Okey 101

+ Yorum Gönder
Oyun Arşivi ve Freeware Oyunlar Bölümünden Okey 101 ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  MaviAdam
  Özel Üye
  Reklam

  Okey 101

  Reklam  Okey 101

  Forum Alev
  34 oyunu, Okey oyununa benzer ama okeyden daha gelişmiş kurallara sahip bir oyun türüdür. Van ve Hakkari yöresinde çok sevilen bir oyundur. Bazı yörelerde ismi 101 olarak da geçer. Her iki oyun da bir birine benzer özellikler taşır. Bu programla her iki oyunu da online olarak oynayabilirsiniz. 34 ve 101 Oyunu Kuralları Her iki oyun da okey taşları ile oynanır ve mantık olarak okey oyununa benzerdir. 34 oyunu ile 101 oyunu arasındaki tek fark el açarken yapılan hesap yönteminden kaynaklanır.
  Oyuna Başlama
  Oyun masa yöneticisinin Başlat düğmesine basmasıyla başlar ve her oyuncuya 21 taş dağıtılır. Oyuna ilk başlayacak oyuncuya ise fazladan bir taş daha verilir ve bu oyuncu taş çekmeden ilk eli oynar.
  Taş Çekme, Taş Alma
  Oyun sırası size geldiğinde yerden taş çekebilir veya yandan atılan taşı alabilirsiniz. Ancak yandan taş aldığınızda el açmak zorundasınız. Yandaki taş işinize yarıyor olsa bile el açamayacaksanız o taşı alamazsınız. Yandan taş alıp da el açamazsanız program oynamanıza müsaade etmeyecektir. Geri Bırak düğmesi ile taşı geri bırakıp taş çekebilirsiniz. Ayrıca yandan aldığınız taşı el açarken kullanmak zorundasınız. Ancak elinizde bu taşın bir eşi varsa el açarken onu da kullanabilirsiniz.
  El Açma
  Eliniz gerekli sayıyı doldurduğunda elinizdeki taşları yere açabilirsiniz.
  Taş açabilmek için masada iki ayrı bölme bulunur. Seri açıyorsanız taşları Seri Açma Alanına çift açıyorsanız Çift Açma Alanına bırakın.
  Açarken bir taşı yanlış yere bırakırsanız Geri Al düğmesine basarak taşı geri alabilirsiniz. Bu özellik sadece son bırakılan taş için geçerlidir. Birden fazla taşı yanlış bıraktıysanız Geri Topla düğmesi ile tümünü geri toplayıp yeniden açmanız gerekir.
  Açtığınız el geçerli değilse (Çift açıyorsanız 5 çift yoksa, seri açıyorsanız sayınız tutmuyorsa veya açtığınız taşlar geçersizse) Geri Topla düğmesi ile açtığınız taşları toplayabilirsiniz. Bu işlem 101 ceza yemenize sebep olur.
  TIKLA İNDİR
 2. 2
  LUTFİ 1
  Yeni Üye

  --->: Okey 101

  Reklam  sağ ol teşekkür ederim 3. 3
  malatyam
  Yeni Üye
  link sizlere ömür, lütfen yeniler misiniz? 4. 4
  RAAJAA
  Emekli
  Tıkla Direkt indir.. ;)
  Buyrun umarım Bu Link Yardımcı olacaktır ... :onay:
  Saygı ve sevgilerimle :cool:


 5. 5
  sinemacrazy
  Usta Üye
  RAAJAA
  Konunun sağlamlığı ve yararlılığı açısından link vermek yerine bize bildirin,isterseniz yardımcı olmak adına linkinizi şikayet butonuna ekleyin.İyi forumlar

 6. 6
  stella_97
  Yeni Üye
  sagolun
  GÜLÜ ÖYLESİNE SEVMELİSİNKİ SORANLARA DİKENİ YOK DİYEBİLESİN.... :)

 7. 7
  White_Forest
  Yeni Üye
  Güzel bir site.Allah yolunuzu açık etsin.Çok iyi paylaşımlar var

+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi