Eçmiadzin Hakkında - Eçmiadzin Resimleri - Eçmiadzin Tarihi

+ Yorum Gönder
Diğer Konular ve Dünya Ülkeleri Bölümünden Eçmiadzin Hakkında - Eçmiadzin Resimleri - Eçmiadzin Tarihi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  aybuke
  Usta Üye
  Reklam

  Eçmiadzin Hakkında - Eçmiadzin Resimleri - Eçmiadzin Tarihi

  Reklam  Eçmiadzin Hakkında - Eçmiadzin Resimleri - Eçmiadzin Tarihi

  Forum Alev
  Eçmiadzin (Ermenice: Էջմիածին)(Azerice: Üçmüədzin,Üçkilsə) ya da Vağarşapat (Վաղարշապատ, şehrin resmî adı, ancak çok az kullanılıyor), Erivan'dan batıya doğru 20 kilometre mesafede bulunan Ermenistan'ın Armavir İdari Bölgesi'ne bağlı bir şehir. 52.757 kişi nüfusu var.[1] Belediye Başkanı Karen Emena Grigorian'dır.

  Şehir, en eski Hıristiyanlık mabedlerinden biridir. 1700 yıl boyunca, birçok defalar onarılan mabed alanı içinde bugün, Katolikosluk binaları, ruhani okul ve kilise konukevi bulunmaktadır. Burada aralarında Ermeniler için çok kıymetli olan, altından Ermeni harflerinin de bulundugu, Az. Eçmiadzin Hazine Dairesini görmek de mümkündür.

  Eçmiadzin'de Ermeni Apostolik Kilisesi'nin baş koltuğu bulunmaktadır. 1989 yılında Fransa'nın Issy-les-Moulineaux şehri ile kardeşleşmiş. Eçmiadzin, Zvartnots'la birlikte UNESCO'nun Dünya Miras Listesi'ndedir.

 2. 2
  HADİE
  Bayan Üye

  Cevap: Eçmiadzin Hakkında - Eçmiadzin Resimleri - Eçmiadzin Tarihi

  Reklam  yapıya bakınca oldukça geriye götürüyor insanı oldukça tarihi bir şehir olduğu malum başkent erivana 20 km mesafede bulunan şehir yaklaşık elli bin nufusa sahiptir+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi