Kız Bebek Örgü Oda Süsü Yapılışı & Anlatımı

+ Yorum Gönder
Örgü Dantel ve El Örgü Örnekleri Bölümünden Kız Bebek Örgü Oda Süsü Yapılışı & Anlatımı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  RüzgarGülü
  Bayan Üye
  Reklam

  Kız Bebek Örgü Oda Süsü Yapılışı & Anlatımı

  Reklam  Kız Bebek Örgü Oda Süsü Yapılışı & Anlatımı

  Forum Alev
  Kız Bebek Örgü Oda Süsü Nasıl Yapılır ?

  Kız Bebek Örgü Oda Süsü  Bravo, Simli pembe 1 x 100 gr
  Bravo, Petek furfur 1 x 50 gr
  Bravo, Bebe 100 beyaz
  Örgü Düz örgü, Ajur, Haraşo
  Şiş 3 mm, 5 mm, 5,5 mm
  İlave Dış çapı 25 cm olan 4 cm eninde sert karton ve elyaf, 16 adet büyük inci boncuk ve ponponlar.


  Simli pembe yünümüz ve 5 mm şiş ile 52 ilmek atalım. Örgümüze verev doku verebilmek için düz yüzde her sıra başında 1 ilmek artıralım ve ters yüzde her sıra başmda
  1 ilmek eksiltelim. Ajuru düz yüzde düz örgü yaparak kuralım. Sol şişteki 3. ilmeğimizi önündeki 2 ilmeğin üzerinden geçirelim.
  2 ilmeğin l.sini ördükten sonra ipimizi ön tarafa geçirip yukarı alalım ve 2. ilmeğimizi örelim. Bütün sırayı aynı şekilde devam ettirelim. Dönüş sıralarında tüm ilmekleri ters örgü yapacağız. 2. düz sırada ise arada 1 ilmek düz örerek ajurumuzu uygulayalım. Böylece desenimiz verev olacaktır. Örgü boyumuz 65 cm olduğunda örgümüzü bitirelim.  Üst fırfırlar 5,5 mm şiş ile 270 ilmek atalım. 1 haraşo sırasından sonra (2 sıra örgü), düz örgüye geçelim. Örgü boyumuz 4 cm olduğunda 3 mm şişimize haraşo örgüye geçelim. Haraşo örgümüzün ilk sırasında 2 ilmeği bir örerek ilmek sayımızı 135 e azaltalım. 4 haraşo sırası sonra tek seferde kapatalım.
  Petek Furfur fırfır 5 mm şişimize 60 ilmek atalım. İlmek aralarımızın 4 cm olmasına dikkat edelim. 4 sıra tek yüzlü örgü yaptıktan sonra tek seferde bitirelim.

  Dikiş Dış çapı 25 cm olan kartonun etrafına 2-3 kat elyaf saralım. 65 cm uzunluğundaki örgümüzün başlangıç ve bitiş uçlarını dikelim. Hazırladığımız elyafın üstüne yerleştirelim ve arka yüzünden örgümüzü birbirine tutturalım. Düz yüzüne pembe yünümüz ile hazırladığımız fırfırı haraşo kısmı ortaya gelecek şekilde tutturalım. Haraşo kısmın üstüne Petek furfur fırfırımızı orta ilmeğinden tutturalım. Her ikisinin bitim yerlerinin aynı kısımda olmasına dikkat edelim. 4 sıralık fırfırımızın 2 katını halkamızın ortasına doğru yatıralım. 4-5 cm aralıklar ile büyük inci boncukları dikelim. Hazırlayacağımız iki adet ponponu ek yerinin üzerine tutturalım.
 2. 2
  RüzgarGülü
  Bayan Üye

  --->: Kız Bebek Örgü Oda Süsü Yapılışı & Anlatımı

  Reklam  ERKEK BEBEK ODA SÜSÜ
  Bravo, Simli mavi 1 x 100 gr
  Bravo, Bebe 100 beyaz
  Bebe 100 mavi
  Örgü Düz örgü, Haraşo
  Şiş 5 mm
  Ilave Dış çapı 25 cm olan 4 cm eninde sert karton ve elyaf, 11 adet şeffaf nazar boncuğu, ponpon, saten  Bravo Simli mavi yünümüz ile 50 ilmek atalım Verev doku uygulayarak örgümüzün boyu 65 cm olduğunda bitirelim. Örgü desenimizi düz yüzde 3 sıra düz ve 1 sıra ters olarak tekrarlayalım. Verev doku için her düz yüzde sıra başında 1 ilmek artırırken, her ters yüzde sıra başında 1 ilmek eksiltelim Üst kurdele 5 mm şiş ile 6 ilmek atalım. 150 cm uzunluğunda haraşo bant örelim.

  Dikiş Dış çapı 25 cm olan kartonun etrafına 2-3 kat elyaf saralım. 65 cm uzunluğundaki örgümüzün başlangıç ve bitiş uçlarını dikelim. Hazırladığımız elyafın üstüne yerleştirelim ve arka yüzünden örgümüzü birbirine tutturalım. Düz yüzünde 20 cm uzunluğundaki haraşo bandımızı kurdele olarak bırakıp devamında her 9 cm lik bandı kendi etrafında bir kere döndürdükten sonra hazırladığımız simitin orta kısmında 6 cm aralıklar ile mavi boncuk yardımı ile tutturalım. Mavi kurdela ile hazırlayacağımız fiyongun etrafından dolayarak sallandıralım. Hazırlayacağımız 5 adet ponponun ilkini tam ortaya, 2. ve 3. ponponu 6 şar cm dışına, diğer iki ponponu ise 2. ponponların S er cm dışına arka dikişin üstünden bağlayalım.
 3. 3
  Fashion
  Bayan Üye
  Kız Bebek Örgü Oda Süsü

  kiz-bebek-orgu-oda-susu.jpg

  Kız Bebek Örgü Oda Süsü1.jpg+ Yorum Gönder
bebek kapı süsü nasıl yapılır,  kız bebeği için kapı süsü,  bebek kapı süsleri nasıl yapılır,  bebek süslerinasıl yapılır,  bebek odası kapı süsleri nasıl yapılır
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi