Borçtan Kurtulma Duası - Borçtan Kurtulma Duası Nasıl Edilir

+ Yorum Gönder
İslami Konular ve Dua Bölümünden Borçtan Kurtulma Duası - Borçtan Kurtulma Duası Nasıl Edilir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Gülehasret
  Süper Moderatör
  Reklam

  Borçtan Kurtulma Duası - Borçtan Kurtulma Duası Nasıl Edilir

  Reklam  Borçtan Kurtulma Duası - Borçtan Kurtulma Duası Nasıl Edilir

  Forum Alev
  Borçtan Kurtulma Duası - Borçtan Kurtulma Duası Nasıl Edilir


  "Şüphe etmeyin çok tesirlidir!"
  Muaz bin Cebel Radıyallahu anh'dan şöyle rivayet edilmektedir:

  "Bir kişinin bende bazı alacakları vardı. Ben de ondan korkarak iki gün annemde kaldım. Sonra, dışarı çıkıp Rasulullah'a (Sallallahu Aleyhi Ve Sellem) geldim. O, bana ; "Ya Muaz! Seni bize gelmekten geri bırakan nedir?"
  dedi. Ben de :

  "Bir adamın bende alacağı var. Ondan utandım, onunla karşılaşmak istemedim." dedim. Bunun üzerineRasulullah (Sallallahu Aleyhi Ve Sellem) : "Sana birtakım kelimeler öğreteyim ki, onları okuduğunda üzerinde dağlar kadar borç olsa, ALLAH'u Teâlâ onları öder."
  buyurdu.

  Ben de:
  "Evet ! Öğretin yâ Rasulullah(Sallallahu Aleyhi Ve Sellem)" dedim.
  "(Rasûlüm) De ki : Mülkün gerçek sahibi olan ALLAH'ım! Sen mülkü dilediğine verirsin ve dilediğinden geri alırsın. Dilediğini yüceltir, dilediğini de alçaltırsın. Her türlü iyilik Senin elindedir. Gerçekten Sen herşeye kadirsin. Geceyi gündüze katar, gündüzü geceye katarsın. Ölüden diriyi, diriden de ölüyü çıkarırsın. Dilediğine de sayısız rızık verirsin."
  (Âl-i İmrân 26-27)
  Bu Ayet-i kerimeleri okumamı emretti. Sonra da :

  "Ey ALLAH'ım! Beni fakirlikten kurtar, benden borcumu öde, beni senin ibadetinde iken ve yolunda savaşırken al." duasını ilave etti.
 2. 2
  Sena
  Bayan Üye

  Cevap: Borçtan Kurtulma Duası - Borçtan Kurtulma Duası Nasıl Edilir

  Reklam  Ölümün ne zaman ne şekilde geleceğini bilemeyiz herzaman hazırlıklı olmalıyız özellikle borç konusunda hassas bir dine sahibiz borçtan kurtulma duasını bol bol edip Allahtan yardım dilemeliyiz+ Yorum Gönder
borçtan kurtulma duası,  nihat hatipoğlunun borçtan kurtulma duası,  borçtan kurtulmak için okunacak dua nihat hatipoğlu,  borçtan kurtulma duası nihat hatipoğlu,  nihat hatipoğlu borçtan kurtulma duası
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi