Gönderilmemiş MEktuplar

+ Yorum Gönder
Öğretim ve Edebi Türler Bölümünden Gönderilmemiş MEktuplar ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  YapRock
  Forumun Herşeyi
  Reklam

  Gönderilmemiş MEktuplar

  Reklam  Gönderilmemiş MEktuplar

  Forum Alev
  Kalbimin vuruşundaki endişeler, gül yaprağında bıraktığım sevincim, gözü yaşlı hazin akşamlardaki perişan düşüncelerimle bu itirafımı yapıyorum.

  Bana hoş geldin veya merhaba demelerindeki içinin titreyişi, gözlerindeki alev alev yanmalardı beni umuda sürükleyen ve ellerimi sevgiyle uzatmamı kamçılayan. Sanki sonsuz bir ümit veriyordun, o şaheser gözlerine her baktığımda.

  Sana şiirler yazmak geldi içimden, aydınlığımdan ışık getirmek, avuç avuç yıldız getirmek, zamanın bittiği yerden sana zamanı getirmek hayallerine kapılmıştım.

  Ama çaresizlik kapımı erken çalmıştı. Bir anda boşaldı dünyam. Çünkü sen kalbine bir başkasını sığdırmıştın. Sen, kalbinin her vuruşunda başka duygular yaşıyordun.

  Düşündüm ki bir yerde kurallara boş vermeliydim. Hiçe saymalıydım düzenini dünyanın. Zamana karşı koymalı, sıyrılmalıydım ayıplardan, korkulardan. Büyük delilikler yapmalı, yeniden sevmeliydim, yeniden aşık olmalıydım.

  Aşık olmalıydım ama kafa dengi biri olmalıydı. Konuşurken, dertleşirken huzur bulmalı, rahatlamalıydı beni. Bir dönem aşkın tanımını yanlış yaptığımın farkına vardım. Yanlışım; farklı iki bedenin bütünleşerek sonsuz doruklara ulaşması amacını taşıdığını düşünmemdi. Ama öyle olmadığını artık algılamış bulunuyorum. Çünkü seninle sohbetlerim bir ot gibi yaşamaktan kurtarmıştı beni. Güzelliğini kültürle süslemiş, nezaketinle bezemiş, iri parlayan gözlerinle bir serinlik veriyordun yüreğime. Umut buluyordum davranışlarında. Sanki kalbine beni de sığdırabilmiş gibisin. Yoksa bana mı öyle geliyor? Uzun uzun düşündüm ve düşünüyorum. Çünkü hislerim defalarca beni aldatmıştı. Gençliğimi badem dalına bağlayıp bıraktığım bu yaşıma kadar hep tek taraflı sevdim. Sevgilerim hep karşılıksız kaldı.

  Aramızda belki bir yaş farkı var. Buda beni senin duyguların açısından endişelendiriyor. Ama eğer sevgi arayışındaysan sevgilerden kazanımlar sağlayacaksan olgunluk senin için önemli bir tercih nedeni olmalıdır. Bence eğer seversen senin bu sevgideki risklerini asgariye indirecektir. İnancındayım. Ama inan ki seni kazanabilmek için sana yakın bir yaşta olmayı o kadar isterdim ki, seviyorum lakin bakışın gönlüme yaraşmaz vuslatında yaşıma.

  Ama yinede diyorum ki;

  Ben seni sevdim, kime ne. Tuttum, ta içime oturttum seni. Ben seni sevdim, elbette bendeydi özlemlerin en korkuncu. Ben seni sevdim doğrusu sevdikçe tamamlandım, bütünlendim. Ben seni sevdim en büyük, en solmayan güller açtı içimde. Ben seni sevdim. Sevdim öyle ya! Her çizgiye vardım seninle beraber ve yitirmek istemiyorum seni.

  Ya sen, senden ne haber. Sende sevdin mi beni.
 2. 2
  YapRock
  Forumun Herşeyi

  --->: Gönderilmemiş MEktuplar

  Reklam
  İtirafları satırlara döktüğümde güzel bir düş gibiydi düşüncelerim. O sonsuz ve el deymemiş güzelliğinde aşkını bulduğum bendim, uzaklarda arayıp ta bulamadığım sensiz ve dalgın. Sanki her yer yeşile kesmişti, yaprak yaprak büyülü sessizliğindeki ormanların.

  Dağları, denizleri aşarak bir yere varmıştım sanki mutluluğa en yakın bir yerdeydim. Tüm mesafeleri aşmıştım sanki. Ve sonra bu düşümden uyandım. Öyle bir yere geldim ki ıpıssız, bir tek yalın hançer gibi umutların bağrına saplanmıştı çaresizliğim.

  Bir eylül başlamıştı içimde, ağaçlar yaprağını döküyor, çimenler sararıyor. Tüm çiçeklerin rengi solmuş, gökyüzünde kapkara bulutlar vardı. Rüzgâr delicesine esiyor ve yazdan kalan ne varsa dağılıyordu içimde. Yaşanmamış bir mevsime dönmüştü baharım. Öyle bir acı düştü ki içime ne sevdiğim kaldı nede sevildiğim. Yine kadere boyun eğmişliğim, korlaşan yüreğim, kuruyan nehir gibiydi gözyaşım.

  Güzel bir düştü gördüğüm, önce sesin girdi dünyama ta uzaklardan, sonrasında öptüğüm dudaklarında küçük ellerini aldım avuçlarıma. Güzel bir akşamdı gelen senle dopdolu. Bir akşamdı sevgi ile dolu, aydınlık, beyaz. Sanki her şeyin gerçekti, güzeldi, yalansız.

  Bir düştü bunlar uyandım, ağladım sensiz geçen ve geçecek günlere. Tutuştum, yandım. Bir eylül başlamıştı bende bitmişti yaşayamadığım bahar çünkü sevdalanmıştım aniden.

  Aslında bir birimiz için yaratılmıştık. Ruhlarımız bir, düşüncelerimiz birdi. Ben şair, sen de şiirimdin. Bir birimiz için yaratılmıştık. Belki mutlu olurduk, uzun uzun hayaller kurup, bütün şiirlerimi okurdum sana. Ama sanki bir gemi ayırmıştı bizi. Sen güvertesinde giderken, bir gözlerin kalmıştı aklımda. Kana bulanmış bıçaklar gibi kirpiklerim ıslaktı. Dertliydim, darmadağındım. Dokunsalar ağlayacaktım. Sen giderken gözlerim doluydu. Yokluğunda hazin bir rüzgar esti gönlümde, yıldızlar söndü bir bir. Bir karanlık geldi gittiğin yerden.

  Perde kapandı, film bitti işte. Artık seninle konuşamayacağım. Bakışlarımda hüzün kaldı. İşte ayrılık bu. Bunu hiç beklemiyordum inan. Belki bir daha görüşmeyeceğiz. Belki son buluşmamızdı. İçimde pişmanlıktan başka bir eser kalmadı.

  Satır satır yaşadım bu yazdıklarımı. Kimselerin bana acıması gerekmez. Çünkü ben aşkın yazarıyım.

  Hep sevdim 18’imden beri deli olmak işten değil. Hep aldandım duygularımla. Bende hep kış olduğunda sevdiklerimde hep bahardı. İşiten olmadı beni. Hep ağladım, hep haykırdım. Tanrı dilsizdi, âlem sağır. Deli olmak işten değil.
 3. 3
  YapRock
  Forumun Herşeyi
  Saksıya diktiğimiz çiçeği kurutmamak için, çırpınıp durmaktayız. Biz çırpındıkça onlar aksine soluyor ve kuruyor. Bu yüzden saksı güllerini sevmektense yasemini tercih ettim. Tercih etimde hep “de” halinde kaldım. Bir türlü “e” haline geçemedim. Yani hep sevmekte dedim de, bir türlü sevmeye diyemedim. Diyemedim; bir yüreğe iki sevgiyi sığdıramadım. Sevgimi gözlerimde görmeni diledim. Sevemeye diyemedim seni kaybetmekten korktum. Konuşamadım eleştirmemek için, duygularımı ifade edemedim reddedilmekten korktum.

  Oysa sarhoşluğu dinmemişti yüreğimdeki denizin, güzelliğinle yıkanan dalgaların. Bir araya gelip konuşamamıştık ama özünde ruhlarımız dertleşmişti. Bir güneş doğuşu gibi gülümsedin, ruhumun ak masal ülkesinden elimi salladım, gönlümü verircesine. Kör olası umuda özlem dedim. Dedim de bülbül nağmelerine gül dalına dizdirdim.
  Fazla bir zamanım kalmadı çağla gözlüm. Üç çekimlik sigara, tek yudum çayı çıkınlayacağım şarkılarıma. Bir sabah gün düşerken ovaya dürüm dürüm dürüp sevgimi sarıp sırtıma gideceğim. Bülbül kadar dil dökmeden gül bağında gülden üstün gül istiyorum yaşım kırk’ı beş geçe. Çiseleyen yağmur gibi, uçarı, ıslak, çürüttüğüm ömrün bir müsveddesi olmadan.çok çok bu sevdayı da gömerek içime bir segah peşreve meze etmek son çizgisidir direnmenin. Son gülüşte uçar gider, bir damla yaş süzülür solgun yanaklarımdan.

  Öyle bir düştü benim ki.

  Öyle bir düş ki; bu düşü içine düşenler bilir, bu düşün içerisinde çıkılası yok
+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi