AMD Barcelona'ya, ekosistem desteği

+ Yorum Gönder
Elektronik ve Elektrik Bölümü Bölümünden AMD Barcelona'ya, ekosistem desteği ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  MuSTaFa_TR
  Emekli
  Reklam

  AMD Barcelona'ya, ekosistem desteği

  Reklam  AMD Barcelona'ya, ekosistem desteği

  Forum Alev
  AMD, Microsoft, Novell, Red Hat, Sun Microsystems ve Vmware'in, Barcelona kod adlı doğal dört çekirdekli AMD Opteron işlemcisini desteklediklerini duyurdu.AMD, önde gelen x86 işletim sistemi ve sanal altyapı sağlayıcılarının, AMD’nin Barcelona kod adlı doğal dört çekirdekli AMD Opteron işlemcisini desteklediklerini duyurdu. Microsoft, Novell, Red Hat, Sun Microsystems ve VMware, işletim sistemlerini, sanal altyapılarını, destek araçlarını ve yardımcı programlarını, AMD’nin dört çekirdek teknolojisinin getirdiği verimlilik, performans ve enerji tasarrufu artışlarından yararlanacak biçimde iyileştiriyor.

  Önde gelen işletim sistemi ve sanal altyapı sağlayıcılarıyla çalışan AMD, müşterilerine, uygulamalarına en uygun ortamı seçebilme imkanı tanıyor. İşletim sistemi ve sanal altyapı sağlayıcılarının iyileştirme çabaları, yeni çıkacak dört çekirdekli AMD Opteron işlemcinin gelişmiş enerji yönetimi, sanallaştırma ve çok çekirdek özelliklerine odaklı ilerliyor.AMD Opteron işlemcisi, çıkışından bu yana Windows, Linux ve Solaris işletim sistemleri ile VMware altyapının yol haritasında devamlı yer almıştı.
  Microsoft Windows Server, Novell SUSE Linux Enterprise Server, Red Hat Enterprise Linux, Sun Microsystems Solaris İşletim Sistemi ve VMware Sanal Altyapının, endüstrinin ilk doğal x86 dört çekirdekli işlemcisi olan Barcelona ile baştan uyumlu işletim sistemleri ve sanal altyapılar geliştirerek çeşitli uygulamalarda yüksek performans sunmaları bekleniyor. Barcelona işlemcisinin mevcut çift çekirdekli işlemcilerle aynı platformda ve enerji aralığında daha yüksek performans göstermesini sağlayacak özellikler arasında, doğal dört çekirdek kapasitesi, geliştirilmiş AMD PowerNow! teknolojisi ve AMD Sanallaştırma teknolojisinin yeni bir özelliği olan Hızlı Sanallaştırma Endekslemesi (resmi adı “Yuvalı Sayfalandırma”) bulunuyor.
  Windows Server 2003 R2'nin dört çekirdekli AMD Opteron işlemcilerinin geliştirilmiş enerji yönetimi kabiliyetine tam destek verdiğini söyleyen Microsoft Windows Server Genel Müdürü Bill Laing, yakında çıkacak olan Windows Server 2008’in daha fazla enerji tasarrufu ve daha yüksek performans sağlayacağını belirtti.
  SUSE Linux Enterprise Server 10 SP1, Barcelona’nın gelişmiş sanallaştırma özelliği olan Hızlı Sanallaştırma Endekslemesini destekleyecek üretim düzeyindeki ilk işletim sistemi diyen Novell Açık Platform Çözümleri Genel Müdürü Roger Levy, Novell’ın müşterilerine yenilikçi çözümler sunmak için çalışdığını ve AMD’nin getirdiği teknolojileri ilk kullanan Linux sağlayıcılarından biri olacaklarını söyledi.
  Ücretsiz ve açık Solaris 10 işletim sisteminin, 1998’den bu yana 64 bit bilgiişlem deneyimine sahip olarak, tek çekirdekten 32 çekirdek ve ötesine uzanan AMD Opteron işlemcisine dayalı sistemlerde olağanüstü işlem performansı, güvenlik ve sanallaştırma kapasitesi sunacağını belirten Sun Microsystems Solaris Pazarlama Başkan Yardımcısı Marc Hamilton, Barcelona ile baştan uyumluluğun yanı sıra, geliştirilmekte olan işletim sistemleri ve sanal altyapıların da uygulamaların AMD64’ün dört çekirdek özelliğinden tam yararlanabilmesini sağlayan ek iyileştirmeler içermesinin beklendiğini söyledi.
  Red Hat, AMD ve Açık Kaynaklı Yazılım topluluğunun birlikte çalışarak Linux’un dört çekirdekli AMD Opteron işlemcisinin çok çekirdek, sanallaştırma ve enerji yönetimi özelliklerinden tam olarak yararlanabilmesini sağladığını söyleyen Red Hat Tasarım Başkan Yardımcısı Paul Cormier, bu teknoloji ortaklığının, Red Hat Enterprise Linux’un müşterilerinin kritik ihtiyaçlarını karşılamasında yardımcı olduğunu belirtti.

  Yukarıda ise bir kaç resim bulunmaktadır.
 2. 2
  Mattet
  Usta Üye

  --->: AMD Barcelona'ya, ekosistem desteği

  Reklam  konu uygun bölüme taşınmıştır... 3. 3
  MuSTaFa_TR
  Emekli
  Teşkkürler bende aradım bu konu hakkında bir şey bulamadım ama siz daha iyi bilirsiniz...+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi