Nasrettin Hoca Fıkrası - Sahte Dostluklar

+ Yorum Gönder
Sohbet Forumları ve Fıkra Bölümünden Nasrettin Hoca Fıkrası - Sahte Dostluklar ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  RüzgarGülü
  Bayan Üye
  Reklam

  Nasrettin Hoca Fıkrası - Sahte Dostluklar

  Reklam  Nasrettin Hoca Fıkrası - Sahte Dostluklar

  Forum Alev
  Nasrettin Hoca Fıkrası - Sahte Dostluklar

  Hoca'nın çok sevdiği hanımı vefat eder. Bu durum Hoca'da büyük üzüntü meydana getirir. Herkes bu üzüntülü durumun uzun süre devam edeceğini zanneder eme hiç de öyle olmaz. Hoca bir hafta sonra eski haline döner. Eskisi gibi neşeli görünmeye başlar.

  Bir müddet sonra, Hoca'nın eşeği ölür. Bu sefer dünya Hoca'ya zindan olur. Yemeden içmeden kesilir. Bunu görenler, Hoca'nın hanımına vefasızlık ettiğini düşünür ve toplanıp Hoca'yı ziyaret ederler.
  -Hocam, hanımın vefat etteğinde bu kadar üzülmemiştin, oysa ki eşeğin öldüğünde yemeden içmeden kesildin, hala kendine gelemedin, nedir bunun sebebi, diye sorarlar.
  Hoca kaşlarını çatar ve ciddi bir tavırla:
  -Hanım vefat etteğinde, daha cenazeden dönerken eş dost,"Üzülme Hoca, biz sana daha iyisini buluruz, seni evlendiririz" dediler. Halbuki eşeğim öleli bir hafta oluyor, kimse çıkıp ta "Hocam sana daha iyi bir eşek alırız" demediği gibi daha önce verdikleri sözü de tutmadılar. Böyle sahte dostluklar, yalancı teselliler karşısında ben üzülmeyim de kimler üzülsün?
 2. 2
  DonTesC
  Yeni Üye

  --->: Nasrettin Hoca Fıkrası - Sahte Dostluklar

  Reklam  Nasreddin Hoca Yanlış Bir Tavır Sergilemiş Ancak
  Çok Komik Saolasın
  :)
 3. 3
  Ziyaretçi
  Yazanın Eline sağlık+ Yorum Gönder
dostlukla ilgili fıkralar,  dostluk ile ilgili fıkralar,  sahte dostluklarla ilgili sözler,  nasrettin hocanın dostlukla ilgili fıkraları,  dostlukla ilgili fıkra
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi