Hayır, ben o değilim

+ Yorum Gönder
Resimler ve Fotoğrafçılık Bölümünden Hayır, ben o değilim ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  DereeN
  Usta Üye
  Reklam

  Hayır, ben o değilim

  Reklam  Hayır, ben o değilim

  Forum Alev
  Hayır, ben o değilim.

  Hani çölde ölmek üzereyken bir fotografçının deklânşöründe yaşamını bırakan.
  Hani yanı başında ölmesini bekleyen kartalla aynı karede fotoğrafı çekilen çocuk..
  Hani o fotoğrafı çektikten bir yıl kadar sonra, meslek aşkının insan hayatından önce gelmesini kendi içinde çözemeyerek, intihar eden gezetecinin çektiği fotoğraftaki çocuk..

  Ben o değilim.

  Ama onun kadar masum ve açım.
  Onun kadar yardıma muhtacım.

  Beni bu çöllerde unutmayın...
 2. 2
  kilicszZ
  Üye

  --->: Hayır, ben o değilim

  Reklam  Daha Bu cocuk gibi niceleri var. :( Allah hepsinin yardimcisi olsun, tabi sadece bunlari demekle bir yere varilmaz, bazi seyleride uygulamak gerekir. 3. 3
  DereeN
  Usta Üye
  Allah hepsinin yardimcisi olsun

  Amiin..
  O fotografi belki hatirlayamayan yada tekrar görmek isteyen arkadaslar vardir.. ;
  AÇLIKTAN ÖLEN ÇOCUK

  Sudan dünyanın açlık çekilen ülkelerinden biri. Bu münasebetle Ülke'ye gitmiş bir gazeteci olan Kevin Carter, Ora'da böyle bir sahneye rastlamış ve bunu da fotoğrafla tespit etmiş: Küçük bir çocuk, Birleşmiş Milletlerin yaklaşık bir km ötedeki yiyecek dağıtım noktasına yönelmiş. Fakat, kimbilir kaç zamandır çektiği açlıktan bir yerde gücü tükenmiş, değil yürümek hareket edecek hali bile yok. Oraya çöküvermiş ki artık ölümü bekliyor. Tabiatın kendisine verdiği yetenekle, birkaç metre ötesinde de bir akbaba onu bekliyor. Çocuğun sonunu anlamış ki ölecek! Ölsün de o karnını doyursun!
  Ancak, sağlıklı düşünüldüğünde Gazeteci için şu husus akla geliyor: Tamam, bu sahneyi gördün ve fotoğrafını çektin. Pekiyi, bundan sonra o çocuğu oradan alıp da gereğini yapsana! O çocuğu yiyecek noktasına götürüp kurtarsana! Fakat hayır, adamın basireti bağlanmış olmalı ki bunu yapmıyor. Sonra ne olduğunu da bilmiyor. Kendi ülkesine dönünce, bir zaman vicdan muhasebesi yapıyor. Bu arada, bu fotoğraftan bir de ödül alıyor! ...ve bir gün de, çocuğu kurtarmamış olmasından dolayı kendini affetmeyip, o anki ruh hali ve çektiği vicdan azâbıyla gereğini yapmıştır.
  Yâni intihar etmiştir!
 4. 4
  Hazal.
  Üye
  Paylasım için teşekkürler.

+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi