Anlatımlı Bebek Hırka ve Sapka - bebek hırkası örneği - anlatımlı bebek örgüleri - bebek hırkası ve şapkası nasıl örülür

+ Yorum Gönder
Örgü Dantel ve El Örgü Örnekleri Bölümünden Anlatımlı Bebek Hırka ve Sapka - bebek hırkası örneği - anlatımlı bebek örgüleri - bebek hırkası ve şapkası nasıl örülür ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Hasan
  Özel Üye
  Reklam

  Anlatımlı Bebek Hırka ve Sapka - bebek hırkası örneği - anlatımlı bebek örgüleri - bebek hırkası ve şapkası nasıl örülür

  Reklam  Anlatımlı Bebek Hırka ve Sapka - bebek hırkası örneği - anlatımlı bebek örgüleri - bebek hırkası ve şapkası nasıl örülür

  Forum Alev
  Anlatımlı Bebek Hırka ve Şapka Örneği
  gerekli Malzemeler: Bravo, Bebe 100-Yeşil 2×100 gr, Bravo, Bebe Akıllı 3×50 gr, Tığ 4 mm, 5 adet inci düğme
  Örgü: Trabzann
  Beden: 3 6 ay, (9 ay), 18 ay, Örgü açıklamaları (9 ay) içinnDir.

  Yapılışı:
  ASKILI ETEK
  Ön Bebe Akıllı yünümüz ile 50 zincir çekerek belden eteğe doğru örmeye başlayalım. 1. ve 2. sıra 47 adet trabzann 3. sıra 2 zincir çek ve 2. trabzannın arasına bat. Aralarında 1 er zincir olan toplam* 4 trabzann yap, 2 zincir çek 2 trabzann ileri battıktan sonra tekrar 2 zincir çekip sonraki 2. trabzannın arasına bat. * dan sonrasını sıra sonuna kadar devam ettir. 4. sıra * 4 zincir çekip ilk trabzann arasına bat, 4 zincir çekip 4. trabzann arasına bat * dan sonrasını sıra sonuna kadar devam ettir. Her sıra başında 2 şer zincirlik artırmalar ile evaze görünümü vererek toplam 2 trabzann sırası + 14 dilim sırası olduğunda bitir.
  Arka Ön ile aynı şekilde örelim. Askılar Arka etekten yanlarda 5 er cm bırakarak 7 şer trabzann eninde 25 cm askı örelim.
  Dikiş Etek yan dikişlerini yapalım. Askıların ön parçadaki karşılıklarına 1 er adet düğme dikelim.

  KURVAZE CEKET
  Arka Bebe 100 yeşil yünümüz ile 48 zincir çekelim ve üzerine 46 trabzann yapalım. 10 sıra ördükten sonra kol kesimini sırası ile 3-2-1-1 trabzann eksilterek uygulayalım. 21. trabzann sıramızın bitiminde arka yaka için orta 12 trabzannı kapatalım. Yanlarda kalan 10 ar trabzam 1 sıra daha ördükten sonra bitirelim.

  Sağ Ön 48 zincir çekelim ve üzerine 46 trabzann yapalım. 1 sıra ördükten sonra ceketimizin ön kurvaze kısmından 2. sırada1 trabzann ve devamında her sırada 5 defa 2 şer , 7 defa 3 er trabzann eksiltelim. Bu arada 10 sıra ördükten sonra aynı zamanda kol kesimini de 3-2-1-1 trabzann uygulayalım. Kol ve ön kurvaze kesiminden sonra kalan 10 ilmeğimizi toplam örgü sıramız 22 olduğunda bitirelim.

  Sol Ön Sağ ön parçanın aynası olarak hazırlayalım.
  Kol 37 zincir çekelim ve üzerine 35 adet trabzann yapalım. 7 sıra ördükten sonra eksiltmelere başlayalım. Kol parçamızın her iki yanından 8. ve 9. sıralarda 3 er trabzann eksiltelim. 10 sıramız da tekrar 3 er eksiltme yaparak bitirelim.

  Etek ve kol ağzı motifleri
  Arka beden ve sağ ön beden yan dikişini yapalım. Sol ön beden içte kaldığından dolayı kalınlık yapmaması için etek ucuna motif yapmayacağız. 1 sıra Etek trabzann sırasının üzerine yapılacak. * 2 zincir çek, dola ve 2 trabzann ileri bat, aynıtrabzann deliğinden aralarında 1 er zincir olan 4 trabzann oluştur. 2 zincir çek 2 trabzann ileribağla. * dan itibaren sıra sonuna kadar tekrarla. 2. sıra *4 zincir çek 1 ve 2. trabzann aralığına bat, 4 zincir çek 3 ve 4. trabzann aralığına bat. * dan sonrasını sıra sonuna kadar tekrarla.3. sıra 1. sırayı 2 dilimin arasından 4 trabzann çıkararak tekrarlayalım. Desenimizi kol ve etekucunda 3 sıra dilim olacak şekilde uygulayalım.

  Dikiş Beden sol yan dikişini ve omuz dikişlerini yapalım. Kol altlarını kapattıktan sonra bedene tutturalım. Sol yanda dilim motif bitimine 2 adet ve sağ yanda içten 1 adet inci düğme dikelim.

  ŞAPKA
  Yeşil yünümüz ile 68 zincir çekelim. Üzerine 65 trabzann yapalım. 16 trabzann sırasından sonra 2 sıra dilim olacak şekilde desenimizi koyalım.
  Dikiş Arka dikişini yapalım. Önden 2. trabzann sırasından sonraki 4 sırayı ve 9. trabzann sırasından sonraki 4 sırayı pli yaparak tutturalım. Bağcıklarımızı iki kat yün ile dilim motif başlangıç sırasından zincir çekerek oluşturalım.


  PATİK
  14 zincir çekelim ve üzerine 14 sık iğne yapalım. Dönerek 3 sıra sık iğne yaparkenn, her sırada iki uçta 2 şer sık iğne artıralım. 2. sıranın bitiminde toplam 36 sıkiğne yapmış oluruz. Üzerine 2 sıra trabzann yapalım. Ön orta 5 trabzannımızı her sıra başında 1 er artırarak 3 sıra örelim ve patiğin üst kısmını oluşturalım. Bilek ile birleşirkenn elde ettiğimiz 7 trabzannımızı ve bilek çevresine yapacağımız 16 trabzannı toplam 2 sıra daha örelim. Üzerine 2 dilim motifi ördükten sonra bitirelim. Son trabzann sırasının içinden kurdele geçirelim.

 2. 2
  Fashion
  Bayan Üye

  Cevap: Anlatımlı Bebek Hırka ve Sapka - bebek hırkası örneği - anlatımlı bebek örgüleri - bebek hırkası ve şapkası nasıl örülür

  Reklam  bebek hırkası örneği

  bebek-hirkasi-ornegi.jpg

  bebek hırkası örneği1.jpg+ Yorum Gönder
bebek şapkaları anlatımlı,  anlatımlı bebek şapkası örnekleri,  anlatımlı bebek örgü modelleri,  anlatımlı bebek hırkaları,  bebek hırkası nasıl örülür
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi