Büyük Hâcet Duası - Büyük Hâcet Duası Anlamı - Hacet Duası ve Anlamı

+ Yorum Gönder
İslami Konular ve Dua Bölümünden Büyük Hâcet Duası - Büyük Hâcet Duası Anlamı - Hacet Duası ve Anlamı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Gülehasret
  Süper Moderatör
  Reklam

  Büyük Hâcet Duası - Büyük Hâcet Duası Anlamı - Hacet Duası ve Anlamı

  Reklam  Büyük Hâcet Duası - Büyük Hâcet Duası Anlamı - Hacet Duası ve Anlamı

  Forum Alev
  Büyük Hâcet Duası - Büyük Hâcet Duası Anlamı
  -Hacet Duası ve Anlamı -Büyük,Hâcet - Duası - Büyük Hacet Duasi ve Anlami


  Okunuşu: Allâhumme ileyke eş’kû dâ’fe kuvvetiy ve kîllete hiletiy ve hevâniy alennâs; Yâ Erhamerrahimiyn, ente Rabbül müstad’âfiyn; ente erhamu biy min entekileniy ilâ aduvvin bağiydin yetecehhemuniy, ev ilâ sadıykın karîbin mellektehu emrî. İn lem tekûn gadbane aleyye, felâ ubâliy, gayre enne âfiyeteke ev seûliy. Euzü binûri vechikellezi eşrekat lehu zulûmatu ve salâha aleyhi emriddünya vel âhıreti en yenzile bi gadabüke ev yehılle aleyye sehatük; ve lekel utba hatta terda ve lâ havle velâ kuvvete illâ bike.

  Anlamı
  "Allâhım, kuvvetimin yetersiz kaldığını, çaresiz olduğumu, halk nazarında hor hakîr hale düştüğümü görüyorsun. Ya erhamer rahimiyn, zayıf görülüp ezilenlerin Rabbi sensin. Kötü huylu ve kötü tavırlı yabancı düşmanın eline beni terketmiyecek, hatta himayemi ellerine verdiğin akrabadan bir dosta bile beni bırakmayacak kadar Rahimsin.

  Allâh’ım, bana karşı gazablı değilsen; çektiğim eziyet ve belâlara hiç aldırış etmem. Ancak şu da var ki, koruma sahan bunları da çektirmeyecek kadar geniştir. Allâh’ım, gazabına maruz kalmaktan, yahud rızasızlığından, senin bütün zulmeti parıl parıl aydınlatan, dünya ve âhıret hallerinin yegâne selâmete çıkartıcısı olan NUR’u Vechine sığınırım. Allâh’ım rızan olasıya senden affını diliyorum. Havl ve kuvvet ancak seninledir."
 2. 2
  AYKIZ
  Bayan Üye

  Cevap: Büyük Hâcet Duası - Büyük Hâcet Duası Anlamı - Hacet Duası ve Anlamı

  Reklam  Büyük Hâcet Duası - ; buda ilginç bir dua biz tuvalete girerken bırakın duayı arapça bile günah biliriz ama duası varmış :)+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi