Borçtan Kurtulma Duası - Borçlardan Kurtulmak için okunacak dua

+ Yorum Gönder
İslami Konular ve Dua Bölümünden Borçtan Kurtulma Duası - Borçlardan Kurtulmak için okunacak dua ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  ece_nur
  Usta Üye
  Reklam

  Borçtan Kurtulma Duası - Borçlardan Kurtulmak için okunacak dua

  Reklam  Borçtan Kurtulma Duası - Borçlardan Kurtulmak için okunacak dua

  Forum Alev
  1. BORÇTAN KURTULMA DUASI !"Şüphe etmeyin çok tesirlidir!" Muaz bin Cebel Radıyallahu anh'dan şöyle rivayet edilmektedir:


  "Bir kişinin bende bazı alacakları vardı. Ben de ondan korkarak iki gün annemde kaldım. Sonra, dışarı çıkıp Rasulullah'a (Sallallahu Aleyhi Ve Sellem) geldim. O, bana ; "Ya Muaz! Seni bize gelmekten geri bırakan nedir?" dedi. Ben de :


  "Bir adamın bende alacağı var. Ondan utandım, onunla karşılaşmak istemedim." dedim. Bunun üzerine Rasulullah (Sallallahu Aleyhi Ve Sellem) : "Sana birtakım kelimeler öğreteyim ki, onları okuduğunda üzerinde dağlar kadar borç olsa, ALLAH'u Teâlâ onları öder." buyurdu.


  Ben de: "Evet ! Öğretin yâ Rasulullah(Sallallahu Aleyhi Ve Sellem)" dedim."(Rasûlüm) De ki : Mülkün gerçek sahibi olan ALLAH'ım! Sen mülkü dilediğine verirsin ve dilediğinden geri alırsın. Dilediğini yüceltir, dilediğini de alçaltırsın. Her türlü iyilik Senin elindedir. Gerçekten Sen herşeye kadirsin. Geceyi gündüze katar, gündüzü geceye katarsın. Ölüden diriyi, diriden de ölüyü çıkarırsın. Dilediğine de sayısız rızık verirsin." (Âl-i İmrân 26-27) Bu Ayet-i kerimeleri okumamı emretti. Sonra da :


  "Ey ALLAH'ım! Beni fakirlikten kurtar, benden borcumu öde, beni senin ibadetinde iken ve yolunda savaşırken al." duasını ilave etti.
 2. 2
  ece_nur
  Usta Üye

  --->: Borçtan Kurtulma Duası - Borçlandığında okunacak dua - Borçlardan Kurtulmak için okunacak dua

  Reklam  Allahım;tasadan ve tembellikten sana sığınırım.
  cimrilikten ve korkaklıktan sana sığınırım
  borcun beni sıkıştırmasından sana sığınırım.
  makam ve mevkinin şımarttığı adamlardan sana sığınırım. 3. 3
  Gülehasret
  Süper Moderatör
  BORÇTAN KURTULMAK İÇİN OKUNACAK DUÂ
  Ebû Said El-Hudrî'den Radıyallahu Anh rivayet edildiğine göre, şöyle demişdir:
  "Bir gün, Rasûlullah Sallallahu Aleyhi ve Sellem mescide girdi Bir de orada Ebû Umâme adında ensardan bir adam bulunuyordu Peygamber ona:
  “Ey Ebû Umâme! Böyle namaz vakti olmadığı bir zamanda seni burada oturuyor görmekteyim, (nedir bu halin)?” dediEbû Umâme:
  -Üzerime çöken üzüntüler ve borçlar, ya Rasûlallah!deyince Peygamber Efendimiz şöyle buyurdu:
  -Sana bir takım sözler öğreteyim mi ki, onları söylediğin zaman, Allah senin üzüntünü gidersin ve senden borcunu ödesin? Ben; ‘evet (öğret) ya Rasûlallah’ dedim Peygamber efendimiz şöyle buyurdu: “Sabahladığın ve akşamladığın vakitlerde şunları söyle:
  (Allâhümme innî eûzü bike minel hemmi vel hazeni ve eûzü bike minel aczi vel keseli Ve eûzü bike minel cübni vel buhli Ve eûzü bike min ğalebetid deyni ve gahrir ricâli )
  “Allah'ım! Üzüntü ve kederden sana sığınırım Acziyetden ve tenbellikten sana sığınırım Korkaklıktan ve cimrilikten sana sığınırım Borç altına düşmekten ve düşmanların üstün gelmesinden sana sığınırım" Ebû Umâme der ki, ben bunu yaptım Allah Tealâ, üzüntü ve kederimi giderdi ve borcumu benden kaldırdı”
  * * *
  Hazreti Ali'den Radıyallahu Anh rivayet edildiğine göre, bir, mükâteb (borçlu köle) kendisine gelip şöyle dedi: “Ben âzâd olma karşılığı olarak ödeyeceğim borcumdan acziyete düştüm, bana yardım et” Hazreti Ali:
  “Rasûlullah’ın Sallallahu Aleyhi ve Sellem bana öğretmiş olduğu bir takım sözleri öğreteyim mi? Senin üzerinde dağ kadar borç olsa dahi, Allah onu sana ödetir Şöyle söyle:
  (Allâhümmekfinî bihalâlike an harâmike ve ağninî bifadlike ammen sivâke)
  “Haramına karşı beni helâlin ile
 4. 4
  Ziyaretçi
  Allahım herşeye kadir! Bende inanıyorum birgün benide borçlarımdan kurtaracak.Allah bütün zor durumda olan kardeşlerimin dualarını kabul eylesin! Amin

 5. 5
  Ziyaretçi
  Allah"ım beniıde borçlarımdan kurtar sana sıgınıyorum yarabbim sen yücelerin yücesisin dualarımızı kabul buyur allah"ım amin

+ Yorum Gönder
çok tesirli borçtan kurtulma duası,  borçtan kurtulma duası,  borçtan kurtulmak için okunacak dua,  borçtan kurtulmak için en tesirli dua,  Borçlardan kurtulmak için en tesirli dua
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi