Kuşadası Aydın Kuşadası Tanıtımı

+ Yorum Gönder
Şehir ve İlçeler ve Ege Bölgesi Bölümünden Kuşadası Aydın Kuşadası Tanıtımı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  MaviAdam
  Özel Üye
  Reklam

  Kuşadası Aydın Kuşadası Tanıtımı

  Reklam  Kuşadası Aydın Kuşadası Tanıtımı

  Forum Alev
  Kuşadası Aydın Kuşadası Tanıtımı

  Kusadası / AYDIN  kus-adasi-aydin-0.jpg

  Kuşadası, Aydın iline bağlı bir ilçedir. İl merkezine 71 kilometre uzaklıkta, Ege Bölgesi'nin denizle buluştuğu kıyı şeridinde yer almaktadır. Kuzeyde Selçuk ve Pamucak, güneyde Milli Park'ın bulunduğu Dilek Yarımadası ile sınırlanan ilçe merkezi, İzmir, Efes, Meryemana, Milet, Didim, Pamukkale, Marmaris, Bodrum gibi önemli turistik merkezlerin odağında bulunmaktadır.
  Kuşadası Limanı, Yunanistan'a ait Sisam adasına yakın olması nedeniyle, buraya gelen turistler için Türkiye'nin ikinci önemli deniz kapısıdır. İlçenin Efes'e yakınlığı da dış turizmin gelişmesinde etkili olmuştur. Kuzeyde İzmir'in Selçuk, kuzeydoğuda Germencik, doğu ve güneyde Söke ilçeleriyle çevrilidir.

  1954 yılına kadar İzmir ilinin bir ilçesi iken, bu tarihten sonra Aydın iline bağlanmış ve büyük bir gelişim göstermiştir. Son yıllardaki aşırı inşaat yapımı ve betonlaşma nedeniyle ilçe, turistik değerini büyük ölçüde kaybetmiştir. Yüzölçümü 264 km², nüfusu 50.000 civarındadır.

  kus adasi aydin.jpg


  Kuşadası'nın ne zaman ve kimler tarafından kurulduğu kesin olarak bilinmemekte ise de, Kuşadası yakınında Yılancı Burnu denilen yerde, Efes'e bağlı Neopolis ismi ile İyonlar tarafından kurulduğu sanılmaktadır.
  Şehir daha önce, Pilavtepe eteklerinde, Andızkulesi denilen yerde kurulmuştur. Bir müddet sonra Bizanslılara ait olan bu kıyılara Venedik ve Cenevizliler, ekonomik bakımdan egemen olmuşlardır. Ulaşım güçlükleri nedeni ile Kuşadası; Andızkulesi mevkiinden alınarak bugünkü yerinde Yeni İskele (Scala Nuova) adı ile kurulmuştur.
  Kuşadası'nın adını verdiği Kuşadası Körfezi ve yakın çevresi, sanat ve kültür merkezleri olarak bilinmektedir ve ilk çağlardan beri birçok farklı medeniyeti barındırmışrır.

  Beldeler: Davutlar | Güzelçamlı
  Köyler: Caferli | Çınarköy | Kirazlı | Soğucak | Yaylaköy | Yeniköy

  kus-adasi.jpg
 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: Kuşadası Aydın Kuşadası Tanıtımı

  Reklam  Aydın iline bağlı Kuşadası özellikle sahilleriyle ve deniziyle özellikle yaz aylarında turistlerin tercih ettiği ilçelerimizdendir. 3. 3
  Ziyaretçi
  Bizi bu konuda bilgilendirdniz sizlere çok teşekkür ederim+ Yorum Gönder
kuşadası tanıtım,  kuşadası tanıtımı,  kuşadası ingilizce tanıtımı,  kuşadasının ingilizce tanıtımı,  kuşadası tanıtımı ingilizce
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 5 kişi