Çin Hakkında Bilgi

+ Yorum Gönder
Diğer Konular ve Dünya Ülkeleri Bölümünden Çin Hakkında Bilgi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  hndcr
  Emekli
  Reklam

  Çin Hakkında Bilgi

  Reklam  Çin Hakkında Bilgi

  Forum Alev
  ÇİN

  Uzak doğu ülkelerinden en kalabalık nüfusa ve kültüre sahip ülkelerden biri olan Çin'de evlilik astrolojiye göre yapılmaktadır. Genellikle ülkede tarihin en eski dinlerinden olan Budizm'e inananlar çoğunluktadır. Evlenecek çiftlerden damadın ailesi astroloji uzmanına başvurarak evlenmeyi düşünenler hakkında yorum ister. Astroloji uzmanının hazırladığı horoskopu damadın ailesi uygun bulursa, çocuklarının doğum saatini ve tarihini kızın ailesine göndererek, aynı işlemi onların da yapması gerektiğini söyler.

  Çay çok değerlidir

  Gelinin ailesine verilecek hediyeler arasında çay önemli bir yer tutar. Düğünden önce damat evlilik yatağını hazırlar ve yatağın üstüne portakal, fıstık ve çeşitli meyvelerden koyar. Ailenin küçük çocukları yatağın üzerine oturtulur ve meyvelerle oynamalarına izin verilir. Yatağın üzerinde ne kadar çok çocuk olursa o kadar çok doğurganlığı olacağı sembolize edilir. Gelin düğünde kırmızı ayakkabı giyer ve kırmızı duvak örtünür.

  Ayın son 15'i uğursuz sayılır

  Nedimelik yapan bayanlar gelinin horoskopuyla uyumlu doğum yılına sahip kişilerden seçilir. Ayrıca; Ay takviminin 7. ayının son 15 gününde evlenmenin uğursuz olduğuna inanılır; çünkü o dönemde cehennemin kapısının açılıp, kayıp ruhların serbest kaldığına inanırlar.
 2. 2
  iklim
  Yeni Üye

  --->: Çin

  Reklam  saolll pylşm içinnn 3. 3
  gökçe34
  Özel Üye
  Konu başlıklarını tek kelimeden oluşturmayalım.
  Başlık düzenlendi.+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi