Bir Garip Evlilik Hikayesi

+ Yorum Gönder
Sohbet Forumları ve Garip ve Esrarengiz Olaylar Bölümünden Bir Garip Evlilik Hikayesi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Raphael
  Bayan Üye
  Reklam

  Bir Garip Evlilik Hikayesi

  Reklam  Bir Garip Evlilik Hikayesi

  Forum Alev
  EDİRNE (İHA) - Edirne'de 15 yaşından küçük olan Gülşah Tavukçu, kendi rızası ile sevgilisi olan Serdar Gezen'e kaçtı. Yasalara göre, Gülşah Tavukçu'nun yaşı küçük olduğu için resmi nikah yapılmadı. Ancak cumhuriyet savcılığı tarafından açılan kamu davasının ardından Serdar Gezen, 8 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırıldı. Düğünden 2 ay sonra doğan minik Rabia ise, 2,5 yıldır babasını cezaevinde görebiliyor.

  Alınan bilgiye göre, Edirne'nin Çavuşbey Mahallesi'nde yaşayan ve şu andaki yaşı 26 olan Serdar Gezen, yaklaşık 3 yıl önce henüz 15 yaşını doldurmayan sevgilisi Gülşah Tavukçu ile kaçmaya karar verdiler. Ancak, kısa bir süre sonra çift yakalandı.

  Kızın ailesinin şikayeti ve savcılığın talimatı ile Gülşah Tavukçu, bakire olup olmadığının araştırılması için hastaneye sevk edildi. Hastanede muayenede bakire olduğu tespit edilen Gülşah Tavukçu'nun ailesi bunun ardından Serdar Gezen'in ailesini arayarak kızı gelip istemelerini istediler. Bunun üzerine Gülşah'ın evine giden Gezen ailesi, kızın ailesi ile anlaşarak Gülşah-Serdar çiftini nişanladılar. Çift 7 aylık nişanlılık döneminde birbirleri ile ilişkiye girdi. Gülşah'ın hamile kalması üzerine düğün erkene alındı, ancak Gülşah'ın yaşı tutmadığı için resmi nikah yapılmadı. Gerdek gecesinin ardından kızı Gülşah'ın bakire olduğunu gösteren çarşafın gelmemesini sinirlenen Gülşen Tavukçu, hastaneye giderek kızının bakirelik testi yapılmasını istedi. Ancak hastane yetkilileri, bunun için savcılık talimatı gerektiğini söylemesi üzerine anne Gülşen savcılığa giderek bakirelik testi talebinde bulunarak, yaşanan olayları anlattı. Bunun üzerine savcılık 15 yaşındaki bir kızın resmi nikah olmadan evlendirilmesi üzerine kamu davası açtı. Cinsel istismar suçundan 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan Serdar Gezen 8 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırılırken, anne Gülşen Tavukçu ise küçük yaşta kızını evlendirmekten, 4 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
  RESMİ NİKAHLARİ CEZAEVİNDE YAPILDI

  Bunun üzerine Edirne Aile Mahkemesi'nin kararı ile Gülşah Tavukçu'nun yaşı büyütüldü. Ve Gülşah ile Serdar Gezen çiftinin nikahı ise Kırklareli Kapalı Cezaevi'nde kıyıldı. Oğlunun 2,5 yıldır cezaevinde yattığını ifade eden baba Şaban Gezen, oğlu ile gelinini birbirlerini çok sevdiğini ancak ortada hiçbir suç olmamasına rağmen oğlunun boşu boşuna cezaevinde yattığını söyledi.

  Tutukları avukat Süleyman Özduygu'nun mahkemede kendilerine yalan ifade verdirdiğini belirten Şaban Gezen, "Gelinim ve oğlum birbirlerini çok seviyorlardı. Gelinim o zamanlar 15 yaşından küçüktü. Kaçtılar. Daha sonra biz kızı teslim ettik. Savcılık gelinimin bakire olup olmadığının tespiti için hastaneye gönderdi. Gelinim muayenede bakire olduğu oraya çıktı. Bu olaydan 2 saat sonra kızın ailesi bizi aradı. Ve biz kızı vermeye karar verdik gelin isteyin dediler. İstemeye gittik ve kısa bir süre sonra nişan yaptık. Oğlum ve gelinim 7 ay boyunca nişanlı kaldılar. Bu süre içinde de beraber olmuşlar. Biz gelinimin hamile kaldığını öğrendikten sonra düğün yaptık. Ama kızın yaşı tutmadığı için resmi nikah yapamadık" dedi.

  DÜNÜRÜM GELENEKLERE GÖRE GELİN ÇARŞAFI İSTEDİ

  Geleneklere göre, düğün gecesinin ardından kızın annesine bakire olup olmadığını simgeleyen gelin çarşafının gönderildiğini ifade eden Şaban Gezen, "Biz tabi çocuklar daha önceden ilişkiye girdiklerini bildiğimiz için gelin çarşafı yollamadık. Ama dünürüm bize gelerek gelin çarşafını istedi. Ve daha sonra gelinimi hastaneye götürerek bu olayın araştırılmasını istedi. Hastane yetkilileri bakirelik testi için savcılık izni istedi. Cumhuriyet Savcılığına giden dürüm olayı anlattı. Ve savcılık tarafından kamu davası açıldı" dedi.


  DÜĞÜNDEN 2 AY SONRA TORUNUM DÜNYAYA GELDİ

  Düğünden 2 ay sonra torunu Rabia'nın dünyaya geldiğini ifade eden Şaban Gezen, "Edirne 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada oğlum Serdar Gezen küçük yaştaki kızı alıkoymak ve cinsel istismar dan 8 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırılarak, Kırklareli Kapalı Cezaevi'ne gönderildi. Dünürüm ise küçük yaştaki kız çocuğunu evlendirmeye razı geldiği için 4 yıl hapis cezasına çarptırıldı ve Edirne Kapalı Cezaevi'ne gönderildi" dedi.

  AVUKAT YALAN İFADE VERDİRDİ

  Tuttukları avutan S.Ö.'ye konuyu anlattıklarını ifade eden Şaban Gezen, "Bu sırada düğün yapıldı. Torunum dünyaya gelmişti. Biz bunları avukata anlatmamıza avukatın tüm bunlardan haberi olmasına rağmen, yalan ifade bulunmamızı istedi. Düğün yaptığımızı ve torunumuzu saklamamızı istedi. Bizde avukatı dinledik, ancak mahkeme oğlumu hapis cezasına çarptırdı. Biz daha sonra başka bir avukat tuttuk ve Aile Mahkemesi'ne giderek gelinimin yaşını büyüttük. Ve cezaevinde nikah kıyıldı" dedi.

  EVİMDE ELEKTRİKLERİM YOK

  Oğlunun serbest bırakılması için başvurmadığı yer kalmadığını belirten Şaban Gezen, "Ankara'ya Danıştay'a gittim. Milletvekilleri ile görüştüm. Ama kimse tam olarak ilgilenmedi. Bugüne kadar avukatlara 10 bin YTL para verdim. Şuan durumun çok kötü. Evimin elektrik faturalarını ödeyemediğim için elektrikler kesildi. 10 gün cezaevinde yattım. Şuanda torunuma, gelinimin önüne bir tabak yemek koymakta güçlük çekiyorum" dedi.

  KIZIM BABASINI ÇOK ÖZLÜYOR

  Eşi Serdar Gezen'i çok özlediğini anlatan Gülşah Gezen ise, "Kızım 2,5 yaşına girdi. 2,5 yıldır babasını cezaevinde görüyor. Ortada bir suç yok ki. Biz evlendik ve birbirimizi çok seviyoruz. Eşimin bir an önce serbest kalmasını istiyoruz" dedi.
 2. 2
  İLKİN
  Bayan Üye

  Cevap: Bir Garip Evlilik Hikayesi

  Reklam  bu tip olaylar ülkemizde çokça gerçekleşiyor özellikle güneydoğuda bu sebeple hapse atılacak çok insan çıkar bu haberi referans alırsa hakimler fakat bu tür evliliklerde ortada bir çocuk varken ceza verilmesi ne kadar doğrudur sorun eğitimle aşılacaktır+ Yorum Gönder
gerdekhikayeleri,  küçük yaşta evlilik hikayeleri,  gerdekhikayesi,  gerdekhik
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi