Louis Daguerre hayatı hakkında bilgi

+ Yorum Gönder
Biyografi ve Düşünürler-Flozoflar Bölümünden Louis Daguerre hayatı hakkında bilgi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ensar
  Özel Üye
  Reklam

  Louis Daguerre hayatı hakkında bilgi

  Reklam  Louis Daguerre hayatı hakkında bilgi

  Forum Alev
  Louis Daguerre yaşamı


  Daguerre Cormeilles-en-Parisis, Val-d'Oise, Fransa'da doğmuştur. Mimarlık, tiyatro tasarımı ve manzara resmi üzerine eğitim almıştır. Kendini daha çok tiyatro çizimleri üzerine geliştirmiştir ve tiyato tasarımları konusunda büyük üne kavuşmuş ve 1822 Temmuzunda Paris'te açılan Diorama'yı yaratmıştır.

  1837 yılında dünyanın ilk kalıcı fotoğrafını geliştiren Joseph Nicéphore Niépce ile bu buluşundan iki sene sonra birlikte çalışmaya başladı. Birlikte dört yıldır çalışmaktaydılar ki Niépce niden 1833 yılında öldü.


  Daguerre, mükemmelleştirdiği dagerreyotipiyi yıllarca süren çalışmalarının ardından 1839 yılında Fransız Bilimler Akademisi ile birlikte o yılın 7 Ocağında tanıttı. Dönemin Fransız Hükümeti, Daguerre'den bu buluşun patentini isteyerek, buluşu tüm dünyanın serbestçe kullanımına açtılar.

  Daguerre ve Niépce'nin oğlu bu buluşun detaylarını tüm dünya ile paylaşmaları karşılığında ölünceye kadar destek aldılar.

  Daguerre Paris'e 12 km uzaklıktaki Bry-sur-Marne'te hayatını kaybetti.
  Eklenmiş Resimler Eklenmiş Resimler louis-daguerre2.jpg  
  Eklenmiş Resimler Eklenmiş Resimler   

 2. 2
  DURİE
  Bayan Üye

  Cevap: Louis Daguerre hayatı hakkında bilgi

  Reklam  Fransa'da dünyaya gelen Louis Daguerre, mimarlık eğitimi almıştır. Mimarlık mesleğinin yanında sanatçı ve kimyager kimliği ile de bilinmektedir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi