E Okul Öğrenci Kayıtları Yeri Öğrenme

+ Yorum Gönder
Diğer Konular ve E-Okul Bölümünden E Okul Öğrenci Kayıtları Yeri Öğrenme ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ensar
  Özel Üye
  Reklam

  E Okul Öğrenci Kayıtları Yeri Öğrenme

  Reklam  E Okul Öğrenci Kayıtları Yeri Öğrenme

  Forum Alev
  Kayıtları Yeri Öğrenme

  Milli Eğitim Bakanlığı 2012-2013 İlköğretime yeni başlayacakların kayıtları ilk defa olacaklar e-okula girip sistem tarafından otomatik olarak yerleştirilecek. 5. sınıfa başlayacak öğrenciler ortaokul olarak belirlenen okullarda eğitimlerine devam edecek. 1. sınıfa başlayacak öğrenciler de ilkokul olarak belirlenen okullara sadece e-okul üzerinden kayıt yaptıracaklar.
  Bunlar daha evvel ev adreslerine göre belirlenen en yakın okula verilecektir. E-Okul sistemi tarafından tüm öğrencilerin, adreslerinin bulunduğu en yakın ilköğretim okuluna kayıtları yapılacaktır. İnternet üzerinden e- okul kayıt yerine girerek okula başlayacak çocuğun T.C kimlik numarasını girerek öğreniliyor. e okul öğrenci kaydı sorgulama, e-okul öğrenci kayıt yeri öğrenme, çocuğumu hangi okula kaydedeceğim ?
  2012-2013 İlköğretim hangi okula kayıt yapılacağını öğrenmek için tıklayınız.

  2012-2013 eğitim-öğretim yılında ilköğretim okulları birinci sınıflarına 2005 doğumlu çocukların kayıtları alınacak. Başka bir okula kayıt için ancak taşınam durmunda elinde yeni ikamet ile başvurmada değişebilecek.Öğrenci, okullar açıldığında, adres bilgileri doğrultusunda isminin çıktığı okula giderek ders başı yapacak. Öğrencinin isminin çıkması aynı zamanda kayıt belgesi anlamına gelecek. Bunun dışında, herhangi bir işlem yapmasına gerek bulunmayacak. 2. Alev
  Özel Üye

  E Okul Öğrenci Kayıtları Yeri Öğrenme Makalesine henüz yorum yazılmamış. ilk yorumu siz yapın


Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi