görenlerden oluruz." demekdir.  2-(Allâhümme innî es'elüke bi Hakkı Muhammedin ve âlî Muhammedin, Sübhâneke Allâhümme ve bi hamdike, amiltü sûen ve zalemtü nefsî, fağfir lî fe innehû la yağfıru'z-zünûbe illâ ente, fe tüb aleyye, inneke ente't-tevvâb'ür-Rahîm).

  Manası: "Allahım! Muhammed (S.A.S.) ve ehl-i beytinin hürmetine senin rahmetini isterim. Allahım seni teşbih eder sana hamdederim. Kötülük işledim. Kendime yazık ettim. Beni bağışla. Zira senden başka günahları bağışlayacak yoktur. Tevbemi kabul et. Sen tevbeleri çokça kabul eden çok merhametli olansın." demekdir.
 2. 2
  ELVAN
  Bayan Üye

  Cevap: Hazret - i Adem Aleyhisselamın Dualarından - Dualar

  Reklam  Peygamberler, dünyanın ahiretin tam anlamı ile en iyi idrak edenlerdi. Allah'tan korkular ve sevgilerinde bilinçli olmaları dualarına da yansımıştır.+ Yorum Gönder
adem aleyhisselamın duası
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi