Baykuş Fun Club

+ Yorum Gönder
Müzik Köşesi ve Fan Club Bölümünden Baykuş Fun Club ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Hozukcan
  Emekli
  Reklam

  Baykuş Fun Club

  Reklam  Baykuş Fun Club

  Forum Alev
  Baykuş severlerin konusu olsun buda:). Çeşitli bilgi ve resimler eklenecektir.katılmak isteyenler yorum bırakabilirler.

  1.Hozukcan
  2.Heroes*
  12,5.RockForEveR
  40.ßeRaT


  baykus-resimleri.jpg
 2. 2
  Hozukcan
  Emekli

  --->: Baykuş Fun Club

  Reklam  Baykuş

  (Gece yırtıcı kuşları), kuşlar (Aves) sınıfının, karinalılar (Carinatae) bölümünün, gökkuzgunumsular (Coraciiformes) takımına giren gece yırtıcı kuşları (Strigiformes) alt takımında yer alan türlere verilen genel ad.

  Özellikler

  Başları büyük ve tüylüdür. Kuyrukları kısa olmakla beraber, kanatları enli ve uzundur. Bir kısmının kanat açıklığı, bir adam boyuna ulaşır. Serçe kadar küçük olanları da vardır. Gagaları kıvrık, pençeleri keskin kanca tırnaklı ve döner parmaklıdır. Kuvvetli pençeleri adeta avına kenetlenir.
  Baykuşlar tam bir sessizlik içinde avlanır. Bütün vücudu yumuşak ve ince tüylerle kaplıdır. Tüyler, uçuş sırasında tabii bir susturucudur. Uçuş esnasında kanatlarının “pırpır” sesi duyulmaz. İri gözleri, başlarının yanında değil önündedir. Aşırı büyüklükteki gözleri, göz oyuğunda hareket edemez. Araba farı gibi yuvalarında sabittir. Ama baykuş boynunu 270 derecelik alan içinde rahatça çevirerek çevresini kontrol edebilir. Dişi baykuş erkeklerinden daha iri olup, 2-10 yumurta yumurtlarlar. Kuluçka süresi 30-40 gündür. Yumurtadan çıkan yavruların göz ve kulakları kapalıdır. Yavruların yuvada kalma süresi farklıdır.

  Görme yetenekleri

  al purple” yani “mor ışık görüntüsüne” sebep olan kimyasal bir madde bulunur. Rod hücreleri, en küçük bir ışığı bile kimyasal bir sinyale çevirirler. Böylece insanın sadece bir ışık parıltısını fark ettiği yerde baykuş buradaki cismi bütün teferruatı ile görür. Bütün kuşlarda üst göz kapağı alttakine geldiği halde baykuşlarda olay tersinedir.

  İşitme yetenekleri

  Baykuşların görme ve işitme kabiliyetleri son derece hassastır. Çok az ışıkta avlarını yakalayabildikleri gibi, zifiri karanlıkta da işitme duyularıyla yerini tespit ederek yakalarlar. Kulakları, en küçük hışırtıyı işitebilecek duyarlıktadır. Hassas kulaklarıyla, gecenin sessizliğinde uçan pervanenin kanat sesini veya bir tohumun çiğnenişini, hatta tam sessizlikte düşen iğnenin sesini bile işitebilirler.
  Baykuşun geniş yüzü, nispeten sert ve kavisli tüylerle kaplıdır. Tüyler bir kepçe gibi sesleri toplar ve kulağa yansıtır. Bazı baykuş cinslerinin kulak delikleri öyle büyüktür ki, başın yan tarafını tamamen kaplar. Ayrıca baykuşların başı geniştir ve kulakları diğer kuşlara göre birbirinden daha uzaktır. Böylece ses dalgası bir kulağa çarptıktan sonra diğerine gelir. Baykuş bu son derece küçük zaman aralığı içinde sesin geldiği yönü tayin eder. Baykuşların ilginç özelliklerinden biri de kulaklarının perdeli oluşudur. İstedikleri zaman açar, istediklerinde kaparlar. Dinlenme halinde ve yavaş uçuşlarında kulak perdesini açar, hızlı uçuşlarında ise kaparlar. 3. 3
  duygucmd
  Üye
  meyve-baykus.jpg


  buda meyve baykuş
  çok güzel görünüyordu paylaşayım dedim :D
 4. 4
  yolcu365
  Emekli
  En Güzel Baykuş Remi

  baykus-resimleri.jpg

 5. 5
  Heroes*
  Emekli
  Komik Baykuş

  Baykus resimleri.jpg

 6. 6
  BeRaT
  Emekli
  baykus-resimleri.jpg

  Benide Ekle :DD:D

 7. 7
  yolcu365
  Emekli
  Baykuşlar Çok Güzeller

  Baykus resimleri.jpg

 8. 8
  Hozukcan
  Emekli
  Baykuş Resimleri

  baykus-resimleri.jpg

 9. 9
  Heroes*
  Emekli
  Hepsi Çok Güzeller Buda Benden

  Baykus resimleri.jpg

 10. 10
  yolcu365
  Emekli
  heroes imzan güzelmiş taklit çaldım :) yok vaz geçtim

 11. 11
  Osmanlı Torunu
  Özel Üye

  Cevap: Baykuş Fun Club

  Reklam  Benide ekleyhin bu fan grubuna :)

 12. 12
  barisbaris
  Üye
  çok korkuyorum yırtıcı kuşlardan inşallah birgün karşılaşmayız :D

+ Yorum Gönder
baykus,  baykuş
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi