Kuzey Rüzgarı Künye

Müzik ve Eğlence Bölümünden Kuzey Rüzgarı Künye ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  seyfi38
  Üye
  Reklam

  Kuzey Rüzgarı Künye

  Reklam  Kuzey Rüzgarı Künye

  Forum Alev
  Kuzey Ruzgari  Oktay Kaynarca - Poyraz


  Oktay Kaynarca, Kuzey Rüzgarı'nın Poyraz'ı, Kadir Inanir'ın yeğeni olarak rol alıyor bu yapımda. Ünü, Kurtlar Vadisi'ndeki Çakır rolü ile pekişti ve Çakır rolü çok uzun süre oyuncunun üstüne yapıştı.

  1965'de İstanbul'da dünyaya gelen oyuncu İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı mezunu ve tiyatro alanında yüksek lisans sahibi. oyuncu Kurtlar Vadisi'nden önce 27 filmde oyuncu olarak 3 sinema filminde ise yapımcı olarak rol almıştı.

  Başarılı oyuncu Oktay Kaynarca'nın aynı zamanda "Ölümden Öte Köy Yok" adlı bir de şiir kitabı bulunuyor. 2. 2
  MaviAdam
  Özel Üye

  --->: Kuzey Rüzgarı Künye

  Reklam  Kuzey Rüzgarı 2007-2008 dizi döneminde hiç şüphesiz en fazla konuşulacak ve izlenecek bir Show Tv yapımı olarak 3 Eylül 2007'de ekranlara gelecek. Yeni dizinin başrollerinde ise daha önce Kurtlar Vadisi'nde Çakır rolüyle milyonların gönlünü feth eden yakışıklı oyuncu Oktay Kaynarca, Yeşilçam'ın eskitemediği yüzlerce birbirinden güzek Türk filminde başrol oynayan Kadir İnanır, güzelliği 2002 Miss Universe Dünya Güzellik Yarışması tarafından tecilli ve kendisini aynı zamanda televizyon sunuculuğu ile Sağır Oda Dizisindeki Duru rolüyle de tanıdığımız yaz ve kış sporlarının da başarılı sporcusu Çağla Kubat ve Deliyürek adlı diziden tanıdığımız Ebru Cündübeyoğlu olacak.

  Kuzey Rüzgarı'nda Kadir İnanır Kuzey adı Ekber lakabıyla rol olacak ve Rusya'da 20 yıl hapis 5 yıl da sürgün cezası almış eski bir kabadayıyı canlandıracak. Rusya'da Türkiye'ye kesin dönüş yapan Kuzey, Türkiye'nin içine düştüğü durumu iç ve dış düşmanlar tarafından çevrilmesini içine sindiremeyerek yeğeni Oktay Kaynarca ile birlikte bu düşmanlara karşı amansız bir savaş verecek...

  Görünen o ki, Kurtlar Vadisi tadında yepyeni bir mafya dizisi hem de dev oyuncu kadrosuyla 3 Eylül'de ekranlara gelecek. Dizinin seneryo yazarı Mustafa Şevki Doğan aynı zamanda dizinin yönetmenliğini de üstlenecek.
 3. 3
  MaviAdam
  Özel Üye
  Ebru Kocaağa  Kuzey Rüzgarı'nın genç ve başarılı oyuncu Ebru Kocaağa'yı kendi dilinden tanıyalım;

  1982′de Almanya’da doğdum ama çocukluğum ve gençliğim İzmir’de geçti. Trakya Üniversitesi Radyo Televizyon Bölümü mezunuyum. İzmir’de hobi olarak mankenliğe başladım. Bu serüvenim İstanbul’da da sürdü. Daha sonra özel bir kanalda programda sunuculuk yaptım. Özel oyunculuk dersleri de aldım. Sonra bir vesile ile Osman Sınav ile tanıştım ve o da hayatımı değiştirdi.

  Bu zamana kadar oyuncu olmak hiç aklımda yoktu kendi kendime düşündüğüm zamanlarda oyuncu olmak kendimi başkalarının yerine koymak her insanda olduğu gibi bende de olmuştur ama hiç bir zaman mutlaka oyuncu olacağım diye bir hedefim olmamıştır.

  Acı Hayat ilk oyuncukluk tecrübemin olduğu dizi ve bu dizideki rolüm konusunda bu zamana kadar hiç kötü tepki almadım genellikle güzel tepkiler alıyorum sadece diziyi izleyen seyirci kitlesinden değil oyuncu kişilerde beğendiklerini belirtiyorlar.İlk zamanlarda kendimi izlerken çok beğenmiyordum fakat şimdi biraz daha pozitif bakıyorum sanırım ama hala çok fazla beğendiğim söylenemez...

  Kadir İnanır Kuzey Rüzgarına Karısmıyor

  Kuzey Rüzgarı
  için Kadir İnanır kanunları sona erdi

  Bugüne kadar yapımcılara kiminle oynamak istediğini bile söyleyen Kadir İnanır 40 yıllık prensibini yeni dizisi ‘Kuzey Rüzgarı'yla değiştirdi

  Oynadığı film ve dizilerde oyuncu seçimlerinden, yapım şirketine kadar tüm kontrolü elinde tuttuğu bilinen Kadir İnanır bu kez radikal bir karar aldı. Ünlü sanatçı yeni dizisi ‘Kuzey Rüzgarı’nın hiçbir aşamasına karışmıyor. Kadir İnanır'ın her şeye karışması bazı oyuncu arkadaşları tarafından eleştirilere neden oluyordu. Ünlü sanatçı konu hakkında şu yorumu yaptı: “Bana kimlerin oynayacağını söylediler. Ben de hiçbir itirazda bulunmadan sorumluluğu onlara bıraktım. Şimdi kimse bana 'Bu oyuncuyu neden seçtin' diyemez."

  YÖNETMENE GÜVENİYORUM

  Usta oyuncunun bu kararı almasındaki en önemli nedenlerden birisinin de gene usta bir yönetmen ve yapımcı olan Osman Sınav'ın öğrencilerinden ve Deli Yürek, Kurtlar Vadisi, Son Osmanlı-Yandım Ali gibi ses getiren projelerin yönetmeni Mustafa Şevki Doğan'a olan güveninden kaynaklandığı belirtildi.


 4. 4
  MaviAdam
  Özel Üye
  Fragman:4


 5. 5
  MaviAdam
  Özel Üye
  Kadir İnanır Kuzey Taşova Ekber
  Kuzey Rüzgarı'nda kuzeyden gelen adam Kuzey Taşova isimli EkberKadir İnanır hiç şüphesiz Türk Sineması'nın yetiştirdiği en önemli isimler arasında geliyor. 187 sinema filmi, 8 televizyon dizisi ve yılların eskitemediği Kadir inanır ve kadirizim olarak anılan ünü ile Yeşilçam'ın çınarlarından.

  Kadir İnanır, 15 Nisan 1949'da çok kalabalık bir ailenin son çocuğu olarak Fatsa'da dünyaya geldi. İlk ve ortaokulu Fatsa'da bitirdikten sonra lise eğitimine Haydarpaşa Lisesinde devam etti ve ardından Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo-Televizyon bölümünü bitirdi. Ardından katıldığı yarışmada başarılı olarak Yeşilçam’a girdi. Yardımcı oyunculuk ile başlayan kariyerine onlarca başrol sığdırdı.

  Kuzey Rüzgarı’nın Kuzey Taşova rolü içinse ısrarlara dayanamadığını belirten Kadir İnanır, "Ben bu sefer hiçbir şeye karışmadım. Yani cast yapılırken asla hiçbirine hayır falan demedim. Bundan sonra tek söylenecek kelime var. Tanrı bizimle olsun'' dedi. Dizide Ekber lakaplı Kuzey Taşova karakterini canlandıran İnanır, ''Dizide Ekber rolündeyim. Bu rol daha önceki filmlerimdeki rollerime benziyor. Aslında ben bu tarz bir rol oynamak istemedim ama ısrarlara dayanamadım'' diye konuştu.

  Kadir İnanır, Kuzey Rüzgarı’nda, Rusya'da 20 yıl hapis 5 yıl da sürgün cezası almış eski bir kabadayı olan Kuzey Taşova’yı (lakabı Ekber) canlandıracak. Rusya'da Türkiye'ye kesin dönüş yapan Kuzey, Türkiye'nin içine düştüğü durumu iç ve dış düşmanlar tarafından çevrilmesini içine sindiremeyerek yiğeni Oktay Kaynarca, (Poyraz) ile birlikte bu düşmanlara karşı amansız bir savaş verecek. 6. 6
  BeKooO...!!!
  Usta Üye
  e heralde en çok izlenilecek dizi olacak..KADİR İNANIR var ....ÇAKIR var....

 7. 7
  ugurbaki
  Özel Üye
  ya çok güzel bi dizi dostum... sağolasın bilgiler için...

5 üzerinden | Toplam : 0 kişi