Güzel Örgü Kazak Modelleri Yapımı

+ Yorum Gönder
Örgü Dantel ve El Örgü Örnekleri Bölümünden Güzel Örgü Kazak Modelleri Yapımı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Hakan
  Administratör
  Reklam

  Güzel Örgü Kazak Modelleri Yapımı

  Reklam  Güzel Örgü Kazak Modelleri Yapımı

  Forum Alev
  Örgü Kazak Nasıl Yapılır ?

  BEDEN: 42*
  MALZEME: 450 gr. beyaz ince yün. 3 ve 3,5 numara sisler. 3 numara tığ. KULLANILAN ÖRGÜLER: 1) 1/1 lastik 2) Fantezi örgü.
  ÖRNEK: 3,5 numara şiş ve fantezi örgü ile 25 ilmek ve 29 sıra 10 santimetrelik bir kareye eşittir.
  NOT: Her büyük beden için 10 ilmek fazla, 2 cm. uzun örün. Küçük beden için tersini uygulayın. YAPILIŞI:
  ARKA: 3,5 numara şişlerle 127 ilmek başlayın. Fantezi örgü örün. Şöyle ki, 7 ilmeği ters, 1 ilmeği yüz örün. Sıra sonuna kadar bu şekilde gidin. 2. sıra: İlmekleri olduğu gibi örün. 3. sıra: 7 ilmeği ters, 1 ilmeği yüz örün, yüz ördüğünüz ilmekle sonraki arasındaki ipliği şişe alın ve ilmekten 2 ilmek çıkarın. Birini ters, birini yüz örün. Yani 2 ilmek artırmış olacaksınız. Sıra sonuna kadar aynı işlemi tekrarlayın. 4. sıra: 7 ilmeği yüz örün,ipliği öne. alın, önceki’sırada artırdığınız 2 ilmeği örmeden tersten alın, sonraki ilmeği ters örün, örmeden aldığınız ilmekleri ters ördüğünüz ilmeğin üzerine bindirin. Böylece ilmek sayınız artmadan devam edeceksiniz. Bu 4 şırayı hep tekrarlayın.
  Bu şekilde örgüye devam ederken kimono kol olması için yanlardan 2 sırada bir 18 defa 1′er ilmek artırın. Bu artırmalar bitince bu kez 2 sırada bir 6 defa 4′er ilmek artırın. Daha sonra 5 defa 8′er ilmek artırın. Bir defada da 48′er ilmek artırın. 52 cm.de bütün ilmekleri kapayın.
  SAĞ ÖN: 3,5 numara şişlerle 63 ilmek başlayın. Fantezi örgü örün. Yaka için başlangıçtan 14 cm. sonra sağdan 2 sırada bir 8 defa 1 ilmek eksiltin. Bu eksiltmeler bitince 4 sırada bir 15 defa 1 ilmek eksiltin. Kol için ise başlangıçtan 18 cm. sonra sol taraftan 2 sırada bir 8 defa 1 ilmek artırın. 2 sırada bir 6 defa 4 ilmek, 5 defa 8 ilmek, 1 defa da 48 ilmek artırın. Arka ile aynı uzunlukta ilmekleri kapayın.
  SOL ÖN: Sağ ön gibi ancak simetrik olarak yapın.
  KUŞAK: 3 numara şişlerle 38 ilmek başlayın. 66 cm. 1/1 lastik örüp, kapayın. HAZIRLANIŞI: Omuzları ve kol üstlerini dikin. Kol ağızlarından 3 numara şişlerle 80 ilmek alın ve 3 sıra rulo örgü örüp, ilmekleri kapayın. Rulo örgü şöyle örülür: 1. sıra: 1 ilmeği yüz örün, sonraki ilmeği örmeden tersten alın. Bu şekilde sıra sonuna kadar gidin. 2. ve sonraki sıralar: Önceki sırada örmeden aldığınız ilmeği yüz örün, yüz ördüğünüz ilmeği örmeden tersten alın.
  Yaka çevresine ve önlere tığ ile 2 sıra sık iğne yapın. Yanları ve kol altlarını dikin. Birkaç pili yaparak kazağın etek ucunu büzün. Kuşağı halka biçiminde kapatıp kazağa dikin. 15 kat iplikle 40 cm. uzunluğunda saç örgüsü yapın. Kendi etrafında büküp, kuşağın ortasına dikin.
 2. 2
  Fashion
  Bayan Üye

  Cevap: Güzel Örgü Kazak Modelleri Yapımı

  Reklam  Güzel Örgü Kazak Modelleri

  guzel-orgu-kazak-modelleri.jpg

  Güzel Örgü Kazak Modelleri1.jpg+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi