Gereksiz İcatlar

+ Yorum Gönder
Sohbet Forumları ve Garip ve Esrarengiz Olaylar Bölümünden Gereksiz İcatlar ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  liceli21
  Özel Üye
  Reklam

  Gereksiz İcatlar

  Reklam  Gereksiz İcatlar

  Forum Alev

  Eğri namlulu makineli tüfek
  1953 - Köşenin öbür tarafındaki düşmanı vurmak için tasarlanan bu tüfek ilk denemeden sonra çöpe gitti. Yaralı sayısı hakkında bilgi yok.


  Kapkaç caydırıcı çanta
  1963 - Sokakta biri çantanızı kaptığında çantaya bağlı zincire asılıyorsunuz ve çantanın dibi açılarak içindeki herşeyi yere saçıyor. Mucidi John H T Rinfret hırsızın geri dönüp saçılanları toplamayacağını varsaymıştı. Maalesef dönmüşler!


  Hubbard elektrometresi
  1968 - Bilimkurgu yazarı ve Sicentology tarikatı kurucusu L. Ron Hubbard, 'geliştirdiği" elektrometreyle domateslerin acı çekip çekmediğini ölçmüştü! Dediğine göre domatesler dilimlenirken çığlık atıyordu.


  Bağsız, desteksiz sütyen
  1949 - Charles L. Langs, askısız, kopçasız, desteksiz sütyen tasarımlarıyla poz veriyor. Eşiyse durumdan pek memnun görünmemekte. Konsept aşamasından öteye geçemeyenicatlardan.


  Portatif Fin Saunası
  1962 - Kilo vermek isteyenler için tasarlanmış ilk buhar tulumlarından. Resimdeki tasarım çok başarılı olmasa da ilerleyen yıllarda benzer ürünler üretildi… ve hiç biri işe yaramadı.


  Bebek ****si
  1937 - Büyük şehirde bahçesiz bloklarda yaşayanların bebekleri için geliştirilen tüyler ürpertici bir ürün. İşlek bir caddenin onlarca metre üstünde bebeğine hava aldırmayı kim istemez ki!


  Laringafon
  1929 - Telefonla görüştüğünüz kişiye sesinizi değil gırtlağınızda ses tellerinizin yarattığı titreşimleri gönderiyor. Amaç çevredeki gürültülerin konuşmaya dahil olmasını önlemek. Karşı tarafın polisi arayıp “tuhaf sesli sapık” ihbarında bulunması pek mümkün.


  Motorlu sörf tahtası
  1948 - Holywood’lu mucit Joe Gilpin, ne yöne gittiği belli olmayan motorlu sört tahtasını denerken görülüyor. Prototipi sık sık devrilse de icat olarak ufuk açıcı olduğu kesin


  Yağmur işlemez sigara ağızlığı
  1954 - Zeus Corp. sahibi Robert L. Stern’in fena tiryaki olduğu anlaşılıyor. Ancak tüm denemelerine karşın şemsiyeli sigara ağızlığı bir işe yaramamış.


  Sırt roketi
  1961 - Fotoğrafta eski ABD Başkanı Kennedy’yi selamlarken görülen mühendis Harold Graham yerden birkaç metre havalanmayı başarmış, ancak dengesini bir türlü sağlayamamıştı. Bugün daha başarılı örnekleri mevcut


  Honegar
  1959 - Dr. DeForest C. Jarvis, bal (honey) ve sirkeyi (vinegar) karıştırarak yaptığı ‘ilaç’ın (honegar) ağrı ve acıları giderdiğini iddia ediyordu. Mide bulantısı yaratmaktan öte bir etkisi tespit edilemedi.


  Işıklı otomobil lastiği
  1961 - Yarı şeffaf ince bir dış lastik, içinde de ampuller! Goodyear’ın bu en eğlenceli icadı, yolda ikide bir patlayan ampullere para dayanmayacağı için rafa kalkmış.


  Duş başlığı
  1970 - Saçı makyajı bozulmadan duş almak isteyen kadınlar için üretilen ve “o zamanlar kaç günde bir duş alıyorlarmış acaba” sorusunu sorduran nefes daraltıcı icat.


  20 sigara ağızlığı
  1955 - Ne kadar pratik ve kanserojen değil mi? Bir paket sigarayı açıp yuvalarına yerleştiriyorsunuz ve tek tek yakıp içiyorsunuz. Fotoğrafta hepsini birden yakmış olarak görülen modelin akıbeti bilinmiyor.


  El yazısı oyunu
  1955 - New York’lu oyun ve oyuncak üreticisi Ideal Toy Company, nasıl bilinmez ama ilkokul çağındaki çocukların “el yazısıyla yazmaktan çok hoşlandığı” fikrine kapılmış. Oyunun satışlarının pek iyi gitmediği söyleniyor.


  Hızlı silah çeken robot
  1960 - İlk ‘katil robot’ yaratma girişimlerinden. Elbette mekanize mankenin hedefi izlediği filan yok. Deneylerden birinde mankenin eline gerçek tabanca monte edildiğini de belirtelim.


  Yodel ölçer
  1925 - Göğüs sesiyle kafa sesi arasında gidip gelerek şakıma tekniğine yodel deniyor (bkz. Heidi). Bu alet de yodelin çıktığı ses düzeyini ölçüyor(muş).


  Mini televizyon
  1966 - İngiliz mucit Clive Sinclair’ın en mutlu anı. Elbette durumunu göz doktoruna da sormak lazım.


  Uçan platform
  1956 - ABD Savunma Bakanlığı’nın para batırdığı icatlardan. Hava Huvvetleri üssündeki test sürüşü esnasında görüntülenmiş.


  Kalp atışlı yapay meme
  1963 - Bebekleri kandırmaya yönelik akla ziyan bir icat daha. Çalıştırdığınızda annenin kalp atışını taklif eden ses ve titreşim yaratıyor ve (sözde) bebeğin uyumasına yardımcı oluyor.


  Kuşadam elbisesi
  1955 - Leo Valentin düşük irtifadaki deneylerinin başarılı geçtiğini düşünmüş olacak ki motorize kuş elbisesini 1956’da bir uçaktan atlamak suretiyle de denemiş. Sonuç üzücü.


  Telefon açan robot
  1964 - Viyanalı mucit Claus Scholz’un telefon açan robotu maalesef konuşamıyordu. Fotoğrafta robotu ‘telefon açmış’ halde görüyorsunuz.


  Bebek taşıyıcı
  1937 - Wembley Monarchs buz hokeyi oyuncusu Jack Milford, eşiyle birlikte buzda kayarken bebeğini de bu zevkten mahrum etmek istememiş. Kim istemez ki bebeğini kaygan ve kaya gibi sert buz üstünde taşımayı!


  Su ayakkabısı
  1962 - M.W.Hulton, üzerinde zor durduğu pervaneli deniz ayakkabısını İngiltere’deki Grand Union Kanalı’nda denemeye çalışırken görülüyor.


  Televizyonlu gözlük
  1963 - Daha çok bir işkence aletine benzeyen bu tuhaf cihazın mucidi Hugo Gemsback, üstünde 1.5 yıl çalıştığı tasarımını iki üç demodan sonra rafa kaldırmak zorunda bırakılmış!


  Miyavlama makinesi
  1963 - Sıçanları korkutup kaçırma amacıyla tasarlanan mekanik kedi, dakikada 10 kere miyavlıyor ve gözlerindeki lambalar yanıp sönüyor. Japon icadı!


  Köpek ‘tutucu’
  1940 - Depresif ve nefret dolu bir köpeğe sahip olmak isteyenler için bire bir.


  İki kişilik sigara ağızlığı
  1955 - Öleceksek beraber ölelim


  Harici hindi kızartıcı
  1966 - İyi ki kuzu çevirenini yapmamışlar!

 2. 2
  seco00006
  Usta Üye

  --->: Gereksiz İcatlar

  Reklam  Öleceksek beraber ölelim


  güzel paylaşım emeğine sağlık ;) 3. 3
  son*yolcu
  Üye
  o kadarda gereksiz değilmiş ya..deneme yanılma yöntemi:):) 4. 4
  sagocu_kız
  Bayan Üye


  Bebeğe bakın,,,,,,, :p
  Teşekkürler...

 5. 5
  ÆSiя
  Özel Üye
  benimde dikkatimi çeken yer burası oldu

  Öleceksek beraber ölelim
  :D :D

+ Yorum Gönder
en esrarengiz icatlar
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi