Fare desen fare değil; tavşan hiç değil, kanguru da olamaz

+ Yorum Gönder
Sohbet Forumları ve Garip ve Esrarengiz Olaylar Bölümünden Fare desen fare değil; tavşan hiç değil, kanguru da olamaz ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  dark.water
  Asker Üye
  Reklam

  Fare desen fare değil; tavşan hiç değil, kanguru da olamaz

  Reklam  Fare desen fare değil; tavşan hiç değil, kanguru da olamaz

  Forum Alev
  Denizli’de vücudu fareye, arka ayakları kanguruya, kulakları ise tavşana benzeyen bir kemirgen bulundu. Görenleri hayrete düşüren kemirgene “Abbas” adı verildi .
  Acıpayam ilçesine bağlı Yazır beldesi Gümüş köyünde yaklaşık 1 ay önce Fuat Duran, arkadaşlarıyla dolaşırken, bir çukurun içinde değişik türde bir kemirgen buldu. Duran, kemirgene evinde baktığın, ismini ise “Abbas” olarak koyduklarını söyledi.

  Kemirgeni, ekmek, yaprak ve karpuz gibi yiyeceklerle beslediklerini ifade eden Duran, “Kanguruya benzetiyoruz. Ama kanguru da böyle olmuyor. Kulakları büyük. Yani değişik bir mahluk. Yetkililerden araştırmalarını istiyoruz” dedi.

  VETERİNER HEKİMLER ODASI: YENİ BİR TÜR OLAMAZ

  Denizli Veteriner Hekimler Odası Başkanı Mehmet Ali Uzakgider, kemirgenin tavşan yavrusuna benzediğini söyledi.

  Kemirgenin genetik modifikasyon nedeniyle doğum anomalisine bağlı olarak ana rahminde değişikliğe uğramış bir yavru olarak tarif edilebileceğini vurgulayan Uzakgider, “Bu canlının yeni bir tür olması mümkün değil. Çünkü tür olması için çoğalma yeteneğinin olabileceği bir ailesinin veya çevresinin olması gerekiyor. Başka canlıların da olması gerekiyor. O nedenle bu tamamıyla genetik modifikasyona bağlı bir doğum anomalisidir” dedi.

  yeni kemirgen hayvan.jpg 2. 2
  scarce
  Üye

  --->: Fare desen fare değil; tavşan hiç değil, kanguru da olamaz

  Reklam  ben bunu haberlerde izledim cok sasırdım ya 3. 3
  Ziyaretçi
  Kangal-Gürün arası kuşkayası mevkiinde gördüm, kedi yakalamıştı... kürklüydü...
  Yazıhan-Girmana arasında dün akşam saat 22:00 civarı tenha bir dağyolu üstünde en az 5 adet gördüm! Gece ortaya çıkıyor sanırım... 4. 4
  Ziyaretçi
  ceredon :) :) bizim orda öyle derler :)

+ Yorum Gönder
kanguruya benzeyen fare,  kanguru faresi
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi