İran bu dondurmayı yasakladı

+ Yorum Gönder
Sohbet Forumları ve Garip ve Esrarengiz Olaylar Bölümünden İran bu dondurmayı yasakladı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  WİLD_BOSS
  Usta Üye
  Reklam

  İran bu dondurmayı yasakladı

  Reklam  İran bu dondurmayı yasakladı

  Forum Alev
  İran altın kaplamalı olan dondurmayı haram diyerek yasakladı.

  iran bu dondurmayi yasakladi.jpg

  İran'ın başkenti Tahran'da lüks bir restaurant, altın kaplamalı olan bir dondurmayı satışa sunacağını duyurdu. Dini liderlerin haram ilan etmesi ile satış durduruldu.
  400 DOLAR DEĞERİNDE DONDURMA

  Dünyanın en yüksek gökdelenlerinden ve Tahran'ın simgelerinden biri olan Milad Kulesinin teras katındaki işletme, içinde 2 gram 30 miligram yenilebilir altın bulunan bir dondurmayı, 4 milyon İran riyali (yaklaşık 370 ABD doları) değerine satışa sunacağını bildirdi.

  Dondurmanın içinde kullanılan altının sadece Almanya'da üretildiğini söyleyen restaurant işletmecilerinden Gol Rohsar, "Bu altın hem pudra hem yaprak şeklindedir ancak biz yaprak halindekini kullanıyoruz. Altın fiyatlarının yükselmesi ile dondurmanın fiyat da yükseldi" dedi. İşletmeci, dondurmanın bir günde yapılabildiğini bu yüzden yemek isteyenlerin bir gün önceden sipariş vermeleri gerektiğini ifade etti.

  Haberin İran medyasında geniş şekilde yayılmasının ardından, İran ruhani lideri Ayetullah Ali Hamanay'ın bürosundan yapılan açıklamada, içinde altın bulun dondurmaların tüketiminin haram olduğunu ilan etti. Bu açıklamadan sonra ve basında çıkan yoğun eleştiriler üzerine ilgili işletme geri adam atarak dondurma satışı durdurdu.
 2. 2
  İLKİN
  Bayan Üye

  Cevap: İran bu dondurmayı yasakladı

  Reklam  isabet olmuş yasaktan önce bu tip müsriflik günahtır zaten günah olduğuna dayanarak yasaklanmıştır 400 dolara altın kaplama tepside dondurmamı olur bu kadar insan açlıktan ölürken+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi