Laptop hastalığı

+ Yorum Gönder
Sohbet Forumları ve Garip ve Esrarengiz Olaylar Bölümünden Laptop hastalığı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  WİLD_BOSS
  Usta Üye
  Reklam

  Laptop hastalığı

  Reklam  Laptop hastalığı

  Forum Alev

  Laptop hastaligi.jpg
  Laptop kullananlar dikkat

  Uzmanlar laptop bilgisayarlarını dizlerinin üzerine yerleştirerek çalışan kullanıcılarda "kızarmış deri sendromu" adlı durumun ortaya çıkabileceği uyarısında bulundular.  İsmi açıklanmayan 12 yaşındaki bu çocuğun da günde bir kaç saat boyunca dizüstü bilgisayarını bacaklarının üzerine koyduğu bir kaç ay boyunca bu alışkanlığı devam ettirince de dizlerinde renkli bölgeler oluştuğu açıklandı.

  CİLT KANSERİNE YOL AÇIYOR
  Kullandığı bilgisayarın sol tarafı çok ısınsa da bunu dikkate almadığı öğrenilen çocuğun bacağının renginin değiştiği bilgisayarın altından yayılan sıcaklığın 52 dereceyi bulabileceği ve cilt kanserine bile yol açma ihtimali bulunduğu uyarısı yapıldı.

  SPERM SAYISINI AZALTIYOR
  Birçok bilgisayar üreticisi artık kullanım klavuzlarına dizüstülerin bacakların üzerinde uzun süre durmasıyla zarar verebileceği bilgisini ekliyor. Yapılan araştırmalara göre bu aşırı sıcaklık erkek kullanıcıların sperm üretimini azaltıp kısırlığa bile yol açabiliyor.

  Çocuğun bacaklarındaki bu renk değişiminin zararsız ancak kalıcı olduğu açıklandı.

 2. 2
  İLKİN
  Bayan Üye

  Cevap: Laptop hastalığı

  Reklam  laptop yada diz üstü bigisayar denilmesi bu sebeple aslında adını değiştirmek belki bu tip kullanımı azaltacaktır özellikle doğurganlığı etkilemesi diz üstünde kullanılmamasını gerektiren sebeplerdendir+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi