İngilizce sözlük ve çeviri siteleri

+ Yorum Gönder
Diğer Konular ve English - ingilizce Bölümünden İngilizce sözlük ve çeviri siteleri ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  mehmet3952
  Yeni Üye
  Reklam

  İngilizce sözlük ve çeviri siteleri

  Reklam  İngilizce sözlük ve çeviri siteleri

  Forum Alev
  piyasadaki 3 tane ingilizceden türkçeye metin çeviri sitesi var benim bildiğim.

  Henüz hiçbiri tam olarak çeviri yapamasa da gene de ingilizce bir metinin ne anlatmak istediğini aşağı yukarı anlamamızı sağlıyor.

  Hemencevir.com
  Hemencevir.gif
  Bence en iyi çeviri yapan site. yeni çıkan google translate göre çok daha iyi çeviri yapmasına karşı gene de cümleleri tam olarak çeviremiyor. Bir de aynı anda birçok çeviri isteği olunca bir dakikaya kadar beklettiği anlar bile oluyor çeviri için.

  adres: hemencevir

  google translate
  google translate.gif
  Uzun zamandan beri var olan sistemde birçok dil arasında çeviri yapabiliyorduk. Türkçenin de yeni dahil edildiği sistemde türkçeye çeviriler şimdilik çok kötü. Ama gene de hemencevir e göre çok daha hızlı.

  site: google translate

  Babiltürk

  babilturk.gif

  Hiç tercüme olmamasından çok babiltürk daha iyidir sloganıyla yayın yapan site henüz ingilizce türkçe çeviride pek kötü fakat gelecek vadediyor.

  site: babiltürk


  Sözlük siteleri


  sesli sözlük


  sesli sözlük internetin en köklü sitelerinden ve aslında bilmeyen yok gibidir heralde. 99 yılında açılan site bu yıl 10. yaşını kutluyor. Kelimelerin sesli telafuzları ve Online quizlerin bulunduğu site ingilizcesini geliştirenler için de ideal. Metin çevirileri şimdilik google translate üzerinden yapıyor fakat yakın gelecekte güzel bir metin çeviri alt yapısı yapacaklarına inanıyorum.

  site: sesli sözlük

  ingilizce sözlükler
  ingilizce sozlukler.jpg
  Sitede ingilizce sözlük programları, ingilizce sözlük siteleri ve ingilizce çeviri siteleri dahil birçok sitenin tanıtımı yapılıyor. Ayrıca piyasadaki ücretli veya ücretsiz birçok sözlük programını indirebileceğiniz site güzel bir kaynak.

  Site: ingilizce sözlük

  Langtolang
  Langtolang.gif
  ingilizce türkçe dahil birçok dil arasında çeviri yapabildiğiniz istede; quizler, kelime oyunları vs ingilizcenizi geliştirmeniz için birçok bölüm mevcut. Kelimelerin sesli telefuzlarını ve cümleler içinde farklı şekillerde farklı anlamlarda kullanılma biçimlerini de görebiliyorsunuz.

  site: langtolang 2. 2
  hndeeee
  Yeni Üye

  --->: ingilizce sözlük ve çeviri siteleri

  Reklam  ciddi anlamda deyimler yönünden de zengin ve çok sık karşılaşılmayan kelimelere kadar ayrıntılı bir sözlük arıyorsanız kesinlikle fezasözlüğü kullanın yazan kişi çok saygın bir üniversitede okutmanlık yapıyormuş ve oldukça branşına hakim 3. 3
  ingilizcetr
  Yeni Üye
  ingilizce çeviri sitesi ekleyeyim hem sözlük hemde cümle çeviri sitesi.
  http://www.ingilizceceviri.org+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 3 kişi