Kadir Has Stadı

+ Yorum Gönder
Haber Bölümü ve Futbol Bölümünden Kadir Has Stadı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  image_macker
  Üye
  Reklam

  Kadir Has Stadı

  Reklam  Kadir Has Stadı

  Forum Alev
  Kadir Has Stadyumu 0.jpg


  Kadir Has Stadı’nı gezen İçişleri Bakanı Beşir Atalay ve 19 ilin valisi, Türkiye’nin şu andaki en modern stadına adeta bayıldı.
  Yakın bir süre sonra Türk sporunun hizmete girecek 33 bin kapasiteli Kadir Has Stadı’nı gezen İçişleri Bakanı Beşir Atalay ve 19 ilin valisi, Türkiye’nin şu andaki en modern stadına adeta bayıldı. Bakan Atalay ve valiler stada tam not verdi.  “Seçim Güvenliği Bölge Toplantıları” nedeniyle Kayseri’de bulunan İçişleri Bakanı Beşir Atalay ve beraberindeki 19 ilin valisi, Kayseri’nin her zaman örnek alınacak bir şehir olduğunu belirterek yeni statta incelemelerde bulundu. Stadın akustiği, tribünleri ve modern mimarisini çok beğendiğini belirten Bakan Atalay, “Gerçekten çok etkileyeci” dedi.

  Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki’nin refakat ettiği Atalay ve beraberindeki valiler, öncelikle Kadir Has Şehir Stadı’nı gezerek Başkan Özhaseki’den ve stadın mimarı Bahadır Kul’dan bilgi aldı. Mimar Kul, “Gördüğünüz gibi kente 30 santim kar yağmasına karşın çim zemin, alttan ısıtmalı sistem sayesinde kar tutmadı. Zira, kurduğumuz sistemle, hava ne kadar soğuk olursa olsun çim zemindeki ısı 4 derecede kalıyor” dedi.
  İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Orta Anadolu’da böylesi bir spor tesisinin bulunmasının kendilerine gurur verdiğini söyledi. Atalay, “Hele hele bu stadın tamamen Kayserili mimar, mühendis ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin tüm olanakları kullanılarak inşaa edilmesi, duyduğum gururu bir kat daha artırdı. Kayseri, yatırımlarında teşvik kullanmayan, kendi imkanlarını kullanarak gelişimini sürdüren ender şehirlerimizden. Buradaki uyumlu çalışma, Kayseri’nin elde ettiği başarıda önemli bir paya sahip, Başkan Mehmet Özhaseki ve ekibini kutluyorum” şeklinde konuştu.

  STADA DENETLMEME

  Öte yandan Türkiye Futbol Federasyonu’ndan bir heyet bugün Kadir Has Stadı’na gelerek incelemelerde bulundu. Futbol Federasyonu Stat Denetleme Komitesi Başkanı Cenk Cem ve yanındaki heyet, 8 Mart’ta oynanacak Kayserispor-Fenerbahçe maçı öncesi stadın noksanları konusunda Büyük Şehir Belediyesi’ne rapor verecek ve kalan küçük eksiklerin giderilmesini isteyecek. Stadın yapımını üstlenen Kayseri İmar AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Arınç ve Stat Müdürü Osman Kayaalp’tan bilgi alan Stat Denetleme Komitesi Başkanı Cenk Cem, stadı çok beğendiklerini söyledi.
  Bu arada çimleme çalışmaları bir hafta önce biten Kadir Has Stadı’nda çim yüksekliğinin 4 santim büyüdüğü gözlendi. Bu çimin tutması olarak nitelendirildi...

  Kadir Has Stadyumu 1.jpg

  Kadir Has Stadyumu 2.jpg

  Kadir Has Stadyumu 1.jpg

  Kadir Has Stadyumu 23.jpg

  Kadir Has Stadyumu 0.jpg 2. 2
  xemmi
  Yeni Üye

  --->: Kadir Has Stadı

  Reklam  kadir amca nur içinde yat+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi