Yavrularını 1 Mil Takip Ederek Kurtaran Anne Ördek

+ Yorum Gönder
Sohbet Forumları ve Garip ve Esrarengiz Olaylar Bölümünden Yavrularını 1 Mil Takip Ederek Kurtaran Anne Ördek ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Toprak
  Özel Üye
  Reklam

  Yavrularını 1 Mil Takip Ederek Kurtaran Anne Ördek

  Reklam  Yavrularını 1 Mil Takip Ederek Kurtaran Anne Ördek

  Forum Alev  Anne Ördek Tarafından 1 milden fazla yol alınıp Yapılan Şaşırtıcı Kurtarma Operasyonu

  6 küçük yaban ördeği kendilerini karanlık bir kanalizasyonda hapsolmuş ve belirsiz bir gelecekle yüz yüze gelmiş olarak buldu.
  En son 1 milden fazla uzaklıktaki bir kanalizasyon tarafından emilen ördek yavrularının tek umudu annelerinin yanında yatarak gün ışığını görmek.
  Kurtarmak imkansız görünüyor.Nasıl olduysa anne ördek evlatlarını 1 miden fazla takip etmiş anlaşılan o ki yerin
  altına doğru savrulan yavrularının kanalizasyon kapaklarından gelen feryatlarını dinlemiş.

  Anne ördeğin bu şaşırtıcı yolculuğu onu yoğun kavşaklara ,pek çok caddeye, tramvay yollarına ,bir malikanenin barınağına ,iki okulun oyun bahçesine ve bir hastanenin bahçesine götürmüş.

  Sonunda anne ördek yavrularının aniden durduğu Newcastle ın Gosforth taki Barrasford Close bölümüne vardığında takip sona erdi.
  Ve oradaydı başka bir kanalizasyon kapağının yanında dikiliyordu ve semt sakinleri kanalizasyondan gelen sesleri duyana kadar 4 saat orada bekledi.
  Ve semt sakinleri kurtarma operasyonuna başladı,kanalizasyon kapağı kaldırıldı ve yavruları tutmak için oyuncak balık ağı kullanılarak yavrular tek tek kurtarıldı ve anneleri ile birlikte bir çocuk havuzuna yerleştirildi.

  59 yaşındaki Peter Elliott ilk kez anne ördeği pazar günü sabah 6 da koşuya giderken gördüğünü söyledi.Dün , koşudan geri döndüğünde ördeğin hiç bir yere gitmediğini görünce çok şaşırdığını söyledi.Ördeğin yaralı olup olmadığını merak ederek yanına gittiğini ama görünürde hiç bir problemin olmadığını söyledi.

  Bay Elliot'' Gittim ve kahvaltımı yaptım ve tekrar dışarı baktım.Onun kanalizasyon kapağının yanından gittiğini gördüm ama aniden geri döndü ve kapağın üzerine oturdu.''dedi.
  Bay Elliot'' Sıra dışı görünüyordu, ters giden şeyin en olduğunu anlayamadım.''dedi.

  Peter Elliott un kız kardeşi 30 yaşındaki Vicki Jefferson 2 yaşındaki oğlu James le birlikte geldiğinde anne ördek yalnızdı ve ilk olarak kanalizasyondan ördek yavrularının sesini duydular ve dışarıda anne ördeği gördüler.

  Bay Elliott Vicki anne ördeğin ördek seslerini duyduğunu düşündüğünü söylediğini belirtti.''Ördeğin yavrularının yer
  altında mahsur kaldığı çok açıktı..
  Bay Elliot damadı 30 yaşında Rob Jefferson ve 62 yaşındaki komşusu Jim Calder ile birlikte kürek, levye ve soman anahtarlarıyla geri döndü.

  Bay Elliott ''Bu ağır kanalizasyon kapağını kaldırdık ve 6 tane kanalizasyonun içinde etrafı gagalayan 6 ördek yavrusu gördük.Bay Elliott'' dedi.
  Bay Elliott''RSPCA yı aradım ve onları besleyebileceğimi söylediler.Ama onları bu binalarla dolu alanda beslemekten mutlu değildik.Bu yüzden onları Newcastle hava alanının yanındaki bir göle bıraktık ve mutlu bir şekilde yüzüşlerini seyrettik.Çok hoş bir andı.'' dedi.

  Northumbria Water en yakın kanalizasyon giriş noktasının bir mil ötedeki Ouseburn Nehrinin yakınındaki Barrasfrod-Close da olduğunu söyledi .Bir spiker yavru ördeklerin buradan kanalizasyon sistemine girdiklerine inandıklarını söyledi.

  Wildfowl ve Wetlands tesisinden Owen Joiner''Sadece ördeğin yavrularının çığlıklarını kanalizasyon kapakları boyunca takip ettiğini düşünüyorum.Ya yapmasaydı , yavru ördekler kesinlikle mahvolacaktı.

 2. 2
  se7en
  Usta Üye

  --->: Yavrularını 1 Mil Takip Ederek Kurtaran Anne Ördek

  Reklam  canım ya çok şekerler :):)+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi