Hiçbir musibetin ve belanın gelmemesi için okunacak dua

+ Yorum Gönder
İslami Konular ve Dua Bölümünden Hiçbir musibetin ve belanın gelmemesi için okunacak dua ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Gölge Adam
  Usta Üye
  Reklam

  Hiçbir musibetin ve belanın gelmemesi için okunacak dua

  Reklam  Hiçbir musibetin ve belanın gelmemesi için okunacak dua

  Forum Alev
  MUSİBETE KARŞI YAPILACAK DUA

  Bir adam Ebu Derda (ra)’ya gelerek; “Ey Ebu Derda, evin yandı!” der. O ise; “Hayır, yanmamış. Allah benim evimi yakmaz. Çünkü ben Hz. Resulullah (sav)’tan bazı kelimeler duydum ki, kim o kelimeleri günün başında söylerse, akşama kadar başına hiçbir musibet gelmez; kim de günün sonunda söylerse, sabaha kadar başına hiçbir musibet gelmez” diyerek şu duayı zikreder:


  اَللَّهُمَّ أَنْتَ رَبِّى لآاِلهَ اِلاَّ أَنْتَ عَلَيْكَ تَوَكَّلْتُ وَ أَنْتَ رَبُّ الْعَرْشِ الْعَظِيمْ. مَا شَااَللّهُ كَانَ وَمَا لَمْ يَشَأْ لَمْ يَكُنْ وَلآ حَوْلَ وَلآ قُوَّةَ اِلاَّ بِاللَّهِ الْعَلِىِّ الْعَظِيمِ. اَعْلَمُ اَنَّ اللَّهَ عَلَى كُلِّ شَئٍْ قَدِيرٌ وَ اَنَّ اللَّهَ قَدْ اَحَاطَ بِكُلِّ شَئٍْ عِلْمًا. اَللَّهُمَّ اِنِّى اَعُوذُبِكَ مِنْ شَرِّ نَفْسِى وَ مِنْ شَرِّ كُلِّ دَابَّةٍ اَنْتَ آخِذٌ بِنَاصِيَتِهَا. اِنَّ رَبِّى عَلَى صِرَاطٍ مُسْتَقِيمٍ.

  Ardından Ebu Derda hazretleri; “Kalkın, gidelim!” der. Hep beraber Ebu Derda’nın evine gittiklerinde çevredeki tüm evlerin yandığını ancak onun evine hiçbir şey olmadığını görürler.
  Duanın meali:
  “Allah’ım! Sen benim Rabbimsin. Senden başka ilah yoktur. Sana dayandım. Sen büyük arşın sahibisin. Allah’ın dediği olur, dilemediği ise olmaz. Üstün ve şanı yüce olan Allah’ın yardımı olmadan hiç kimse hareket edemez ve hiçbir şeye güç yetiremez.
  Ben, Allah’ın her şeye kadir olduğunu ve ilmiyle her şeyi kuşattığını (bilgisi dışında hiçbir şeyin olmadığını) biliyorum.
  Allah’ım! Ben nefsimin ve dizginini tutmuş olduğun tüm canlıların şerrinden sana sığınıyorum. Doğru yol benim Rabbimin yoludur.”

  Kaynak: El-Ezkar, İmam Nevevi Sf: 148-149, Kasasun min hayatir-Resul ve Eshabihi, Muhammed Ali Devle Sf: 180 (Kendisi de Beyhaki’nin Kitab-ul Esma vesSifat isimli kitabından aldığını belirtmiş.)
 2. 2
  DETU
  Özel Üye

  --->: Hiçbir musibetin ve belanın gelmemesi için okunacak dua

  Reklam  Allah(c.c) razı olsun çok güzel bir dua elimden geldiğince bu dua ile Rabbime yalvaracağım bir dileğim için ...+ Yorum Gönder
başına kötü birşey gelmemesi için dua ,  basina kotu sey gelmemesi icin dua,  musibet gelmemesi için okunacak dua,  bir müsibetin basina gelmemesi icin okunacak dua,  basina kötü bişey gelmemesi için dua
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi