Yatarken Okunacak Dualar

+ Yorum Gönder
İslami Konular ve Dua Bölümünden Yatarken Okunacak Dualar ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Gülehasret
  Süper Moderatör
  Reklam

  Yatarken Okunacak Dualar

  Reklam  Yatarken Okunacak Dualar

  Forum Alev
  Yatarken Okunacak Dua


  Hz. Peygamber (a.s.v.) geceleyin yatmak üzere yatağına girdiği zaman, sağ elini sağ yanağının altına kordu. Ve şu duâyı okurdu:


  "Bismikellâhümme ehyâ ve emûtü."

  "Allah'ım! Senin isminle diriliyor, senin isminle ölüyorum."


  YATARKEN DİĞER BİR DUÂ

  Nebiyy-i Ekrem Efendimiz yatağına girince sağına yatar,sağ elinin içini sağ yanağına getirir, böylece Allah'a teslim olma duâsını okurdu. Bu duâ şöyleydi:


  "Allahümme eslemtü nefsî ileyke. Ve veccehtü vechî ileyke. Ve fevvadtü emrî ileyke. Ve elce'tü zahrî ileyke, rağbeten ve rehbeten ileyke. Lâ melce'e, velâ mencee minke illâ ileyke. Âmentü bi-kitabikellezî enzelte, ve binebiyyikellezî erselte."

  "Allah'ım, nefsimi sana teslim ettim, yüzümü sana çevirdim. İşimi sana havale ettim. Sırtımı sana hem korkarak, hem de ümid ederek dayadım. Zaten senden başka sığınacak, sende başka dayanacak melce' ve mence'de yoktur. Kurtarış ve himaye ancak sendendir, sana mahsustur. Allah'ım indirdiğin kitabına, gönderdiğin Peygamberine iman ettim. Bu hal ve iman ile uykuya yatıyorum." 2. 2
  ELVAN
  Bayan Üye

  Cevap: Yatarken Okunacak Dualar

  Reklam  Yatan kişi yarı ölü gibidir. Gelecek tehlikelere karşı savunmasızdır. Fakat peygamber efendimizin tavsiye etmiş olduğu duaları okuyan kişi Allahu tealanın himayesi altına girmiş olmaktadır.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi