Erkekler için vazgeçilmez çılgın teknoloji dövmeleri

+ Yorum Gönder
Erkeklere Özel ve Erkek Modası Bölümünden Erkekler için vazgeçilmez çılgın teknoloji dövmeleri ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  ULtRaDяagoN
  Usta Üye
  Reklam

  Erkekler için vazgeçilmez çılgın teknoloji dövmeleri

  Reklam  Erkekler için vazgeçilmez çılgın teknoloji dövmeleri

  Forum Alev
  Teknoloji deyince akla gelen simgeleri dövme olarak kolunuza ya da omzunuza yaptırmak nasıl olurdu?

  Teknoloji, birçok alanda para kazandıran oldukça geniş bir gelir kapısıdır. Hemen her sektörde bir ayağı bulunan teknolojiyi bir tek dövme sektöründe görmemiştik. Bazı insanlar, teknolojiyle içli dışlı olduklarından olsa gerek, bu sevgilerini vücutlarında taşımak istemişler. İşletim sistemlerinden konsollara, firma logolarından oyun karakterlerine birçok teknoloji simgesini dövme olarak görmek mümkün.

  Bazısı son derece gereksiz, bazısı ise zekice düşünülmüş bu dövmelerin ortak yanı, sıradışı zihinlerden çıkmış olmaları. Bir de kendiniz görün ve yorumlayın.

  Apple
  Apple'ın kurumsal cümlelerinden biri olan "Think Different" bu dövmeye bire bir uyuyor. Aslında bir firmanın logosunu dövme olarak yaptırmak kötü bir tercih sayılabilir, tabii firmadan para almıyorsanız. Zira bir gün o firmanın ürünü sizi yarı yolda bırakabilir ve birden bire nefret oklarınız o firmanın üzerine yönelebilir. Böyle bir durumda bir de firmanın logosunu omzunuzda taşıdığınızı düşünün.  Tasarım olarak ısırılmış elma güzel bir tercih gibi gözükse de bu dövmeyi çok fazla kişinin tercih etmemiş olmasını umuyoruz.

  Kapatma Butonu
  Fotoğraftaki arkadaş biraz işi farklı boyutlara taşımış ve bilgisayarların temel sayı sistemi olan ikili sayı sistemi (binary code) ile bir cümle ve kapama düğmesinin simgesini dövme olarak ense altına yaptırmış. İkili sayı sisteminde ne yazdığını bilemioruz. Teknoloji dünyasında bu dövmenin bir güç sembolü olarak görülmesi mümkün.  Son günlerde bu tür dövmelerin modası arttı aslında. Farklı anlamlara çekilebilecek dövmeler, görenlerin hayal gücüne bırakılıyor.

  USB İle Hızlı Veri Transferi
  Bu kadar büyüklükte bir dövme yapmaya gerek var mıydı diye düşünmeden edemiyoruz. USB dövmesi akla gelmeyecek zeki bir çalışmanın ürünü olabilir ama dediğimiz gibi, büyüklüğü hoş değil. Bu dövmeye sahip olan arkadaşın "2.0 uyumlu mu?" esprilerine günde kaç kere maruz kaldığını düşünemiyoruz.

 2. 2
  ULtRaDяagoN
  Usta Üye

  --->: Erkekler için vazgeçilmez çılgın teknoloji dövmeleri

  Reklam  Tattoo.jpg
  Bu dövmeyi, yazının en yaratıcı dövmesi kabul ediyoruz. İronik olması bir yana, sadeliği ile de beğeni toplayan bir dövme olmuş. İşin aslı bu türden bir dövme yaptırmak son derece basit aynı zamanda. Bu da, "en zekice işler, aslında en basit işlerdir" cümlesinin doğruluğunu bir kez daha gözler önüne seriyor.

  Elektrik Prizi
  Pek yaratıcı olduğu söylenemez, yine de güzel duruyor denebilir. Fakat sorgulamadan edemiyoruz "kim böyle bir dövme yaptırmak ister ki?" diye. Oysa ki dışarılarda bir yerlerde yüzlerce çok daha havalı dövme figürü bulunabiliyor.  Kendisini bir elektrik santrali gibi hissetmek isteyen bu arkadaşın dövmesini beğenmek mümkün görünmüyor.

  Game Boy Sevenler İçin
  Birçoğumuz çocukluğunu game boy oynarak geçirmiştir. Yaz tatillerinde elimizden düşürmediğimiz bu eski oyun konsolu, şimdilerde insanların bacaklarını süslüyor. Dövme olarak hoş durmuş mu peki? Bizce hayır. Temiz bir çalışma olmamış. Belki zamanla figür yerine oturur, fakat şu haliyle game boy modası nasıl geçtiyse, dövmesinin modası da çabuk geçmeli.

  Apple Safari
  Apple'ın ürünleri tasarımlarıyla ön plana çıkıyorsa, logoları da dövme olarak tercih ediliyor. Bu arkadaş Apple'ın Safari adlı internet tarayıcısını her daim yanında taşımayı çok istemiş olacak ki, logosunu dövme olarak bacağına yaptırmış.  Yaratıcılıktan uzak, güzel de durmayan vasat bir dövme çıkmış ortaya.

 3. 3
  ULtRaDяagoN
  Usta Üye
  World of Warcraft
  İşte yaratıcı ve zekice bir dövme daha. World of Warcraft hayranları bu dövmeyi daha da çok sevecektir. Wow evrenindeki iki taraf olan Horde'lar ve Alliance'ların sembolleri, ihtişamlıklarıyla tanınıyor. Dövme olarak vücuda işlenmesi de zekice.  Maalesef, biliyoruz ki bir WoW oyuncusu aynı karakterle hem Alliance, hem de Horde olarak oynayamaz. Bu arkadaş ise kendini iki tarafa da eşit uzaklıkta görüyor olmalı.


  011011101
  Yine bir ikili sayı sistemi dövmesiyle karşı karşıyayız. Fakat bu seferki kod diziliminin bir anlamı var. Dövme sahibi bayanın soyadı yazıyormuş dövmede. Yaratıcı bir dövme olduğunu kabul etmek gerekiyor. Dövmenin konumlandırılması da zekice. Sırt dekoltesi olan bir elbise ile şık gözükeceği kesin.

  Mantar Düşman
  Teknoloji ile ilgili hemen her figürün dövmesi olur da Mario ile ilgili bir dövme olmaz mı? Super Mario'daki mantarlar, dövme olarak işlendiğinde güzel bir görüntü oluşturuyor. Mükemmel bir dövme olduğu söylenemez ama en azından güzel bir figür seçilmiş.  Goomba adındaki bu mantar oyunda en can sıkıcı düşmanlarımızdan biriydi. Dövme figürü olarak yeniden kendini hatırlatan Goomba, bizleri şaşırtmaya devam ediyor.

+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi