Traşın Püf Noktaları

+ Yorum Gönder
Erkeklere Özel ve Erkek Modası Bölümünden Traşın Püf Noktaları ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  by_berdush
  Usta Üye
  Reklam

  Traşın Püf Noktaları

  Reklam  Traşın Püf Noktaları

  Forum Alev
  Traşın Püf Noktaları


  Islak ya ya Kuru Traş, Her İkisi de Cildi Kurutur.
  Özellikle Islak Traşta, Yani Traş Bıçağı ile Traşta Kıl Kökleri, Foliküller Daha Çok Travmaya Maruz Kalır.


  Bunun sonucunda kıl dönmeleri ve ihtilaplar ortaya çıkar. Bu cildi rahatsız eder ve dış etkenlere karşı hassaslaştırır. Bu problemleri doğru bir bakım ile en aza indirmek için her şeyden önce hijyene dikkat edilmesi gerekir. Kullanacağınız ürünlerin çok az alkol içermesine ve traş kreminin ya da köpüğünün cilt tipine uygun olmasına dikkat etmek gerekir.
  Kolonya ve alkollü after shave cilde zararlı
  Traş öncesi bakım gibi traş sonrası bakım da önem taşır. Birçok erkek dezenfektan olsun diye kolonya ya da alkollü after shave kullanır; bu cilde faydadan çok zarar verir. Çünkü alkol hücre öldürücü etkisi ile traşta meydana gelen olası kesiklerin iyileşmesini geciktirir.
  Traştan sonra cilt tipine uygun bir after shave hem cildi dinlendirir, hem de besler.  Bunları biliyor musunuz?


  Yüzünüzde ortalama 15,000 kıl bulunur, bu kıllar günde 38 mm uzar. 15 yaşın üzerindeki erkeklerin %90’ı istenmeyen kıllardan kurtulmak için düzenli olarak tıraş olur. Traş ortalama 3 dakika sürerken, bir tıraş bıcağı da maksimum 9 kez kullanılır. Bu rakamlar kullanıma ve cilt özelliklerine göre değişkenlik gösterebilir. Bu ortama erkek ömrünün 3350 saatini yani 139 gününü alır. Ve erkeklerin %70’i ıslak traşı tercih eder.


  Pratik Bilgiler


  Traş öncesi Öncelikle sağlıklı bir traş, dolayısıyla sağlıklı bir cilt için hijyene çok önem verilmeli.
  Traş takımlarının temizliğine özellikle dikkat edilmeli. Traş öncesi cilt temizliğine önem verilmeli. Hem daha rahat bir tıraş, hem de hijyen açısından tıraştan önce yüz ılık su ile bolca yıkanmalı. Böylece sakallar yumuşayacak, ciltteki gözenekler açılacaktır.
  Tıraş sırasında sıcak su kullanılırsa sakalların yumuşaması, gözeneklerin açılması ve cildin temizlenmesi sağlanacaktır. Eğer vakit varsa duştan çıktıktan sonra tıraş olunması tavsiye edilebilir.


  Ürün Kullanımı


  Traş kremi, traş köpüğü ya da tıraş jeli cildin tipine göre belirlenmeli. Her erkeğin farklı bir cilt yapısı olduğu unutulmamalı.  Uygulama  Cilde göre belirlenen traş kremi, traş köpüğü ya da traş jeli, ılık suyla köpürtülerek ve yüze masaj yapılarak sürülmeli. Böylece sakallar ve cilt yumuşayacaktır. Traş köpüğünün yüzde bir süre bekletilmesi tavsiye edilebilir. Böylece su ve köpük cilde nüfuz etmiş olacaktır.  Tıraş Bıçağı Kullanımı


  Traş sırasında da, sonrasında da tıraş makinesi sık sık temizlenmeli. Traş makinesinin bıçaklarının sık sık yenilenmesi hem rahat bir traş için hem de cildin sağlığı için çok önemlidir. Traş bıçağına çok fazla baskı yapılmamalıdır, yoksa ciltte tahriş olma ve çizikler oluşabilir. Her zaman bıçak yüzde yavaşça gezdirilmelidir. Traş olurken cildin daha az tahriş olması için sakalların çıkış yönüne çok dikkat edilmeli.  Traş Sonrası


  Traş bittikten sonra cilt bolca soğuk su ile durulanmalı. Böylece ciltte açılan gözenekler kapanacak ve cilt doğal dengesine kavuşacaktır. Traştan sonra yüz yumuşak ve temiz bir havlu ile kurulanmalı. Traştan sonra cilde uygun bir ürün ile bakım uygulanmalı.
  Traştan sonra cilde sıradan kolonyalardan sürmek doğru değildir.Yüze sürülen sıradan bir kolonya ciltte kızarıklıklara ve tahrişlere yol açabilir. 2. 2
  emrecix99
  Üye

  --->: Traşın Püf Noktaları

  Reklam  teşekkürler faydalı bilgiler ;)+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi