Emzirmede Sorun :Göğüs Ucu Yaraları

+ Yorum Gönder
Kadın Gözüyle ve Gebelik ve Annelik Bölümünden Emzirmede Sorun :Göğüs Ucu Yaraları ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Hakan
  Administratör
  Reklam

  Emzirmede Sorun :Göğüs Ucu Yaraları

  Reklam  Emzirmede Sorun :Göğüs Ucu Yaraları

  Forum Alev
  Emzirmede Sorun :Göğüs Ucu Yaraları..  Göğüs uçlarım yara oldu, ne yapmalıyım?
  Bebeğiniz çok acıkmadan, sık aralıklar ve kısa sürelerle emzirin; böylece canınız daha az yanar.
  Emzirmeye daha az acıyan göğsünüzden başlayın, süt akışı başladıktan sonra diğer tarafı emzirmeniz de kolay olur. Durum çok vahimse emzirmeye başlamadan önce meme başlarını uyuşturun. Bunun için göğüs uçlarınızın üstünde nemli bez arasına koyduğunuz buz tutun.
  Bebeğiniz sakinleşmek için emme alışkanlığına sahipse ve göğüs uçlarınız acırken yapamıyorsanız emzik vermek yerine parmağınızı emzirin; hatta bu işi babasına havale edebilirsiniz.
  Her emzirmeden sonra kendi sütünüzden birkaç damla ile göğüs uçlarına masaj yapın.
  Meme başınızın emzirmediğiniz zamanda kuru olmasına dikkat edin. Yumuşak bir bezle hafif bastırarak kurutun. Bez canınızı acıtırsa göğsünüzü açık bırakarak kurutun. Birkaç dakikayı geçmemek koşuluyla göğüslerinizi güneşlendirin, mantar oluşumunu engeller.
  Göğüslerinizi kesinlikle sabunlamayın ve emzirmeden önce yıkamanız gereken krem/losyonları kullanmayın.
  Hassasiyet çok fazla ise sütyeninizin içine göğüs koruyucu takın ve sütyeninizi iyi seçin hatta sütyen giymeyin.
  Kullandığınız göğüs pedi, sütyen, atlet gibi tene temas eden herşeyin %100 pamuklu olmasına özen gösterin. Emzirmek yerine bir süre pompa kullanın. Ama bebeğe kesinlikle emzik veya biberon vermeyin.
  Emzirmeyi bırakırken önce bebeğin emmesini durdurup sonra memenizi çekin; bunun için parmağınızla ağzının kenarını yavaşça aralayabilirsiniz. Birden çekerseniz canınız tahmin edemeyeceğiniz kadar uzun süre yanabilir. Göğüs ucu yaraları, bebeğin memeyi düzgün kavrayamadığının ve doğru emzirememenin işaretidir. Önce nedeni ortadan kaldırmaya çalışın.
 2. 2
  HÖRÜ
  Bayan Üye

  Cevap: Emzirmede Sorun :Göğüs Ucu Yaraları

  Reklam  Bebeğin emiş şekli, giyilen kıyafetlerin pamuklu olması meme ucu bakımı gibi önlemler yaraların geçmesi ve acısının dinmesi için alınacak bazı tedbirlerdendir.+ Yorum Gönder
gögüs ucu yarası nasıl iyileşir,  gögüs ucu yaraları ne zaman geçer,  meme ucu yarası nasıl geçer,  gögüs ucu yarası nasıl düzelir,  meme ucu yaraları nasıl iyileşir
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi