Kicad Baskı Devre Programı

+ Yorum Gönder
Elektronik ve Elektronik Bölümü Bölümünden Kicad Baskı Devre Programı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Mattet
  Usta Üye
  Reklam

  Kicad Baskı Devre Programı

  Reklam  Kicad Baskı Devre Programı

  Forum Alev

  Açık kaynak kodlu ücretsiz bir program olan KiCAd Jean Pierre Charras tarafından LIS (Laboratoire des Images et des Signaux) ve IUT (Institut Universitaire de Technologie de grnoble) Saint Martin d’Hères Fransa’ da geliştirilmiş ve GNU (GPL) lisansıyla lisanslanmıştır. Kullanımı diğer programlara göre biraz daha zordur. Ancak özellikleri ve ücretsiz olması programın dünya çapında tanınmasına neden oldu. İşte bir kaç özeliği, çizilen baskıdevreyi 3 boyutlu olarak görebilme, pcb imalat firmalarının kullandığı seri üretim yöntemi GERBER için çıktı alabilme, elektronik veya elektrik şema çizimi yapabilme, semboller oluşturup kaydedebilme, kicad kullanıcıları tarafından oluşturulmuş sembolleri kicad web sayfasında download etmek mümkün.
  En son sürüm 25 Ağustos 2008 tarihinde yayınlandı. Yukarıdaki linkten download sayfasına ulaşabilirsiniz… Açılan sayfada download bölümüne tıklayınız ve ftp veya http dizinlerinden aşağıda görünen yazıya tıklayınız…

  KiCad download
  KiCad-2008-08-25c-final-WinXP_autoinstall.zip (xp kulanıcıları için, linux kullanıcıları diğer linklerden indirebilirler)
 2. 2
  sibopcan
  Yeni Üye

  --->: Kicad Baskı Devre Programı

  Reklam  teşekklürler dostum eline sağlık ekmi+ Yorum Gönder
kicad türkçe
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi