Beşiktaş Fan Clup

+ Yorum Gönder
Müzik Köşesi ve Fan Club Bölümünden Beşiktaş Fan Clup ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  by_berdush
  Usta Üye
  Reklam

  Beşiktaş Fan Clup

  Reklam  Beşiktaş Fan Clup

  Forum Alev
  Besiktas Fan Clup.jpg


  YILLARCA KAHROLSAK DERTTEN KEDERDEN
  BİLSEKKİ KELLEMİZ KOPAR BEDENDEN
  AŞKIMIZ HARBİDEN HEMDE DERİNDEN
  ASLA VAZGEÇMEYİZ BEŞİKTAŞ SENDEN


  fun clubımızın userbarı herkes imzasına eklesin

  Besiktas Fan Clup 0.gif

  her şey senin aşkın için KARA KARTAL beni de ekleyin =) =) =) =)

  besiktas-fan-clup-1.jpg  BesiktAşK Taraftarı

  Besiktas Fan Clup 2.jpg

  En büyük beşiktaş ;)
 2. 2
  Deli_Esmer
  Üye

  --->: BeŞİktaŞ Fan CluB

  Reklam  Kanka Ilk Uye olmak ısteyen benım (Beşiktaşkımmmm)


  YILLARCA KAHROLSAK DERTTEN KEDERDEN!! BILSEKKI KELLEMIZ KOPAR BEDENDEN!! ASKIMIZ HARBIDEN HEMDE DERINDEN!! ASLA VAZGECMEYIZ BESIKTAS SENDEN!!


  fenerli olupta dizlerimin üstünde yaşamaktansa BEŞİKTAŞLI olup ayakta ölmeyi tercih ederim 3. 3
  weltew
  Üye
  biraz geç olcak ama napıım yeni gördüm :d eee bizden başka beşiktaşlı yoqmu ?? 4. 4
  weltew
  Üye
  RESMİ BEŞİKTAŞ TARİHİ:

  Bugüne kadar muhtelif zaman içinde ve çesitli yayinlarda çikan Beşiktaş Tarihi, kuruculari ve alinan neticelerinde birbirine uymayan yazilar yayinlanmistir.
  Bu nedenle, Beşiktaş'a gönülden bagli Divan Kurulu üyelerinin bu konuya el atmasi Beşiktaş Tarihini gündeme getirmistir. Bu münasebetle Divan Kurulunda alinan bir kararla olusturulan Beşiktaş Tarih Komitesi bir seneye yakin bir zamandan beri yaptigi arastirmalardan sonra elde ettigi bilgilerle vesikalara dayanarak bu düzeltmeyi meydana getirmistir.

  Bu arastirmalarda tespit edildigi üzere Mesrutiyet 'in ilanindan evvel Beşiktaş 1903'ten, Galatasaray 1905'ten, Fenerbahçe 1907'den itibaren sportif faaliyetlere baslamis, fakat bu faaliyetler bir süre gayri resmi olarak devam etmistir.

  Mesrutiyet 'in ilAnindan sonra yürürlüge giren Cemiyetler ( Dernekler ) Kanunu ile spor kulüplerinin resmi hüviyet aldiklari görülmektedir.


  BEŞİKTAŞ'IN KURULUSU :

  BEŞİKTAŞ 1319 yilinda ( 1903 ) Beşiktaş'ta Serencebey Mahallesinde, o zamanin Medine Muhafizi olan Osman Pasanin konaginda, Osman Pasanin ogullari Mehmet Samil, Hüseyin Bereket ile Ahmet Fetgeri, Mehmet Ali Fetgeri, Nazim Nazif ( Ander ), Haydar, Cemil, Fehmi ( Tayyareci ), Sevket beyler ve arkadaslari tarafindan BEREKET JIMLASTIK KULÜBÜ adi altinda kurulmustur.

  Beşiktaş 1909 yilina kadar Osman Pasanin konaginin bahçesinde ve selamlik kisminda barfiks, paralel, güres, halter, aletsiz ve aletli jimnastik sporlari ile mesgul olmustur.

  Istibdat devri dolayisiyla kulübün faaliyetleri gizli olarak ve saray mensuplarinin özel müsamahasi ile yapilmistir.

  1908 senesinde Mesrutiyet ilan edilmis ve sportif hareketler serbestlige dogru ilk adimini atmistir.

  O tarihte Edirne Harp Okulu Eskrim Muallimi ( ögretmeni ) olan Fuat Balkan ve Jimnastik ögretmeni Mazhar Kazanci Beyler 31 Mart 1909'dan sonra Rumeli'den HarekAt Ordusu ile Istanbul'a gelmisler ve buradaki arkadaslari Eskrim ögretmeni Refik ve Serafettin Beylerle Fuat Beyin Beşiktaş Ihlamur yolundaki evi altinda eskiden jandarma karakolu iken sonradan garaj olan yer ve önündeki arsada barfiks, paralel, halter, güres ve eskrim sporlari ile mesgul olmaya baslamislardir.

  O zaman Beyoglu Mutasarrifi olan Muhittin Bey, bu sporculari kulüp kurmaga tesvik ediyor. Bir aralik Fuat Bey, önce Mehmet Ali Fetgeri, birkaç gün sonra da Ahmet Fetgeri Beylerle konusuyor. Muhittin Bey'in kulüp kurma teklifini ve tesvikini degerlendiriyorlar.

  Beşiktaş'in Serencebeyle Ihlamur Yolu semtlerindeki iki sporcu toplulugu 1325 (1909) yilinda birlesip kulüp adini BEŞİKTAŞ OSMANLI JIMLASTIK KULÜBÜ olarak degistiriyorlar.

  Beşiktaş Ihlamur Yolunda, daha önce jandarma karakolu olan Fuat beyin evinin altindaki yeri kulüp merkezi yapiyorlar. O yerde ve önündeki arsada barfiks, paralel, güres ve eskrim sporlarina devam ediyorlar.

  Hürriyetin ilAnindan sonra nesrolunan Cemiyetler Kanununa göre, Kulübün resmen tescili için 1326 (1910) yilinda Beyoglu Mutasarrifligina bir dilekçe ile müracaat ediliyor. Mutasarrifliktan 185 sayi ve 13 Kanunisani (Ocak) 01 - 1910 tarihli tescil belgesini aliyorlar. Beşiktaş Kulübü, alinan bu ilmühaber ile resmi hüviyetini kazanmis oluyor.


  BILAL OGLU MATBAASI
  Sayi : 185

  CEMIYETIN üNVANI : BEŞİKTAŞ OSMANLI JİMNASTIK KULUBü
  KURULUS MAKSADI : BEDEN EGITIM TEDRISI IçIN
  IDARE MERKEZI : BEŞİKTAŞ IHLAMUR CADDESINDE EVVELCE
  JANDARMA KARAKOLU IKEN TAHLIYE OLUNAN MAHAL.
  SUBELERI : YOKTUR
  KURULUS TARIHI : 3 KANUNISANI 1326

  BILADE üNVAN VE MAKSAT TESISI VE MERKEZIYLE HEYET-I IDARESI MUHARRER OLAN Beşiktaş OSMANLI JIMNASTIK KULUBü NAM CEMIYETIN NIZAMNAMESI TEVDI EDILMIS OLDUGUNDAN MUKABILINDE ISBU ILMüHABER VERILMISTIR.

  13 KANUNISANI 1326
  IMZA MüHüR

  Bu tescil belgesinde:

  Kulüp merkezi "Beşiktaş'ta Ihlamur Caddesinde, evvelce Jandarma Karakolu iken tahliye olunan Mahal" olarak kayitlidir.

  Bu binada Ahmet Fetgeri Bey, Fuat Bey, Mazhar Kazanci Bey, Mehmet Fetgeri Bey, Refik Bey, Serafettin Bey, Hattat Sevket Bey, M.Sami Bey, Vasfi Seyfi Bey, Atlet Rüstü Bey, Sevki Bey, Kamel Ismail Bey, Hakki CelAl Bey, Faik Beyler,halter, güres, eskrim ve muhtelif jimnastik sporlari ile mesgul olmuslardir.


  BEŞİKTAŞ'IN ILK IDARE HEYETI:

  Muhittin Bey : Beyoglu Mutasarrifi - Reis
  Mazhar Kazanci Bey : Jimnastik ögretmeni
  Cami Bey : Fizan Mebusu
  Refik Bey : Yüzbasi
  Fuat Balkan Bey : Eskrim ögretmeni
  Mehmet Ali Fetgeri Bey : Jimnastik ögretmeni
  Behçet Bey : Güresçi

  1910 yilinda Fizan Mebusu Cami Bey, Beyoglu Mutasarrifi Muhittin Bey, Muallim Mazhar Kazanci, Fuat Balkan ve Mehmet Fetgeri'nin tesebbüsü ile kulüp Fuat Beyin evinin alt katindaki yerden Akaretler'de, sonradan Sulh Mahkemesi olan 49 numarali binaya tasinmistir. BilAhere bu bina da küçük geldigi için yine Akaretler'de 84 numarali binaya naklediliyor.

  Bu binanin arkasindaki arsayi tesfiye edip orasini basta futbol olmak üzere her türlü sporun yapilmasina müsait duruma getirdikten sonra sahanin açilis merasiminde Serasker Riza Pasazade Sükrü Pasa'nin (Paris Basin Atasesi) baskanligi altinda :

  Haci Ahmet Pasa : Enver Pasa'nin Babasi
  Ziyaeddin Kara Mürsel : Hazinci Hassa Müdürü
  Sevket Cenani : üçüncü Daire-I Belediye Reisi
  Mazhar Kazanci : Jimnastik ögretmeni - Yüzbasi
  Fuat Balkan : Eskrim ögretmeni - Subay
  Ahmet Fetgeri : Güres ve Halter ögretmeni - Deniz Subayi
  Mehmet Ali Fetgeri : Barfiks ögretmeni
  Beylerden kurulu bir idare heyeti teskil edilmistir.

  Daha sonra Sehzade ömer Hilmi Efendi'nin himayesiyle bir çok mebus fahri aza olarak kulübe kazandirilmislardir.

  1912 (1328) Balkan Harbi'nin çikisi Beşiktaş Kulübünü adeta felce ugratmis, yöneticilerin çogu vatan müdafaasina kostugu için bütün subelerde faaliyetler durmustur. Balkan Harbi'nin devami sirasinda 84 numarali binanin kirasini ödeyemeyince kulüp bu yeri terketmeye mecbur oldu. Kulüp esyalari ve kupalari sahanin kenarinda tek katli binaya nakledildi. Harpten sonra Fuat Bey dönünce Akaretler'deki 33 numarali bina kiralanarak tekrar faaliyete basladi.

  Umumi Harp baslayinca erkan, muhtelif cephelerde silah basina kostu. Bina ve esyalar tekrar elden çikti. Harbin üçüncü senesinde dogru Fuat Bey Trakya'dan geri döndü. Ora halkinin kulüp için verdigi 2000 lirayi da beraberinde getirdi.

  Umumi Harbin nihayete ermesine kadar köy içindeki Rum Mektebi'nin genis salonu 20 lira karsiliginda Rum Vakif Heyeti'nden kiralanarak kulüp esyalari buraya nakledildi. Burasi muntazam bir jimnastik salonu haline getirildi.

  Harp sonrasinda Istanbul'un ItilAf Devletleri tarafindan isgalinden cesaret alan Rumlar, kulübü isgal edince kurtarilabilen spor malzemeleri Akaretler'deki 52 numarali dükkanda muhafaza altina alindi.

  1919 yilinda Birinci Dünya Savasi'na katilan sporcu ve yöneticiler terhis olup Istanbul'a döndüler. Bu arada Ahmet Serafettin Bey bazi kulüplerle temas edip anlasma temin ederek Türk Idman Birligi adi altinda bir futbol ligi kurulmasini temin etmistir.

  Rumelideki tarihi görevini ifa eden Fuat Balkan Bey de gizlice Istanbul'a geldigi bir dönemde, Akaretler'deki büyük dükkanlardan 66 numarali dükkani kirala***** burasinin kulüp lokali olmasini sagladi.

  Milli Mücadele nihayetinde de eski Beşiktaş Karakolu karsisindaki metruk Mektep Binasinda kurulan Halk Partisi Merkezinin birinci katina geçilmis ve burasi kulüp çalisma salonu haline getirilip, bütün kulüp malzemeleri toplanarak sportif faaliyetlere artik burada devam edilmistir.

  Milli zaferi müteakip kulüp erkAni tekrar toplandi. Azanin müsterek ve fiili çalismalari ile saha bostan olmaktan kurtarildi ve 90 No'lu binanin temelleri atildi. Her sene biraz daha gelistirilerek salon, odalar, dus, sahne gibi kisimlar da yapilarak 1930 senesi Agustos ayinda kulübün öz mali olarak törenle açildi.

  BEŞİKTAŞ'TA FUTBOL:

  Beşiktaş, kuruldugu günden 1911 Agustos tarihine kadar atletizm ve beden hareketlerine önem verirken, 1911yilinda Ahmet Serafettin Bey'in baskani bulundugu Valideçesme Futbol Kulübünün, Beşiktaş Osmanli Jimnastik Kulübüne iltihak etmesi sonucu Beşiktaş'ta futbol baslamis bulunmaktadir.

  Ahmet Serafettin Bey'in futbol subesini kurmasi ve kendisinin de fiilen bu sporun basinda bulunmasi muhitte birçok gencin Beşiktaş'a gelmesine sebep olmustur. Bundan sonra Ahmet Serafettin Bey hem Beşiktaş'ta
  hem de Türk Spor Tarihi'nde Şeref Bey olarak anilacaktir.

  hadii bjkliler hep destek tam destek :D

 5. 5
  weltew
  Üye
  BAŞARILAR VE İLKLER

  Başarılar

  • 1) En fazla resmi İstanbul Ligi Şampiyonu (15 Kez).
  • 2) Üst üste beş yıl İstanbul Şampiyonu olan tek Kulüp (1939-1943).
  • 3) İstanbul Ligleri'nde en fazla gol atan takım (1 Sezonda 90 Gol, 8 Yılda 599 Gol)
  • 4) İstanbul Futbol Ligi'nde 18 maçta 18 galibiyet alan tek takım. (1940-1941)
  • 5) Türk Futbol Tarihi'ndeki liglerde en fazla "namağlup şampiyon" olan takım (7 Kez).
  • 6) Türkiye Ligi'nde "Namağlup Şampiyon" olan tek takım.
  • 7) Ambleminde Türk Milli Takımı'nı temsil ettiği için AY-YILDIZ olan tek Kulüp. (16 Mayıs 1952 Türkiye-Yunanistan maçı)
  • 8) En fazla Centilmenlik Kupası alan takım (19 Kez).
  • 9) Genç Takımlar Futbol Ligi'nde en çok İstanbul ve Türkiye Şampiyonu olan Kulüp (30 Kez).
  • 10) Eskrimde Balkan şampiyonu olan Kulüp.
  • 11) "19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı" fikrini ortaya atıp uygulamasını ve kanunlaşmasını sağlayan Kulüp.
  • 12) Grekoromen güreşi, öncelikle kulüplere, daha sonra da Türkiye'ye yayan Kulüp.
  • 13) Atletizm, eskrim, boks, basketbol, güreş ve futbolda Türkiye şampiyonlukları olan Kulüp.
  • 14) Sırıkla atlamayı Türkiye'ye getiren Kulüp (Ressam Namik İsmail).
  • 15) Okullarda "Beden Terbiyesi" dersleri veren Kulüp.
  • 16) Türkiye'nin en zengin tesislerine sahip Kulübü.
  • 17) Türkiye'de her branşta "Spor Okulları" açan tek Kulüp.
  • 18) Alt yapısından en çok yıldız yetiştiren Kulüp.
  • 19) Üst üste 56 maç yenilmeyen tek kulüp "Yenilmez Armada".
  • 20) Üst üste en fazla arka arkaya galip gelen takım (18 Kez).
  • 21) İki senede sadece 1 yenilgi alan tek takım.
  • 22) Resmi bir maçta 10 gol atan tek takım; 1989-90 sezonunda Beşiktaş-Adana Demirspor: 10-0 Ali Gültekin (4), Metin Tekin (3) ve Feyyaz Uçar (3).
  • 23) Evinde 10 sene hiçbir Anadolu takımına yenilmeyen tek takım.
  • 24) Lig tarihinde en uzun süre yenilmeyen ekip (48 maç) Beşiktaş, 1990-91 sezonunun 26. haftasında Gençlerbirliği'ne 2-0 yenildikten sonra, 1991-92 sezonunu yenilgisiz kapattı. Besiktaş tam 48 hafta sonra, 1992-93 sezonunun 13. haftasında Galatasaray'a 3-1 yenildi
  • 25) Birinci futbol liginde üst üste en çok maç kazanma rekoru (1959-60 sezonu üst üste 13 maç).
  • 26) Türkiye'de bütün kuruluşlar ISO 9001: 1994'e göre belgeli olmasına rağmen, Beşiktaş Jimnastik Kulübü ISO 9001: 2000 revizyonuna göre belgelendirilmiş ilk kuruluş. Beşiktaş Jimnastik Kulübü, sportif branşlar yönetimi ve spor tesisleri işletimi, marka ve amblemli ürün pazarlama ve satışı, basın, halk, üye ve taraftar iletişimi ile üyelik hizmetleri alanlarında ISO 9001: 2000 versiyonuyla Türkiye'de belgelendirilmiş ilk ve tek spor kulübü.

  İlkler

  • Atatürk'ün ilk ilgilendiği ve ziyaret ettiği kulüp (1914)
  • İlk kurulan spor kulubü (1903) ilk tescil edilen spor klubü (1910)
  • İlk spor tesisi ve lokali kuran Kulüp (Akaretler-1909)
  • İlk resmi İstanbul Ligi şampiyonu (1924)
  • İlk eskirim şampiyonu kulüp
  • İlk atletizm şampiyonu kulüp
  • İlk güreş şampiyonu takım
  • İlk voleybol şampiyonu takım
  • İlk Başbakanlık Kupası
  • İlk Federasyon Kupası
  • 20 takım arasında yapılan ilk Türkiye Ligi'nde şampiyonu
  • Olimpiyatlara ilk defa bayan sporcu yollayan kulüp (1936-Berlin)
  • Ülkemizde ilk defa sahnede spor gösterisi ve jimnastik hareketi düzenleyen kulüp (1910 / Kadıköy Apollon Sineması)
  • İlk sualtı sporları yapan kulüp
  • İlk kıtalar arası seyahat yapan kulüp (USA)
  • İlk boks şubesi kuran antrenörler yetiştiren kulüp
  • Türkiye'de dekatlon yarışları yapan ilk kulüp
  • İstanbul'da ilk defa uluslararası güreş turnuvası yöneten kulüp(1910-1911)
  • İlk maraton müsabakasını kazanan sporcu `Maratoncu İbrahim`
  • İlk `Atış Poligonunu` kuran kulüp
  • Bir maçta 5 kırmızı kart gören ilk ve tek takım. (2003-2004 sezonu 18.hafta Beşiktaş-Samsunspor maçının 25.dakikasında Carlos Antonio Zago, 41.dakikada İbrahim Üzülmez, 44.dakikada Ahmet Yıldırım, 69.dakikada Daniel ,Gabriel Pancu ve 85.dakikada İlhan Mansız)
  • Türkiye Süper Kupası'nı alan ilk takım


 6. 6
  weltew
  Üye
  sırada bjk nickleri;)


  вυ αℓєм∂є çαяşı нєякєѕє кαяşı  çαяşι вιя яυнтυя


  вυ αℓєм∂є кяαℓ çαяşı


  αмιgσмυѕѕυη кєвαρçıмızѕıη уσкѕα яєкℓαм уıℓ∂ızıмıѕıη αηℓуαмα∂ıк ѕєη ηє αуαкѕıη αℓєη αвι ѕєη мαηуαкмıѕıη


  вєşιктαşѕıη ѕєη вιzιм ¢αηıмız


  çσк ѕєν∂ιк вє αвι


  вєşιктαşℓıуız öℓємηє кα∂αя


  ηє тяαвzση ηє ƒєηєявαнçє ηє∂є gαℓαтαѕαяαу кıѕкαηαηℓαя şιм∂ι çαтℓαѕıη вιя αℓℓαн'ıм вιя∂є ѕєη ναяѕıη


  вυ тαяαƒтαя нєρ ѕєηιηℓє


  вєşιктαş'ıм нαуαт ѕєηѕιη


  gєℓє¢єкѕє тüм α¢ıℓαя вιz нαzıяız ѕєη∂єη gєℓѕιη


  ηє ƒαяк є∂єя кαятαℓ ѕєη нєяgυη уєηιℓѕєη


  gυяυяℓα нєяşєу∂єη öуℓє ναzgєçмιşкєη ηαѕıℓ ναzgєçєяιм вєşιктαş'ıм ѕєη∂єη


  вυяαѕı вєşιктαş αℓαуıηα gι∂єя


  вυ нαуαт ∂є∂ιğιη єℓвєт вιяgüη вιтєя


  кαℓвιмιz∂є яєηкℓєяιη


  ηє ƒєηєя ηє ¢ιмвσмвσм αşığıм вєşιктαş'α ∂σуαмαм ∂σуαмαм ѕαηα


  αşıк σℓ∂υм яєηкℓєяιηє вєşιктαş


  ¢αηıм ƒє∂α σℓѕυη ѕαηα вєşιктαş


  вυ ѕєηє şαмριуση göяєℓιм ѕιzι


  şαмριуση вєşιктαş'ıм ηє ιѕтєяѕєη ιѕтє вєη∂єη


  ηє ραяα ηє αяαвα ηє∂є мαηιтα çσктα υмяυм∂α вυ ∂üηуα ∂υуѕυη αℓєм вöуℓє αşкı вυ αℓєм∂є кяαℓ çαяşı


  ѕєηι ∂üşüη∂üм ∂üη αкşαм уιηє кαƒαм güzєℓ∂ι ιçмιşιм уιηє вιя∂є кєη∂ιмι ∂üşüη∂üм ѕσηяα öℓєѕιм gєℓ∂ι ѕєηιη υğяυηα


  ѕєηιηℓє αğℓα∂ıк ѕєηℓє güℓ∂üк вιz


  ѕιуαнıη zιη∂αη σℓѕυη вєуαz αу∂ıηℓıк нєякєѕє ηαѕιρ σℓмαz вєşιктαş'ℓıℓıк


  çσσσσσк ѕєνιуσяυz ∂єℓι gιвι


  ѕєєєη вυ göηüℓℓєяιη ѕαнιвι


  öℓ ∂є∂ιη∂є öℓмє∂ιкмι ѕєηιη ιçιη кαяα кαяαкαятαℓ


  öℓüмℓє уαşαмı αуıяαη çιzgι | ѕιуαнℓα вєуαz'ı αуıяαмαzкι


  öуℓє вιя ѕєνgιкι göηüℓ∂єη вαкıη.. 7. 7
  cute
  Yeni Üye
  BJK BAŞKANLARI

  Onursal başkanlar

  Hakkı Yeten
  Süleyman Seba

  Kronolojik sıra ile başkanlar

  1903-1908 M. Şamil Osmanoğlu
  1908-1911 Şükrü Paşa
  1911-1918 Fuat Paşa
  1918-1924 Fuat Balkan
  1924-1926 Ahmet Fetgeri Aşeni
  1926-1928 Fuat Balkan
  1928-1930 Ahmet Fetgeri Aşeni
  1930-1932 Emin Şükrü Kunt
  1932-1935 A. Ziya Karamürsel
  1935-1937 Fuat Balkan
  1937-1938 Recep Peker
  1938-1939 A. Ziya Karamürsel
  1939-1941 Yusuf Ziya Erdem
  1941-1942 A. Ziya Karamürsel
  1942-1950 A. Ziya Kozanoğlu
  1950-1951 Ekrem Amaç
  1951-1955 Salih Fuat Keçeci
  1955-1956 Tahir Söğütlü
  1956-1957 Danyal Akbel
  1957-1958 Nuri Togay
  1958-1959 Ferhat Nasır
  1959-1960 Nuri Togay
  1960-1963 Hakkı Yeten
  1963-1964 Selahattin Akel
  1964-1966 Hakkı Yeten
  1966-1967 Hasan Salman
  1967-1968 Hakkı Yeten
  1968-1970 Talat Asal
  1970-1971 Agasi Şen
  1971-1972 Himmet Ünlü
  1972-1973 Şekip Okçuoğlu
  1973-1977 Mehmet Üstünkaya
  1977-1979 Gazi Akınal
  1979-1979 Hüseyin Cevahiroğlu
  1979-1980 Gazi Akınal
  1980-1981 Rıza Kumruoğlu
  1981-1984 Mehmet Üstünkaya
  1984-2000 Süleyman Seba
  2000-2004 Serdar Bilgili
  2004-20.. Yıldırım Demirören


  BJK Bünyesindeki Aktif Branşlar

  Atletizm
  Basketbol
  Bedensel Engelliler
  Boks
  Briç
  Futbol
  Güreş
  Hentbol
  Jimnastik
  Kürek
  Masa Tenisi
  Motor sporları
  Satranç
  Voleybal

  BJK Bünyesinde yapılmış sporlar

  Bilardo
  Binicilik
  Bisiklet
  Eskrim
  Halat Çekme
  Halter
  Hokey
  Judo
  Okçuluk
  Su Sporları


  eveeet şimdidee beşiktaş şiirleri:)

  Bİze FİzİĞİ YanliŞ ÖĞrettİler
  İnsan Sesİ UÇak Sesİnİ Bastiramaz Dedİler
  Onlar İnÖnÜyÜ GÖrmedİler

  Bİze Hayat Bİlgİsİnİ YanliŞ ÖĞrettİler
  Yerlİ Mali, Yurdum Mali Kullan Dedİler
  Onlar Pascal Nouma'yi GÖrmedİler...


  Bİze MatematİĞİ YanliŞ ÖĞrettİler
  Kale Dİreklerrİnİn AÇisi 90 Derecedİr Dedİler Sergen'in
  Fİrİkİklerİnde 95 Derece OlduĞunu GÖrmedİler...

  Bİze MÜzİĞİ YanliŞ ÖĞrettİler
  En Zor Olani Çok Seslİ Korodur Dedİler
  Onlar 35.000 Kartali Ayni Anda GÖrmedİler...

  Bİze Edebİyati YanliŞ ÖĞrettİler
  En GÜzel Eserler Aruzla Yazilir Dedİler
  Onlar ÇarŞinin MarŞlarini Dİnlemedİler...

  Bİze Efsane AŞklari YanliŞ ÖĞrettİler
  Kerem'le Asli, Ferhat'la Şİrİn Dedİler
  Onlar BeŞİktaŞ'in AŞkini HİÇ Tatmadilar...

  Bİze Bİr Tek Şeyİ DoĞru ÖĞrettİler
  En BÜyÜk BeŞİktaŞ, BaŞka BÜyÜk Yok Dedİler  (B)u alemde kral çarşı...
  (e)bediyen beşiktas herkese karşı..!!!
  (Ş)ampiyonluk yolunda çeker hep başı...
  (i)lklerin takımı Türkiye'nin beşiktaşı..!!!
  (K)ralı gelse alır inönüde havasını...
  (T)araftarı ile yürür şanı..!!!
  (a)şık eder kendine taraftarını...
  (Ş)ampiyon görelim seni artık ey Türkiye'nin KARTALI..!!!


  B eşiktaş varsa sahada eğer

  E n iyi takım o izlemeye değer

  Ş anı TÜRKİYE,nin sınırlarını aştı

  İ lk defa namağlup şampiyonluğa ulaştı

  K arakartal dememişler boşuna

  T arih yazmak gider hoşuna

  A dını duyan rakipleri bir,bir siner

  Ş akası yoktur kafa tutamaz ne galata,ne fener


  bir ihiyar yürüyor Beşiktaş'ta
  öylesine kederli
  öylesine mahçup
  öylesine biçare adımlarla
  Elinde sarma bir tütün
  Boynunda parçalı bir koşkal
  Kafasında kederli kasketi ile
  Yavaş yavaş savuruyor adımlarını
  Menzili boş bir kurşun gibi


  bir ihtiyar yürüyor Beşiktaş'ta
  yapayanlız
  tekbaşına...
  Sokak lambaları eşlik ediyor ona
  Vuruyor kesik kesik
  Çizgiler dolu suratına..

  bir ihtiyar yürüyor Beşiktaş'ta
  seyrediyorum o giderken
  yüksek bir yokuşun ardında
  bir an nefesim duruyor
  Geleceğim vurmaya başlıyor
  Hüzün dolan ruhuma


  bir ihtiyar yürüyor Beşiktaş'ta
  sessizce gidiyor karanlığa
  Oysa karanlık gömüyor onu,
  Bu garip yanlızlığa..

  Murat Saydam

  siyah-beyaz
  ölÜm-yaşam

  tek aşk beŞikTAşk

 8. 8
  memet910
  Yeni Üye
  since 1903 alayına carsı kralına carsı heryerde carsı inadına carsı kralda carsı kuralda carsı alemin kralıyızda kuralıyızda

 9. 9
  simal-yıldızı
  Usta Üye
  ne bir heves
  ne bir tutku
  beşiktasşım anlatılmaz bir sevgi bu
  tapıyoruz
  seviyoruz
  askından kahrolduk biz geberiyoruz

  Sandılar ki sevdamızı futbolculara yıldız topçulara
  Sandılar ki sevdamız üç puana iki kupaya
  Sandılar ki sevdamız hava atmaya caka satmaya
  Sandılar ki sevdamız yepyeni bir stada

  Aşk bu ulan acıyı çeke çeke katlanmak
  Aşk bu ulan zor gününde yanında olmak
  Aşk bu ulan kartal bakışına kurban olmak

  Seveceksen sev gideceksen güle güle
  Beşiktaşk ulan ölene dek senle birlikte
  Kahır çekmeyi bilmiyorsan dön evine
  Beşiktaşk diyorsan yanında ol zor gününde

  Bugün gidicem stada sevgilim hasretle bekler
  Beni üzse bile Beşiktaşk diye her yer inler
  Siz hala Baki Tigana ile uğraşın
  Beni stadda bekliyor Beşiktaşkım  :p

 10. 10
  naberya?
  Bayan Üye
  Mattet abi fan cLub u açmışsın
  Ama kimseyi ekLememişsinn

 11. 11
  computer
  Özel Üye

  --->: Beşiktaş Fan Clup

  Reklam  Bir durumumu bilseniz..:D Fenerbahçeliyim diyince sınıfta galatasaraylılar saldırıyor.Galatasaraylı diyince fenerbahçeliler saldırıyor...Beşiktaş diyince her iki grupta saldırıyor.Ama en büyük beşiktaş başka büyük yok.İnşallah bizim sınıftan birisi yoktur burada:D

 12. 12
  by_berdush
  Usta Üye
  Besıktas'ın İlk Renklerı ve Rozetleri

  Yıllardır Beşiktaş’ın ilk renklerinin kırmızı-beyaz olduğu, Balkan Savaşı'nın kaybedilmesinin ardından siyah-beyaz olarak değiştirildiği söylenir. Beşiktaş tarihi ile ilgili bir çok kaynak böyle yazmaktadır. Ancak 100. yıl belgeselinin hazırlanması sırasında yapılan ayrıntılı araştırmalarda, kırmızı rengin kullanılmadığı, renklerimizin her zaman siyah-beyaz olduğu yönündeki belgeler ağırlık göstermiştir. Beşiktaş 100. Yıl Belgeseli yapımcısı Tuğrul Yenidoğan, yaptığı araştırmalar sonucunda bu tartışmalara noktayı koymuştur:

  Osman Paşa Konağı’nda başlangıçta ferdi sporlar yapıldığından herhangi bir forma rengine gereksinim duyulmadı. Ancak sporcuların sayısı her geçen gün yeni katılımlarla artmaya devam edince, eğitimini Fransız mektebinde tamamlamış Mehmet Şamil Bey kurucular heyetini topladı. Okul günlerinde kullandığı, okulunun renklerini taşıyan rozeti yakasından çıkardı ve gösterdi: “Bizler de tıpkı bu rozet gibi bir rozet yaptırmalı ve Kulübümüz’de spora devam eden her azayı bu rozeti taşımaya mecbur tutmalıyız” dedi. Toplantıya katılanlar Mehmet Şamil Bey’in teklifini heyecanla kabul ettiler. Toplantının sonunda rozette yer alacak kulüp renkleri de kararlaştırıldı. Tabiatın bütünüyle birbirine zıt iki ana rengi kulüp renkleri olarak seçildi: Siyah ve Beyaz...
  Beşiktaş’ın ilk rozetinin yapıldığı tarih, Fransız mektebindeki rozetlerden esinlenerek miladi yıl olarak “1906” yazıldı. Üstte Arap harfleriyle “Beşiktaş” yazarken, sağda “J”, solda “K” harfleri yer aldı. Rozetin arka yüzünde “Konstantinopolis”te yapıldığı yazılıdır ve iç tarafında rozeti yapan ustanın mührü yer almaktadır. Rozetteki armada yer alan yıldızın 6 köşeli olduğu dikkat çekmektedir. 2. Meşrutiyet’e kadar (1908) bu 6 köşeli yıldız kullanılmıştır. Bu rozet, İskender Yakak tarafından Onursal Başkanımız Süleyman Seba’ya hediye edilmiştir.


+ Yorum Gönder
beşiktaş resim sözler,  beşiktaş
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 3 kişi