Veli Bilgilendirme Sistemi(VBS)

+ Yorum Gönder
Diğer Konular ve E-Okul Bölümünden Veli Bilgilendirme Sistemi(VBS) ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Berrak2
  Emekli
  Reklam

  Veli Bilgilendirme Sistemi(VBS)

  Reklam  Veli Bilgilendirme Sistemi(VBS)

  Forum Alev
  VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ (VBS)


  e-Okul sisteminde kayıtlı öğrencilerle ilgili bilgileri velilere açmak için Veli Bilgilendirme Servisi (VBS) kullanılacaktır. Öğrenci velileri, karne ile ilgili işlemler bittikten sonra açılacak olan ekrandan aşağıdaki şekilde giriş yapacaklardır.  Sisteme girmek için öğrencinin T.C. Kimlik Numarası /Geçici Numarası ve Okul numarası yeterli olacaktır.

  Bu nedenle okul müdürlükleri tarafından velilere verilmek üzere kullanıcı ve şifre kesinlikle oluşturulmayacaktır. Daha önceden oluşturulmuş olan veli grupları ve kullanıcıları silinecektir.

  Öğrenci velisi, sisteme girdiğinde sadece o öğrenciyle ilgili Bakanlık tarafından izin verilen bilgileri görecektir. Öğrencinin bulunduğu il, ilçe, okul, veli bilgileri, aile bilgileri ve telefon numaraları gibi özel bilgiler sistemde yer almayacaktır.

  Öğrenci devamsızlıkları, notları, ders programı, okuduğu kitaplar, aldığı belgeler ve okul müdürlükleri tarafından velilere yapılan duyurular görülecektir. 2. 2
  AKBİLE
  Bayan Üye

  Cevap: Veli Bilgilendirme Sistemi(VBS)

  Reklam  bunun için yine aynı şekilde verilen linke girip veli tarafından öğrencinin tc kimlik ve şifresi ile girildiğinde tüm kirli çamaşırlar ortaya dökülecektir :)+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi