KıRaÇ FaN CLub

+ Yorum Gönder
Müzik Köşesi ve Fan Club Bölümünden KıRaÇ FaN CLub ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  murti05
  Özel Üye
  Reklam

  KıRaÇ FaN CLub

  Reklam  KıRaÇ FaN CLub

  Forum Alev
  KIRAÇ


  Tufan Kıraç 1972 Yılında Kahramanmaraş'da doğdu. Öğretmen olan babasının görevi nedeniyle 10 yaşına dek Kahramanmaraş ve köylerinde yaşadı. 1982 yılında babasının tayini çıkınca ailesiyle İstanbul'a yerleşti ve eğitimine İstanbul'da devam etti.
  Küçük yaşlardan itibaren müziğe karşı ilgi duyan Kıraç'a ilk desteği bağlama çalan babası verdi. Bağlama ile müziğe başlayan Kıraç'a ikinci büyük destek lisedeki müzik öğretmeni Refik Köksal'dan geldi. Müziğe olan ilgisini ve yeteneğini gören Refik Köksal Kıraç'a ilk gitarını hediye etti.
  1990 Yılında liseyi bitirdikten sonra üniversite sınavlarına girerek Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği bölümünü kazandı. Öğrencilik yıllarında Taksim, Harbiye, Kadıköy'deki barlarda çalışmaya başladı. Lise yıllarında ilk beste ve söz çalışmalarını yapan Kıraç 1996 yılına geldiğinde ilk albümü için çalışmalara başladı. Kıraç'ın ilk albümü Deli Düş 1998 yılı Mayıs ayında çıktı.
  Birinci albümüyle Rock müzik dinleyicilerinin gözünde saygın ve sağlam bir yer edinen Kıraç 2000 yılının ilk günlerinde ikinci albümü Bir Garip Aşk Bestesi ile bir anda yüz binlerin beğenisini kazandı. "Bir garip aşk bestesi" albümünün müzikseverlerle buluşmasının ardından üçüncü solo albümünün repertuar çalışmalarına başlayan Kıraç'ın bu arada Funda Arar’la birlikte 2001 Şubat ayında Sevgiliye adını verdikleri mini düet albümü çıktı. Ağırlıklı olarak Kıraç şarkılarından oluşan 3. solo albümü Zaman albümünde söz ve müziği İskender Doğan'a ait "Kan ve Gül" Aşık Veysel'den "Derdimi Söylesem" ve iki de anonim türkü yer alıyor. 2. 2
  murti05
  Özel Üye

  --->: KıRaÇ FaN CLub

  Reklam

  Kıraç Fan'a katılmak isteyenler konuya mesaj yazarak belirtebilirler.;)

  1.murti05
  2.aSsude
 3. 3
  aSsude
  Usta Üye
  Kıraç bir tane ya.
  Var mı onun gibi.
  Üstüne tanımam ! 4. 4
  Ziyaretçi
  Kıraç yaptığın tüm şarkıların bestelerinle süpersin.

 5. 5
  Ziyaretçi
  ben azerbaycanliyim ve KIRACIN hayraniyim . sizin cluba katilmak istiyorum

+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi